Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német juhász, Doberman vagy...

Német juhász, Doberman vagy Rottweiler? Tapaszalt kutyásnak melyiket ajánlanátok? És kezdőnek melyiket?

Figyelt kérdés
Saját tapasztalatok és fajtaismeretek?
2016. márc. 7. 17:59
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Akármelyik fajta mehet akárkinek, de mind a három kutya erős kezű, határozott, nem erőszakos embernek való, akinek megvan a domináns fellépése és a kellő szellemi ereje egy ilyen kutyához.

Nekem elsőre az ölembe pottyant egy amstaff. Ijesztgettek a "hozzáértő" prolikutyások, hogy ebből bizony hentes lesz, egy vadállat, mert kemény kutyák... Hát nem ez lett belőle. :D

2016. márc. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
48%
Tapasztalt kutyás...azok pont itt szoktak érdeklődni.
2016. márc. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt kutyás magától is eldönti, hogy neki mire kell a kutya, és a saját habitusához és a céljaihoz milyen fajta, azon belül is milyen vonal felel meg a legjobban.


Kezdő gazdának pedig egyik fajta sem, ha nem figyel oda a kölyök választásra. Vagy bármelyik, ha sikerül kifognia egy nyugodtabb, simulékony egyedet.

2016. márc. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Tapasztalt kutyásnak, aki a munkakutyázás terén is tapasztalt, bármelyiket.

Kezdőnek maximum egy nyugodtabb típusú németjuhászt.

Bár én dobival kezdtem, és működött :) De ehhez meg kell "tanulni" a fajtát is, és a kutyanevelést általában is.

Egy jó kutyasuli elengedhetetlen.


Dobermannjaim voltak, róluk tudok bővebben írni.

Pörgősek, szeretnek dolgozni, de kissé nehezebben kezelhetőbbek, mint egy német juhász. Kutyákkal domináns lehet a dobi, nagyon fontos a korai szocializáció és a következetes nevelés.

Ugatós :) Mindennapi lefárasztást igényel.

Képzés, agyi fárasztás, engedelmes és őrző-védő is javasolt számára, így lesz kiegyensúlyozott, boldog, kezelhető.

Idegrendszere érzékeny, ami annyit jelent, hogy a durva bánásmód tilos (bár egy kutyával sem kéne durván bánni), viszont határozott kézzel kell nevelni. Ezt az egyensúlyt meg kell találni nála.

Normális, felnőtt dobi idegen emberekkel közömbös.

A gazdáját, annak szűk családját viszont imádja, erősen gazdifüggő, legszívesebben mindig a gazdi s.ggében lenne.

Emiatt is, és rövidke bundája miatt is, kerti tartásra nem alkalmas. Testileg és lelkileg is tönkremegy, ha csak a kertben él.

Legjobb számára a kinti-benti tartás, azaz kertes ház, ahol akkor van kint vagy bent, amikor szeretne. Lakásban is jól tartható, persze megfelelő napi lefárasztás mellett.

Jó tenyésztőtől szabad csak venni bármelyik fajtát, mert különösen a német juhászt, de már a dobit is eléggé kezdik szépszaporítani (sajnos). Eü. szűrések alapvetőek, szülők tenyészszemlések legyenek.

2016. márc. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a normális válaszokat, főleg az utolsóét, rendkívül alapos volt! :D

Én személy szerint a német juhász felé hajlok, mert velük már volt tapasztalatom. De a Doberman is nagyszerű kutyának hangzik. :)

Várok még tapasztalatokat német juhászról és rottiról! :D

2016. márc. 7. 22:38
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Volt ugyan már kutyám, de régebben, és őt nem tanítottam, csak szerettem, szóval ebből a szempontból kezdőnek számítok, mégis vettem egy rotit.

Mielőtt elhoztam, nagyon sokat olvastam a kutyanevelésről, videókat néztem, stb. Valószínűleg szerencsésen választottuk ki egymást a kutyussal, mert pont annyira eleven, amennyivel még elbírok. Szófogadó, ragaszkodó.

Valószínűleg egyedfüggő (meg gazda és tanítás függő) a dolog inkább, mint fajtafüggő, mert rotiból is láttam már vadállatot, az enyém viszont messze nem az.

2016. márc. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Nekem miota elek rottweilereim vannak! Nagyon okos, ertelmes kutyak, jol nevelhetoek, szofogadoak, ragaszkodoak, nagyon tudnak szeretni.A kemeny munka mellett szeretgetest is igenyelnek.En imadom oket, ha turelmes vagy, mindenkepp rottit ajanlok!
2016. márc. 14. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem németjuhászom van,én azt ajánlom,inteligens,könnyen tanítható,aranyos,hű,és még ráadásul játékos is,kertes házba ajánlott, nagy a mozgás igénye tehát ,azért minimum 2naponta vidd el sétálni.
2016. márc. 14. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Ezek közül a roti a legkeményebb. Németjuhászom volt 2, az egyik egy kenyérre kenhető szuka volt, a másik meg egy most egy éves makacs paraszt kan. Ég és föld a kettő, mégis egy fajta. Dobit nem ismerem. De egyik sem kezdőnek való. Inkább szukát ajánlok, bármelyiket választod.
2016. márc. 14. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Akkor nyilatkozz a rottweilerekrol, ha valaha voltal akar egynek is a tulajdonosa!Ertem en, hogy a sztereotipiakra adsz, kedves elottem szolo, de ha tenyleg valaha is lett volna egy sajat, jo nevelesu rottweilered, akkor nem mondanal ilyet, hogy kemeny.Jo hazorzok, semmi ketseg, de a gazdihoz/csaladtagokhoz valo viszonyuk csak toled fugg.Az enyemek imadnivaloak, olyanok mint a gyerekek.Soha nem bantananak, nagypn szerethetok.El sem tudnek kepzelni mas kutyat.
2016. márc. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!