Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol találok naprakész listát...

Hol találok naprakész listát a M. o-n veszélyessé nyilvánított ebfajtákról?

Figyelt kérdés

pitbullom, amstaffom, bullterrier kutyák közül szeretnék kölyköt , szeretném tudni melyik veszélyes kutya

választáshoz tudom a további információt, ezért ezzel kapcsolatos tanácsot köszönöm nem kérek. Ismerem a természetét mindhárom fajtának.


2016. márc. 8. 11:44
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Olyan, hogy veszélyes fajta, már NINCS. :)

Csak veszélyessé nyilvánított egyed van, ezt a fajtakirekesztést már eltörölték.

2016. márc. 8. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Magyarországon nincs olyan, hogy veszélyes kutyafajta.

Egy bizonyos kutyát lehet csak veszélyessé nyilvánítani, egy egész fajtát nem.

Külföldön létezik csak ilyen, ezeknek a tartását vagy teljesen tiltják vagy szigorú feltételekhez kötik, de nálunk nincs ilyen szabályozás.

2016. márc. 8. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
66%

"Ismerem a természetét mindhárom fajtának."


Ha valóban ismernéd, akkor tudnád, hogy butaságot kérdeztél.

2016. márc. 8. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Ennek örülök , köszönöm :)

Én szeretném szocializálni, edzeni vinni, kutyuiskolába szóval azt hiszem jó nevelést fog kapni.

2016. márc. 8. 11:56
 5/6 A kérdező kommentje:
miért butaság? honnan kéne tudnom hogy havonta milyen új szar törvényt vezetnek be? lehetetlen követni, rákeresek és csak 2012-es cikkek vannak
2016. márc. 8. 11:57
 6/6 anonim ***** válasza:
65%

2 bullom van. Az egyik velem nőtt fel, törzskönyves, nem élt át semmi rosszat. Szocializáltam erősen,minden kutyához odavittem aki normális viselkedésű volt (az őrjöngőkhöz értelemszerűen nem), suliztunk, sportoltunk (vagyis sport mai napig van). Tökéletes kutya..persze néha rossz, rombol kicsit vagy nyafog..de nics vele baj. Ja 1évesen ivartalan kan lett :)

A másik kutyámat az előző "gazdája" többször félholtra verte, uszította mindenre ami él és mozog...mikor megkaptam nagyon súlyos állapotban volt, mindent és mindenkit ki akart nyírni,most már viszonylag jobb a helyzet...nem volt se dominàns agreszív se félelmi, egyszerűen ezt várták el tőle...

Ennyit számít a nevelés csupán..

2016. márc. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!