Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtának van a...

Melyik kutyafajtának van a legjobb szőre?

Figyelt kérdés
a hideg meleg,idő járás miatt kérdezem
2016. márc. 8. 20:05
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Hát figyelj, én 4 "szőrű" kutyában tudok segítséget mondani.:D

Az első, egy hosszú szőrű, de nem tömött kutya volt, ő fázós volt, de bent meg hullott a szőre nagyon. Télen értelemszerűen bent volt, tavasszal-nyáron-ősszel pedig kinti-benti kutya.

A másik egy labrador-keverék, ő kinti volt, néha bejött, ha már tényleg nagyon hideg volt, de alapvetően kint szeretett bandázni, nem volt nagyon fázós, és a nyarat is jól bírta.

A harmadik egy nagytestű kutya(berni pásztor), ő a telet maximálisan bírta, a nyarat azt annyira nem kedvelte, a hűs betonon szeretett feküdni, meg árnyékban, de néha bekapcsoltuk neki a ventillátort, kintre, bent meg klíma ment, és akkorát aludt, öröm volt nézni:) De alapvetően bírta a nyarat is,csak nem volt a kedvence, és vízbe se ment be csak bokáig:D

A negyedik egy amstaff, ő se a hideget nem bírja, se a meleget:D:D Hidegben a takaró alá jön, annyira fázik, ki se megy piszkolni, csak ha már nagyon muszáj. Nyáron meg 25fok felett olyan, mint aki beteg, tavaly eljátszottam, hogy zaklattam az orvost, holott a hidegebb helyen egyből jól lett, amúgy meg feküdt, menni se bírt...

Szóval én ennyit tudtam segíteni, azt tudni kell, hogy az első kettő maximálisan keverék volt, a harmadik törzskönyves, a negyedik pedig mentett-szaporítós kutya.

2016. márc. 8. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
57%
Én az uszkárra gondoltam. Azon kívul, hogy göndör és könnyen ápolható a szőre, nem is hullajtja,ezért előszeretettel tartják a lakásban. Ha kint tartják,jól bírja a hideget, csupán tavasszal, nyáron és ősz elején kell visszanyírni a szőrét.De egy keveréknek is lehet ugyanolyan jó szőre, mint egy fajtiszta kutyának :)
2016. márc. 8. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mit értesz legjobb alatt? Amint ezt leírtad lehet neked segíteni. Ezeket jelentheti: nem koszolódik olyan könnyen, könnyen kezelhető, nem igényel annyi ápolást, nem kell kozmetikushoz vinni, nem hullik (annyira), védi a kutyát a hideg ellen, jól bírja a meleget...

Számomra gyönyörűen csillogó és egészséges szőr is a legjobb kategória.

Az időjárás elég érdekesen jön ide, főleg magyarázat nélkül. Ha fázós akkor kutyaruha, ha nyáron melege van kíméletes és odafigyelő gazdi, ha dús bundás akkor eső után/ sáros kirándulás után számolj szőrtől függően akár 1,5 órás fürdés+fésülés+szárítás kombinációval. Kinti vagy benti vagy mindkettő lenne a kutya? Milyen szőr tetszik? Mit csinálnátok vele? Van allergiás a családban? Stb. stb...

2016. márc. 8. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Olyan a szőre,hogy a hidegbe nem fázik nyári melegbe meg nincs melege. nem bonyolult meg nem nehéz szőr ápolás
2016. márc. 9. 15:42
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Német juhász,nekik olyan közepes a szőrük. Ettől függetlenül nekik is melegük van nyáron,mint minden fajtának.
2016. márc. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Magyar időjáráshoz egyértelműen a mudi és a kuvasz szőre a legjobb. Nyilván ez más éghajlat alatt nem így van, a skandináv és orosz mudisok öltözetik a kutyáikat télen.
2016. márc. 9. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk puli kutyánk van, nyárra le szoktam nyiratni, a telet jól bírja, azzal a nagy bundájával, max ha nagyon hideg van,éjjelre beteszem a garázsba.. a nyarat meg ugye így jól bírja,hogy le van nyírva, futkos, akár a tűző napon is..
2016. ápr. 10. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász, komondor, kuvasz, puli, mudi, schnauzer, esetleg beagle. Ők szokták bírni a hideget, meleget is. A sima, vékonyszőrű kutyák (pl. whippet, amstaff, bulldog) fáznak télen.
2016. ápr. 10. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 elwera ***** válasza:
Nekem valami puli-snaucer-havanese szerű keverékem van. A szőre nem hullik. Nyáron havonta vagy kéthavonta nyíratom. Télen nem fázik mert olyan gyapjas és göndör a szőre mint egy birkának. De azért varrtam neki egy polár kabátkát amit 3 fok alatt ráadok. Nyáron is jobban bírja a meleget mint a másik kutyám, pedig a másik rövid szőrű és hullajt Ja a szôrét, néha trón nekem is, így amikor pl tavaly a rövid szőrű kifeküdt a melegtől, elvittem őt is a kozmetikushoz lenyíratni. Egyből utána jobb kedve lett.
2016. nov. 23. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 elwera ***** válasza:

* hullajt Ja a szôrét, néha trón nekem is,


Hullajtja a szőrét, pedig néha trimmelem neki,..

2016. nov. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!