Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Meg lehet tanítani a kutyát...

Meg lehet tanítani a kutyát arra, hogy egy helyre piszkítson?

Figyelt kérdés

Ha igen hogyan? Nagyon fontos lenne! Kerti kutya, az egész udvar tiszta kaka,hiába szedem össze,nyomtalanul nem tudom, odakenődik a maradék a fűre.

Az a baj, hogy a kisfiam lúdtalpas, nyáron mezítláb kéne lennie az udvaron, hogy meggyógyuljon, de így esélytelen, mert a kutyakakában nem sétálhat.

Ha nem tudom megtanítani, be kell zárnom egy kenelbe, amit nagyon nem szeretnék :(



2016. márc. 9. 11:50
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

El vagyok keveredve, ennyi.

Mit adjak neki, hogy keményet piszkítson?

2016. márc. 9. 12:55
 12/15 anonim ***** válasza:
Barf, vagy válaszz egy normális tápot. Ez utóbbi csupán pénztárca kérdése, de lehet kapni jó minőségű tápot normál áron, teszem azt a Brit például. Mennyi idős? A legtöbb rendszeresen sétáltatott kutya magától kert tiszta lesz, tehát a nagydolgát nem végzi a területére. Az, hogy "kerti" kutya, nem jelenti azt, hogy nem kell kimozgatni lefárasztani minden nap. Nem emlékszem, hogy valaha is rászoktattam volna erre a kutyát, napi kétszer sétálunk(reggel rövidebbet, délután hosszút), pedig kertes házban élünk, 6 éves lesz, de szerintem az első hónapoktól eltekintve már vagy 5 és fél éve nem tojt a kertünkbe. A legtöbb állatnak ez alapvető igénye, persze csak akkor, ha megvan a lehetősége minden nap elvégezni házon kívül a dolgát. Az etetés is mindig ugyanabban az időben történjen, így beáll az emésztése is erre. Én nagyjából óramű pontossággal be tudom lőni mikor megy tojni a kutya, persze ha nem beteg.
2016. márc. 9. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Az enyémnek is megvan szinte pontosan, hogy mikor van a kaki.


Jó minőségű tápot adj neki, magas hústartalommal és alacsony növényi fehérjével. De ezt ki kell kísérletezni, viszont ez is türelem játék, mert csak fokozatosan lehet átszoktatni és legalább 1 hónapot kell várni, hogy meglásd, tényleg változott e a széklete vagy sem.

Az enyémnek ami bevált az a Markus Mühle black angus táp, de tény, hogy a BARF a legjobb.

Az enyém pl. nem bírja a csirkét és minden csirkés táptól hasmenése van.

Ami tápokat dicsérnek (bár én nem próbáltam)pl. Brit, Taste of the wild, Orijen, Acana

De ez annyira kutyafüggő. Aminek jó az egyik, az nem biztos, hogy jó a másiknak is.

2016. márc. 9. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Kiviszem reggel is, ezen akkor ne múljon.


Barfozni nem tudok, nincs hol tárolni a húst, meg a férgektől is tartok a kisfiam miatt.

Britet kapott amíg nem érte el a felnőtt méretét, visszagondolva az tényleg jobb volt ebből a szempontból, hálisten nem allergiás semmire. Megpróbálunk akkor visszatérni erre.

2016. márc. 9. 14:03
 15/15 anonim ***** válasza:
a válasz egyszerű: szedd össze naponta a kutyaszart!
2016. márc. 11. 04:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!