Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tévő legyen? FONTOS

Mit tévő legyen? FONTOS

Figyelt kérdés
Kis német juhász érkezett hozzánk tegnap és amikor egyedül hagyjuk egész végig ugat, vísit, stb hogy menjünk vissza de ugyebár nem lehetünk vele egész nap + nem szabad elkényeztetni ilyen fiatalon mert akkor megszokja hogy amikor ugat egyből ugrunk.(7 hetes) A szomszédok pedig már mindannyian lázadnak.Tényleg nagyon hangos de nem lehet velük megértetni hogy ez csak 1 átmeneti időszak.
2010. ápr. 2. 13:39
1 2 3 4
 1/33 Akiteki ***** válasza:
56%
7 hetes! Az anyukája mellett a helye. Vidd vissza!
2010. ápr. 2. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
50%

ú egy 7 heteset egyedül hagyni csak rövid ideig lenne szabad. vagy nem is lenne szabad.

na mindegy.

panelben laktok?

ha igen, amikor becsukjátok rá az ajtót, és vártok kicsit és elkezd ugatni, hirtelen lépjetek vissza és mondjátok neki h nem szabad! és ha csendben marad, jutalomfalat. ezt még jó párx megismételni, és elvileg -ahogy olvastam- ennek működnie kell.

ha kertes ház, akkor hm.nem is tudom. esetleg elbújni valahova valakinek és úgy ugyanezt csinálni?

2010. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
72%
Pontosan! Szerencsétlent kiszakítottátok a családjából, ne csodálkozzatok ha végigordítja a napot! MINIMUM 8 hetes koráig az anyja mellett lett volna a helye..
2010. ápr. 2. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
85%
Amúgy Én úgy tudom ezt a "trükköt" h hirtelen kimész, tehát ne úgy mintha készülődnél hanem bármi előjel nélkül.. Aztán kint várj egy kicsit és menj vissza mielőtt elkezd sírni és nagyon nagyon dicsérd meg! Ha sír akkor menj vissza, de ne vegyél róla tudomást! Viszont egy ilyen kicsit kutyát nem lehet csak úgy magára hagyni.. Amíg megszokja a helyet addig legalább legyen vele valaki, addig meg ezt gyakoroljátok.
2010. ápr. 2. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
74%
7 hetesen még tényleg korai volt elhozni, nem csoda, hogy visít mint egy kismalac. Szegény kicsinek hiányzik még az anyja. Lelkiismeretes, profi tenyésztő minimum 8-10 hetesen, szépen elválasztva adja át a kiskutyákat, nem pedig ilyen apró korban elszakítva az anyjuktól. Ennyire fiatalon még nem tudod elkényeztetni - olyan ez, mint a kisbabáknál -, babusgasd, dédelgesd, amennyit ő igényli, oldd meg, hogy még 3-4 hétig mindig legyen mellette valaki, hamár így alakult. Hidd el, magától fog leszokni róla, ha eljön az ideje.
2010. ápr. 2. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
70%
Azzal,hogy mikor sírni kezd,visszamész hozzá,azt erősíted meg benne,hogy sírás=elérte a célját,nincs egyedül.
2010. ápr. 2. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
77%

Nagyon kicsi még, hogy adhatták oda ilyen korán?!

Nyugtatásképp jó, ha az aki a legtöbbet vele van, odaadja neki vagy egy pólóját, vagy pulcsiját, amit előtte hordott. Ugyanúgy mint a kisbabák, a kutyus ezt mindig magával tudja cipelni, ebbe belebújva aludhat. De minél kevesebbet hagyjátok magára, ha kiegyensúlyozott kutyust szeretnétek nevelni belőle.

2010. ápr. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
77%
először minden kiskutya nyüszít várja az anyukáját, ha nagyobb lesz elmúlik türelem még csak tegnap jött
2010. ápr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
64%
Na azért ne dramatizáljuk már túl! Van egy csomó kiskutya aki előbb elkerül otthonról mint ahogy nagy könyvben írják de azért nem lesz belőlük agyhalott, barátkozni képtelen, igegbeteg, antiszoc állat! Vagyis én eggyel sem találkoztam! Nem mindenki tenyésztőtől hozza a kutyáját és én sem helyeslem de már ott van! És pl a menhelyekre is bekerül pici kutya mégsem lesz semmi baj hogy nem az anyjával van!
2010. ápr. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
80%
Igazából az van, hogy ilyen picit kutyát még nem nagyon szokás egyedül hagyni, érdemes a kutya elhozásához egy legalább egy, de ha lehet többhetes szabit kivenni. Ilyenkor még tképpen csecsemő a kutyus, nem jó neki egyedül. Etetni is kell napközben is, összesen háromszor-négyszer. Azt hogy oldjátok meg? A reggel-este még nem elég ilyen pici korban.
2010. ápr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!