Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutya vásárlása internetről...

Kiskutya vásárlása internetről - hogyan?

Figyelt kérdés

Kis olasz agarat szeretnék venni, de sajnos az országban nem igazán van tenyésztő, főleg olyan színkombináció, amilyet szeretnék. Facebook csoportokban nézelődtem, természetesen ahol tenyésztők vannak és le vannak papírozva a kutyák.


A kérdésem az lenne, hogy vásárolt már valaki így kutyát? Vannak Csehországból, Olaszországból, meg még sok más országból is kölykök, így lehet hogy álmaim kiskutyáját csak képekről/videóról tudom majd látni, nem pedig élőben. Hogy szokott zajlani ilyenkor a vásárlás? Mire kell odafigyelni? Worldwide shipping esetében ha a kiskutya repülővel érkezik, hogy szokott az is menni?


2016. márc. 11. 13:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
59%
Nem vettem még így kutyát, de valamennyire képben vagyok. Tenyésztő eleve nem valószínű, hogy ad neked látatlanban kutyát, hacsak nem vagy ismert név az agarasok között. Ki kell menned hozzá. Fontos, hogy leinformálható legyen a tenyésztő, kérdezz körbe embereket, tenyésztőket, agarasokat, akik ismerik őt. Én is szeretnék külföldről venni, de mindenképpen kimegyek személyesen. Nem sokkal drágább így és ha már kifizetek egy csomó pénzt, akkor szeretnék biztosra menni.
2016. márc. 11. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
38%
" Worldwide shipping esetében ha a kiskutya repülővel érkezik, hogy szokott az is menni?" - ez úgy megy, h elutalod a pénzt, és várod a kiskutyát, ami sosem jön meg! Neten sose vásárolj kiskutyát! Mindig élőben nézd meg a kutyákat, a szülőket, meg a papírokat! Osztom az előttem hozzászóló véleményét: ha valóban igazi tenyésztők, látatlanban nem fogsz kölyköt kapni!
2016. márc. 11. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

"Ha valóban igazi tenyésztők, látatlanban nem fogsz kölyköt kapni!"


Jaj, mert akkor kinek adnak el kölyköt? Minek hirdetik akkor meg egy nyilvános oldalon? Nem csak külföldiek, de magyarok is ugyan úgy hirdetnek Facebookon, és ugyan úgy exportálnak külföldre kiskutyákat, és nem csak olyannak akik már tipegőkoruk óta handlerek. Azért vannak dolgok amikből lehet következtetni mindkét oldalról: ismerősök, idővonal, fényképek, meg persze a beszélgetés maga.

2016. márc. 11. 14:53
 4/14 anonim ***** válasza:
84%

Két külföldi ( nagyon-nagyon messzi) kutyát vettem. Képen amelyik megtetszett kiválasztottam, megnéztem a test formáját, fej formáját, színezetét, esetleges hibáit, lefoglaltam majd 9-12 hetes korukban kiutaztam értük és megvettem.


Semmi extra... beszéld meg a tenyésztővel akit kinéztél, érdeklődj nála és kész. Lehet lesz aki elutasít, de nem mindneki.

2016. márc. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

normális tenyésztő ismeri a kölyköket és tud segíteni a kiválasztásban. ha belefér, ki is mehetsz félidőben (már ha pl. nemrég születtek a kölykök).

nekem végül nem jött össze a kölyök, el lett napolva, de én biztosan nem tudtam volna kimenni kiválasztani. a tenyésztő viszont nagyon sok képet, videót rak fel a kölykökről és minden kérdésre válaszolt velük kapcsolatban, gondolom ez mindenkinél így megy.

a szállítás attól függ, akitől én szerettem volna, csak úgy adta oda a kölyköt, ha kimentem volna érte. de van aki odaadja repülővel, ilyenkor sokszor referenciákat kér. van, hogy ismerős megy arra pl. kiállításra és ő hozza át a kölyköt, de ezt a tenyésztővel kell külön megbeszélni, tőlük kérdezz, mert mindenki máshogy intézi ezeket.

ha meg valamiben bizonytalan vagy pl. szűrések, simán kérd el a papírokat, ha nincs rejtegetnivalója, meg fogja mutatni, ha nem akarja, akkor meg tudod, hogy gázos.

2016. márc. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%
Jaj ne! Kitalálom, olyan oldalon láttad a hirdetést, ahol tört magyarral hirdetnek, és csodaszép képet tesznek fel a gyönyörű ajándékok kiskutya várja gazdit szöveggel. Felkeresed és kiderül, hogy ingyen van, "csak" az utiköltséget kell előre utalni! Ne higyj nekünk, de előtte keress rá még ugyanezen az oldalon sok fajtára, ugyanez a szöveg fog előjönni, csak más lopott képekkel, és mindegyikre ugyanezt a választ fogod kapni. Namost ugye te sem hiszed, hogy ennyi sok fajta kiskutyája van a hirdetőnek? Érted már, hogy miért kamu?
2016. márc. 12. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Látatlanban, azaz úgy, hogy soha nem találkozott veled. Referenciák nélkül nem fog neked senki csak úgy elpostázni egy kutyát.
2016. márc. 12. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

#4 és #5

Köszi a hasznos válaszokat.


#6

Képzeld, nem vagyok teljesen hülye...


#7

De, "elpostázzák". Nem csak külföldiek, de magyarok is. És nem vagyok rasszista meg semmi, de ha a putriba is adnak el kutyákat (külföldiek is, magyarok is, és nem szaporítók, hanem tenyésztők) vagy oda ahol az új gazdi drágábban eladja, akkor nekem, mint független, dolgozó, normális körülmények között élő embernek, aki ivartalanítási szerződéssel szeretne egy kutyát, miért is ne adnának? Aki egy kicsit is belelát ebbe, az ezt pontosan tudja, meg azt is hogy nyilván nem úgy beszéli ezt meg a két érintett fél, mintha a piacról kérne fél kiló csirkehúst.

2016. márc. 12. 21:55
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Na, akkor hajrá! De ne felejts el képet mutatni a kutyáról, már ha tényleg megérkezik. Mert ha mégis igazunk lesz, akkor sejtem, hogy nem fogod ide leírni, hogy pórul jártál. De mi figyelmeztettünk.
2016. márc. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ja és belinkeled a hirdetést? Ugye nem? Miért nem? Na ugye...
2016. márc. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!