Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Boxert vagy beaglet ajánlanátok?

Boxert vagy beaglet ajánlanátok?

Figyelt kérdés

2,9,15 évesek a gyerekek.Olvastam hogy a boxer mennyire odavan a gyerekekért,csak nagyon beteges.A beagle is szimpatikus nagyon.A boxert tudná sètáltatni a 15 éves lányom nem rántaná el?Elmellett van törpenyuszink és tengeri malacunk,tudom hogy vadász kutya a bagle de ha kölyök korában bemutatjuk õket egymásnak nem lesz bajuk?Utána egy szobãban sose lennének fõleg nem felügyeletlenül!A kutya 1.sorbpan kinti lenne,bár a gyerekek val.színūleg kikönyörgik majd a kinti bentiséget :D

Kérlek írjatok érveket a fajták mellett,pozitív negatív!Köszönöm!



2016. márc. 12. 08:28
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
75%

Ha kölyökkorában kerül oda akkor simán összeszoknak, nem lesz semmi baj :) Nálunk a cica egérrel a fején aludt.. :D

Szerintem nagyobb élmény elmenni egy menhelyre és választani egy kis kölyköt. Hiszen ennél jobban meg se lehetne őket tanítani arra, hogy segítsenek a rászorulókon :) azt mondanom se kell, hogy ezek a kutyák végtelenül hálásak és hűségesek. Azt az örömöt látni kell az arcukon mikor hazaviszik őket és csak néznek, hogy mi van? nincs ketrec? :D

De ha mindenképp ragaszkodsz a vásárolt kutyához akkor én a beaglet ajánlom. Mindkettő egy függetlenebb kicsit makacs fajta, de persze a nevelés is számít :)

2016. márc. 12. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kisegítõ válaszod! :)
2016. márc. 12. 09:10
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindkettő rövid szőrű, így csak kinti tartásra nem ajánlom, ha mindenképp választani kell akkor a beagle. Viszont ő nagy mozgásigényű, mivel vadászkutya, napi több óra séta kell neki, persze a boxernek is. Az hogy rendesen sétáljon, ne rángasson csak nevelés kérdése, ha nem vagytok biztosak benne célszerű kutyaiskolába vinni majd.

Ha fajtatiszta kutyát szeretnétek, elő kell jegyeztetni minél előbb, sokszor várni is kell a kölykökre.

2016. márc. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
A boxer sokkal könnyebben nevelhető. Nekem volt boxerem, Ő volt az álomkutya. A mostani befogadott beaglemmel 7 év után sem jutok dűlőre. Nagyon makacs. Mellette van egy őrző-védő kutyám, aki teljesen engedelmes, tehát nem hinném,hogy velem van a gond. Én a boxerre szavazok.
2016. márc. 12. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm nektek is a választ!
2016. márc. 12. 11:27
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

A boxer talán könnyebben nevelhető, de nagyon erőteljes kutya. Nekem elég rossz tapasztalataim vannak ezzel a fajtával, de csak kutyák között. Elég szeszélyesek, mindenféle előjel nélkül képesek átmenni nyugodt állapotból durván támadóba és ezt elég sok egyednél tapasztaltam sajnos...A másik részük viszont teljesen jófej, játékos kutya. Ja igen, az még fontos, hogy nagyon ugribugri kutyák :)


A beagle nagyon akaratos, saját feje után menne, nehezebben bírható együttműködésre DE az alaptermészete nagyon jó, nagyon barátságos, egyáltalán nem jellemzőek rá az agresszív megnyilvánulások. Komolyan, mikor az én kutyám az idegbeteg kamaszkorát élte és minden más kutyával könnyen bunyóba keveredett, a beagleökkel SOHA nem volt semmilyen konfliktusa, nagyon jó hatással voltak rá, mindig kedvesen, türelmesen viszonyultak hozzá :) A A A beagle a Mérete miatt egyébként jobban kordában tartható, ha kell, pl. kiugrik egy galambra.


Persze mindkét fajtánál lehetnek egyedenként eltérések.

Azt azért le kell szögezni, hogy egyik se kanapékutya. A boxer őr- és munkakutya eredetileg, a beagle pedig vadász (nyomkövető) kutya, mindkettőnek nagy a mozgásigénye és igénylik a feladatokat.


A beaglenek nagy előnye szerintem, hogy nagyon-nagyon jó természete van. A boxernek pedig az, hogy sokkal könnyebb engedelmességre bírni :)

2016. márc. 12. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm neked is a kisegítõ választ! :)
2016. márc. 12. 13:12
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

A két fajta közül a boxert javasolnám, de csak és kizárólag kinti-benti tartással (magyarul a kutya bármikor bemehet a lakásba, bent alszik, bent van a helye).

Nem beteges, ha jó tenyésztőtől vásároltok.

Elsősorban azonban, mivel nincs egy kimondott fajta, amiért odavagytok, a menhelyek meglátogatását ajánlom, és remélhetőleg találtok ott olyan kutyust, aki családotok tagja lehet. :)

A kisállatokkal, és gyerekekkel való viszony is, nevelés kérdése.

2016. márc. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyedül a 15 éves lányod ne vigye sétálni a boxert :)


Én 23 éves vagyok,volt,hogy csak tartanom kellett boxert de eléggé van bennük erő :D azért nem sok híja volt,hogy elrántson.


Amúgy nevelés szempontjából a boxi sokkal jobb!!

Uncsitesóméknak 3 is volt,remek fajta igazi gyerek barátok,csak nevelni kell őket,mert képesek durván játszani vagyis fellökni a gyerekeket.

2016. márc. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen nektek is! :)
2016. márc. 12. 20:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!