Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilernek milyen nyakörvet...

Rottweilernek milyen nyakörvet ajánlanátok? (Kullancs-nyakörv mindig van rajta. )

Figyelt kérdés
2016. márc. 2. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kifejezetten tanításhoz sima szövet vagy egysoros lánc fojtó, hétköznapi használatra (séta, túrázás) meg széles bőr nyakörv vagy normális szövet nyakörv.


Pl:

[link]

[link]

2016. márc. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
*sima szövet fojtó vagy egysoros lánc fojtó
2016. márc. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim válasza:

Én rotimon is folytó nyakörv volt.

Lánc volt és a póráz is láncos volt.

Amellett hogy jól állt neki, még a lánccsörgésre mindig megörült. Örömmel bújt bele a nyakörvbe:)

2016. márc. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Hát én így választanék:

-Ha nevelésre kell, mert felnőttként kerül hozzád, akkor az egysoros láncos illetve szögest ajánlom.

-Ha kölyökként kerül hozzád, de makacs természetű, illetve "fitogtatja az erejét", akkor egy vastag (erős!) bőr nyakörvet ajánlanék (nem az agressziót értem az erőfitogtatásnál, hanem nagyon húz, stb bár kölyökkortól nevelve nem fog ilyet csinálni).

-Ha pedig tökéletes nevelésű, akkor sima szövet nyakörv, ami lehet mintás is, ki-ki kedve szerint :)


De fojtóból van a K9-nek is egy vékony szövet fojtója, saját tapasztalatból mondom, hogy sokkal jobb, mint a láncos.

2016. márc. 2. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyémnek van egy egysoros és egy kétsoros láncfojtója. Plusz egy bőr nyakörv.

A bőrt annyira nem szereti, de ha lánccsörgést hall, akkor széles 'mosollyal' száguld felém, annyira örül, hogy sétálunk :D (pedig minden nap megyünk)


Most volt másfél éves, most pedig egy k9es hámot kapott

2016. márc. 4. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszi Mindenkinek!

Eleinte egy vékonyabb szövet volt neki, de az elnyomta a szőrét - mindig rajta volt, hogy szokja, amíg nem volt rajta a kullancs nyakörv. Most egy egysoros láncos fojtó van, de esküszöm attól félek, hogy sétánál - még tanulunk - ha jobban megrántom vagy húz, akkor fájdalmat okozok neki. (még kölyök)

2016. márc. 4. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]


Igaz hogy ez nem egysoros, de ezzel nem tudod addig húzni, amíg meg nem fullad. :)

2016. márc. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát, az egysoros láncos az kiképzésre van, mármint suliban akkor használják, mikor már minden más, enyhébb próbálkozás hasztalan. Pl. ha sétánál húz, akkor esetleg egy nagyobb rántás (kis rántás kb. a nullával egyenlő), és visszább vesz a kutya. Én ilyennel sétáltatom, és igazából használ, de kölyöknek nem hogy nem jó, én nem is engedném. Mert amúgy kölyöknél még könnyebb a pozitív megerősítésre alapozni, mint egy viselkedésproblémás kutyánál..
2016. márc. 6. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!