Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Cane Corso szocializáció?

Cane Corso szocializáció?

Figyelt kérdés
Sziasztok, elég hülye kérdésem van, 5 hónapos a kis corsom, járunk oviba vele, és sokat játszik más kutyákkal. Már emelt lábbal pisil sokszor (kan). Szóval, ha ez így marad nem kell félnem, hogy támadni fog más kutyákat? Én úgy vagyok vele, hogy a kutya teljesen nevelés függő, de mindenki megtalál azzal, hogy a cane-k felnőtt korukban úgysem jönnek ki más kutyákkal. Eddig ahány Canessel beszéltem, mind azt mondta, hogy nem jön ki a kutyája másik kutyákkal. Az enyémbe még az agresszió szikráját sem látom, még a cicákat is csak nézi, hogy jééé, játszótárs... Lehet, hogy felnőtt korára tényleg nem fog elviselni más kutyát? És a lábemelős jelölős pisi lehet már az ivarérés kezdete? Amúgy ő mindent hamarabb csinált, tejfogait már 3 hónaposan váltotta. 4 hónaposan már a szrmfogai is kinn voltak. Na, ez elég kusza lett, köszi aki elolvassa :)

2016. márc. 12. 19:11
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Mondom, kölyök még :) Változni fog, ehhez jobb, ha hozzászoksz.

De nyilván nem kell fárasztani, ha nem igényli, ezt majd meglátod :)

2016. márc. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Szilvi & Argos ***** válasza:
100%

Egy másfél éves tökös corso kant ismerek, amíg más kutyák normálisak vele, semmi gond...sokszor le se tojja a többi kutyát, játszik gazdival és labdával.

Ha viszont rámorognak, hajlamos balhézni, de egy időben leadott tiltással azonnal leáll.

Ha ő kezd köcsögölni és zaklatni a másik kutyát, nem mindig veszi le, hogy sok a másiknak :D ekkor szintén gazdi lép színre.

Ő is kölyökkora óta sétál-szocizik.

Általában azokkal a kutyákkal van gond ilyen téren, ahol a gazdi beleesik "ez ilyen fajta" téveszmébe.

Kamaszkor táján egy fokkal szigorúbb neveléssel áthidalható a dolog

2016. márc. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!