Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet őket összeszoktatni...

Hogy lehet őket összeszoktatni? Szocializálatlan kutya.

Figyelt kérdés
Jövő héten költözünk családi házba. A szomszédba van eg labrador, amikor meglátta az akkor 3 hónapos kutyámat teljesen bezsongott, konkrétan majdnem átjött a kerítésen, és nem barátkozni. A gazdája is mo dta, hogy nem visel el másik kutyát a labi, emberekkel tündéri. Kerítést a hétvégén megcsináljuk amennyire most tellik szökésbiztosra, de azért szeretném a kutyákat is összeszoktatni, ha mégis átjönne valahog ne legyen gond. A labi kertidísz, sosem volt szocializálva másik kutyával. A mienk most 4 hónapos Cane Corso, teljesen szocializált, ovi, kutyás banda minden. Annyira kis bamba, ha valami kisebb kutya neki akar menni, akkor is csak néz, hogy most mi van. Hogy kellene kezdeni a labival az ismerkedét?

2016. febr. 13. 09:39
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát amíg a labrador kerti dísz lesz, nem sok mindent tudsz tenni. Minden kutyának kell valaki, aki irányítja, a labinál ilyen nincs. Mellesleg elég energikus kutyáról van szó, akit minden nap kell sétáltatni (na, melyik kutyát nem, de azért van pár fajta, aminél kötelező), szóval amíg tele van energiával, nem fog lecsillapodni. Úgy, hogy nem volt szocializálva, és életében egyszer sem volt kapcsolatban kutyával, alapból nem 1-2 nap lesz, amíg megszokja a kutyákat...Én a kutyaiskolát javasolnám a gazdáinak, de nem hiszem, hogy elvinnék, ha egyszer a kertből sem mozdul ki. Sajnos nem igen tehetsz sokat, legfeljebb befogadhatod magadhoz, lemondatod a gazdát, aztán te kijárod vele a szocilaizálós foglalkozásokat a suliban, és megpróbálod összeszoktatni őket. Amúgy a tiéd kan? Mert akkor mindig lesz rivalizálás, már csak a labi oldaláról, ha a tiéd jól nevelt. Persze nem esélytelen, ritka az a kutya, amelyiket nem lehetne hozzászoktatni dolgokhoz, de nem tudom, hogy mit kéne tenned.

Én inkább a teljesen szökésbiztos kerítést ajánlom, amin biztosan nem tud átjönni a kutya...

Te pedig járj el kutyás társasággal bandázni, az a kutyádnak is jó lesz, aztán a szomszéd kutyával ne foglalkozzatok.


Nálunk is rengeteg ilyen kutya van, nem hogy nem vitték ki a kertből,de a láncról se szedték még le, szinte lánccal a nyakában születtek...

Örülök, hogy felelős gazdi vagy, és szocializálod a kutyusodat:)

2016. febr. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen, kan, de ivarérés után töketlenítés lesz. Most panelban lakunk vele, komolyan mondom, a panel kutyákkal sokkal könnyebb a helyzet. Nagyon kevés kutya van a környéken, aki flexin tombol. Majd meglátjuk, a mienk úgyis kinti-benti lesz, majd figyelek, ha meg már elég nagy, akkor felállítják a falkasorrendet.
2016. febr. 13. 10:05
 3/8 anonim ***** válasza:
85%
Panel kutyákkal sokkal könnyebb, mert a sétáltatás ott kötelező és sokkal több ingeréri több kutyával találkozik. A kerti kutyákkal sokan abba a csapdába esnek, hogy minek neki a séta, ha futkosni akar, ott a kert. Sajnos.
2016. febr. 13. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Légyszi még írjatok, féltem a kis szarost... Próbáljuk teljesen szökés biztosra a kerítést, de a labrador azért elég ügyes szökésben. Meg sajnos a költözés meg minden miatt nincs annyi pénzünk, hogy lebetonozzuk az alját. Vadrácsot és vezérdrótot fogunk feltenni 2. Kerítésnek, már van egy drótkerítés, de az nem hatja meg a szomszéd kutyát. Amúgy segítőkészek, rendesek a szomszédok, csak számukra a kutya a kertbe való. Sajnos ez Magyarország nagy részén így van, pedig nem is faluban lakunk, hanem megyeszékhely kertvárosába.
2016. febr. 13. 21:00
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem tudom, ki hogy van vele, de labradort nem tartanék a kertben. Annak mindene az ember, a társaság, a játék, a mozgás, a feladatok elvégzése.

Hogy a problémádra fókuszáljak, nem hiszem, hogy gond lesz a kerítéssel. A kutya nem hülye (főleg a labi nem), nem akar magának problémát. Amíg kerítés van, habzó szájjal játssza a nagyfiút, a vérengző vadállatot, csak hogy megmutassa, hogy ez az ő területe, és oda idegen kutyáknak nem tanácsos bemenni. De nem akar átjönni a te udvarodba pusztán egy verekedés kedvéért.

2016. febr. 14. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bocsi, hogy itt válaszolok, de szerintem ez az oldal pont arra jó, hogy egy kérdés kapcsán sokan tanulhatnak az őket érdeklő dologról

Tehát: Alapból azt mondanám, hogy a ház előtt az utcán ismerkedés jó ötlet. Csak nem tudom, hogy a szomszédban ki a főnök, ki a falkavezér. Mert ha a labi, akkor felelősséggel tartozik a gazdiért, tehát elképzelhető, hogy támadni fog. Vagy legalábbis eljátssza a támadást. Főleg, ha pórázon van.

Biztosan elmondtál neked a kutyaoviban, hogy a kutyák hierarchikus rendben élnek. Időről időre biztosítaniuk kell a helyüket a rangsorban, vagy ha előrébb akarnak jutni, azért is meg kell küzdeni. Talán azt is elmesélték, hogy ezek a küzdelmek csak emberi szemmel nézve tűnnek olyan véresen komolynak, valójában azonban a színjáték kategóriába tartoznak. Hatalmas acsarkodás, fogcsattogtatás, vicsorgás, aztán ha tettlegességig fajul az ügy, itt-ott belecsípnek a másikba, amíg az egyik behódol. Ez abból áll, hogy felkínálja a torkát a győztesnek. De az sohasem él a helyzettel, hacsak nem harcra dresszírozott ebről van szó, amelyből kiölték a gátlást. Komoly sebesülés csak a legritkább esetben fordul elő. (A természetben is így van: minél veszélyesebb egy állat fegyvere, annál óvatosabb a harc.)

Tehát SZVSZ az volna a legjobb, ha valahol kint, egy nagyobb nyílt területen találkozna a két kutya, de póráz nélkül! A póráz ugyanis ugyanazt a szerepet töltené be, mint otthon a kerítés.

De ez csak az én véleményem, és én csak műkedvelő vagyok itt. Ebben a témakörben vannak nálam magasabban kvalifikált versenyzők is.

2016. febr. 14. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ha még valaki olvassa, átköltöztünk a 2 kutya imádja egymást. Összeengedni még nem próbáltuk, de kerítés mellett kergetőznek, kis lyukon nyalogatják egymást. Nagyon barátságos a labi, nem tudom mi volt vele első alkalommal. Szóval minden happy, kivéve egy kis fertőzést amot összeszedett.
2016. febr. 19. 14:50
 8/8 anonim ***** válasza:

Jajj de jó:) Örülök, hogy minden oké:)

Ezek szerint csak szájhősködés volt a labinak:)

Remélem át tudod majd néha vinni, biztos örülne neki a két kutya:) De azért kerítés nélküli első taliknál óvatosan, ne egyből, nehogy baj legyen:)

2016. febr. 19. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!