Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom utálja a kutyákat...

A szomszédom utálja a kutyákat és mivel három van és ugatnak -feljelentett az önkormányzatnál. Mivel csak két kutyát lehet tartani, egyet elvesznek tőlünk. Nem akarok egyiktől sem elválni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 18:15
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Valami ismerősnek, rokonnak elajándékozni...aki a közelben van. Tudom nem szeretnél tőle megválni, de jobb, mint a menhely, vagy kitudja... Láthatnád amikor akarod és tudnád, hogy jó helyen van.
2010. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
én a helyedbe ismerőshöz/családhoz leadnék 1et 2öt vagy akár mind a 3mat,hogy ne legyen gáz. így gyakran tudnád őket látogatni.
2010. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim válasza:
kettőt lehet tartani uristen de hülyeség:/erröl még nem is hallottam.ajándkozd oda valakinek
2010. ápr. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:
Az a legrosszabb, hogy miatta kell megválnom tőlük, pedig a kutyák ide szoktak - egészségesek és boldogok. Sokan tartanak 3 kutyát, annyira mérges vagyok. Egyébként udvaros családi házban lakunk. Menhelyre nem engedem őket. De ha idegn helyre kerül, akkor abba is belebetegszenek. Legközelebbi rokonom 220 km tőlünk. A párom kecskeméti, én kisvárdai vagyok és Egerszalókon telepedtünk le.
2010. ápr. 2. 18:48
 5/27 anonim ***** válasza:
Én tudtam rosszul, hogy 3 kutyát lehet tartani és azon felül engedély kell?
2010. ápr. 2. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
próbálj meg egyéni engedélyt kérni. Biztos adnak, ha megfelelőek a körülmények. Kérdezd meg a polgármesetribe. A kutya meg már csak ilyen, hogy ugat. De azért próbáld őket sokat mozgatni, kirándulni, esetleg futtatni, akkor nem fognak feleslegesen ugatni. Gyakran az unalom miatt teszik.
2010. ápr. 2. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Ők elég sokat rohangálnak, csak mozgásra ugatnak. Olyan helyen lakunk, ahol nincsenek szomszédok (csak ez az egy) természetben - domb tetején és a kb. állatokat (őzek, fácánok, vaddisznók) ugatják.
2010. ápr. 2. 20:19
 8/27 Akiteki ***** válasza:
60%

Voltak már az önkormányzattól Nálatok?

Próbálj meg engedélyt kérni valamilyen indokkal. Pl. az egyik jelez, a másik harap, a harmadik meg hívja a rendőrséget, tehát mindháromra szükség van, mert együtt dolgoznak. :))

Nekem is volt ilyen bajom, én szereztem igazolást a klubtól, hogy mentőkutyáim vannak. Egyszer részt vettek egy akcióban, mikor a hótól elzárt falvakba kutyaszánnal vittük be a kenyeret.

Elfogadták és békén hagytak.

2010. ápr. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
58%

Megnéztem a rendeletet, sajnos tényleg csak kettő tartható ott :

"9. § (1) A község közigazgatási területén az egylakásos kertes családi házak udvarán háztartásonként az

eb korától és fajtájától függetlenül legfeljebb - 2 ( két ) eb – és egyszeri szaporulata három hónapos

korig- tartható."

Viszont -lehet hülyeséget mondok- ott van, hogy háztartásonként, ez azt jelentheti, hogy ha két "család" lakik egy házban, akkor az két háztartás? Tehát mondjuk 2 kutya apa-anya kutyája, kettő meg a nagyiéké akkor ez megkerülhető?

2010. ápr. 2. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
És ha azt csinálnád, hogy az oltási könyvben a tulajdonost átíratnád valamelyik rokonod nevére, aki nem egy háztartásban él veletek? És akkor azt mondanád, hogy a harmadik kutya nem veled él, csak ideiglenesen van nálad.
2010. ápr. 2. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!