Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A szomszédom utálja a kutyákat...

A szomszédom utálja a kutyákat és mivel három van és ugatnak -feljelentett az önkormányzatnál. Mivel csak két kutyát lehet tartani, egyet elvesznek tőlünk. Nem akarok egyiktől sem elválni. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 2. 18:15
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ, egyébként ma jönnek ki ellenőrizni - nagyon tetszett a mentőkutya - story. Mindenképpen megpróbálom a külön engedélyt, valamit kitalálok rá.

Csak már azt nem tudom, hogy a szomszéddal mit kezdjek.

2010. ápr. 3. 07:41
 12/27 Akiteki ***** válasza:
Írd meg a fejleményeket, remélem minden rendben lesz!
2010. ápr. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
én is úgy tudom, hogy kertesházban hármat lehet tartani, és azon felül kell engedély. ezt persze minden város (Pesten minden kerület) megváltoztathatja kevesebbre, azt hiszem... nem tudom, mikori ez a cikkely, amit bemásoltál, és honnan másoltad. a mi környékünkön is legtöbb kutyás háznál 3 van. egyébként a terület nagyságától nem függ?
2010. ápr. 3. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:
Hát még eddig nem jöttek ki, de teljesen ki vagyunk szolgáltatva a szomszédasszony jóindulatának.
2010. ápr. 4. 07:51
 15/27 anonim ***** válasza:
De mièrt nem szoktatod le az ugatàsról őket? Mielőtt bàrki nekemesne, hogy nem lehet, nèzd a spektrum tv-n az It's me or the dog című műsort, abban több rész is volt màr erről. Nekem is muszàj volt az enyèmet csendre szoktatni, illetve kaffantàssal jelzi, ha idegen jàrkàl az ajtó előtt. Kb 3 hèt alatt tanulta meg, hogy ne ugasson, pedig az előző gazdàja direkt hàzőrzőnek tartotta. Èn is ideges lennèk, ha a szomszèdban folyton hàrom kutya ugatna.
2010. ápr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
Ők nagyon csendesek, ha idegen jön akkor ugatnak. Ugyanis olyan helyen lakunk, ahol a madár sem jár. Vagyis ezen az egy szomszédasszonyon kívül nincs több, fent lakunk a természetben egy nagy domb tetején. Amikor ideköltöztünk még szerette a kutyákat, aztán hirtelen kitalálta hogy őt zavarja. Egyébként a házőrzőmet egyáltalán nem szeretném leszoktatni arról, hogy hamisnak mutatkozzon ha idegenek kóborólnak egy olyan területen, ahová csak a lakótulajdonosok és annak hozzátartozói jöhetnek be. Nem tartozunk szervesen Egerszalókhoz, sem Egerhez, ő az egyetlen aki valami védelmet jelent.
2010. ápr. 5. 06:44
 17/27 anonim ***** válasza:
19%
Ez jó volt, hogy a kutya már csak ilyen, hogy ugat! Az a tetű szomszéd meg csak olyan, hogy néha aludna is. Emberek, próbáljunk már úgy együtt élni, hogy ne csak mi várjunk el alkalmazkodást mindenkitől! 24 lakás van a társasházunkban az egyik családnak már négy kutyája van, összesen a lépcsőházban 8, és mind ugat. Szeretem a kutyát, de nekem maradt az akvárium...
2010. ápr. 5. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
43%
Utolsó, ez azért túlzás. Megértem, hogy aludni szeretne, de a mi utcánkban jóval több kutya van 3-nál, mégse panaszkodik senki. Aki ennyitől nem tud aludni, az menjen orvoshoz, mert valami baja van.
2010. ápr. 5. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

Ilyen alapon akkor senki se tartson kutyát, mert ugat. Mindenki csak rovarorokat, pókokat, kígyókat meg rágcsálókat tartson mert nem ugatnak.

Meg gyereket se tartsunk, mert az meg sír.

2010. ápr. 7. 12:42
 20/27 anonim ***** válasza:
Ez érdekes volt! Eddig 82%-os voltam, a kutyaügy miatt leestem 50-re. Ebből is látszik mennyire intoleránsak a kutyások! Én a lakótelepről beszéltem, a szomszédom négy kutyájáról, te meg az utcáról! Nagy különbség barátom! Mi lenne, ha ti is figyelnétek a szomszédra! Értem, hogy a kuty vásárlása tulajdonszerzési jog, meg mit tudom én, mire hivatkoztok. De értsd meg, a te jogod és a szomszédodé határos. Ahol az ő joga kezdődik, a tied befejeződik a kutyádéval együtt. Ha bejön a kutyahúgy szaga a földszinti lakásomba, mert a szomszéd épület kutyásai itt találkoznak a mi lépcsőházunk kutyásaival, és mindből jön ki valami, akkor ez már birtokháborítás a javából! Vegyétek már tudomásul, hogy a kutya vásárlása nem jelenti új jogok vásárlását is, és igenis kötelesek vagytok alkalmazkodni a szomszédokhoz. Ha ez nem így volna, kovácsműhelyt nyithatok a lakásomba, oszt' élvezzétek...
2010. ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!