Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan legyek én a falkavezér?

Hogyan legyek én a falkavezér?

Figyelt kérdés

Ha minden jól megy nyáron kapok egy németjuhász kiskutyát (végre).16 éves vagyok és azt olvastam hogy a kutya a családfőt vagy az idősebb embert fogadja el falkavezérnek

nos van egy 23 éves,bátyám aki nagyon szeretné hogy az övé legyen a kutya és nagyobb az esélye rá .Hogyan tudnám megakadályozni ezt ,vagy csak elég ha én foglalkozok vele ?

Válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. márc. 12. 22:19
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

mindannyian tartsátok be a szabályokat, az mindenképpen fontos. Emellett foglalkozz vele sokat, tanitsd, vidd sétálni esőben/szélben/hóban is. De az a legkönnyebb ha suliba mész vele már kölyökkorától, otr segítenek és könnyebben felépítitek a szoros kapcsolatot.

(bocsi a hibákért,teló...)

2016. márc. 12. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Jézusom, és ilyen környezetbe akarjátok a kutyát bedobni, hogy ne családtag legyen, hanem státuszszimbólum? Felejtsétek el, a széthúzás meg a bizonytalanság nem jó a kutyának, meg mellesleg nektek sem.


Egyébként sem úgy működik ez, hogy a kutya kiválasztja A Falkavezért. Van egy rangsor, és aki abban a kutya fölött áll, az neki vezető. Ideális esetben a család minden tagja a kutya fölött van, te is, meg a bátyád is. De ilyen mentalitással, a gyerekes enyém-tiéd huzavonából az lesz, hogy a kutya szellemileg igen hamar érettebb lesz mindkettőtöknél, és pontosan ugyanúgy fog titeket semmibe venni.


A kutya a család felelőssége. Együtt lesztek a kutya gazdái, ahányan csak laktok otthon. A kapcsolatát meg mindenki egyedileg alakítja ki a kutyával, ebbe kívülről beleszólni nem lehet.

2016. márc. 12. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
57%

Mi az, hogy az övé legyen a kutya?


1. A kutya családtag. Nem övé, tiéd, hanem családtag. A MI társunk, a MI kutyánk, a MI barátunk.

2. De ha már valakihez tartozik a kutya, akkor ahhoz, aki eteti, cseréli a vizét, elviszi naponta kétszer sétálni, összeszedi a kakiját, játszik vele, neveli, tanítja, néha megfürdeti, és fizeti az állatorvosi ellátását, meg minden egyéb költséget. Ha jól sejtem, ez anyukátok vagy apukátok lesz.

Ne azért foglalkozz akár te, akár a bátyád a kutyával, hogy a másiktól elmarjátok. Ne magatokhoz csábítani akarjátok, meg kényszeríteni, hogy veletek legyen. Szeretetből, őszintén foglalkozzatok vele.

Falkavezérnek nem csak egy embert tekinthet, persze minden családon belül van egy "falkavezér", de a kutya ugyanúgy fog tisztelni mindkettőtöket, és ugyanúgy fog engedelmeskedni, ha mindketten megfelelően foglalkoztok vele és nevelitek. De ahhoz az első lépés, hogy ezen a gyerekes hozzáálláson változtattok. Nálad még okés, de egy 23 évesnek már elég ciki ez a viselkedés. A legtöbben már nem is laknak otthon 23 évesen...

Egyébként a szüleitek csak tudják, hogy kinek szánják végülis a kiskutyát. De biztosan van nagy kertetek, mi lenne, ha rögtön 2 kutyát fogadnátok örökbe? És akkor együtt kutyázhatnátok a tesóddal.

2016. márc. 12. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igazatok van ez hülye kérdés volt a kiskutyának sem lenne jó ha versenyeznénk erte inkább elbeszélgetünk a családdal az lesz a legjobb!
2016. márc. 13. 06:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!