Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mi üt a kutyába?

Ilyenkor mi üt a kutyába?

Figyelt kérdés

3 éves fajtatiszta amerikai staffordshire terrierem van, az első nagytestű kutyám, előtte csak tacskó meg hasonló méretű keverékeim voltak.

Viszont ez a kutya annyira kezes, mindent betanítottam neki, ül,fekszik, sosem csinál rosszat.Egyedül a macskákat nem szereti, de az enyémet elviseli.(ha az utcán lát, utánuk fut, de parancsra visszajön azonnal)

Órákig írhatnék róla milyen jó kutya, ha rálépek, akkor is rögtön tolja oda a fejét, meg csóválja a farkát, és nyalogatja a száját,szinte bocsánatot kér,hogy útban volt.

Semmivel sem tudom feldühíteni.

Tegnap hajnalban jöttem haza autóval, ő a hátsó ülésen aludt.

Közúti ellenőrzés céljából megállítottak a rendőrök, és az egyik bevilágított hátra.A kutya erre felmordult, majd nekiugrott az üvegnek, és vadul ugatott, a fejem mellett próbálta kidugni a pofáját az elől lehúzott ablaknál.A rendőr meg is ijedt, rögtön hátralépett.

Rákiabáltam a kutyára, és arra sem hagyta abba az ugatást, végül hátra csaptam,de nem esett kézre, így nem tudtam rá nagyot ütni, de erre hagyta csak abba, viszont továbbra is morgott.

Amint befejezték a rendőrök az intézkedést, kiszálltam, kinyitottam a hátsóajtót, és természetesen dühösen kérdeztem a kutyát,hogy mit csináltál, amire rögtön lapított, fülét hátrahúzta, és hanyatt feküdt, úgy csóválta a farkát.

Aztán ahogy elindultam még mordult egyet a rendőrökre, de rászóltam, és rögtön csöndbe maradt, és lefeküdt.

Feldühített, így látva az idegességem is szinte lapos kúszásban ment a házába.

Sosem csinált még ilyet, nem tudom mi ütött belé.Arra is gondoltam,hogy a rendőr valamit csinált, amivel felhúzta, de nem tudom elképzelni mit.A gyerekek tépik a fülét, meg mindent csinálnak vele, és az agresszió legkisebb jelét sem mutatja.


2016. márc. 13. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
egyszerű, megijedt, mivel a pofájába világítottak, és támadásnak, provokációnak észlelte.
2016. márc. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem csak meg akart védeni, mert azt hitte hogy bàntani akarnak meg ilyenek. Nagyon szerethet, és szerintem ezért csinákta, ez miatt ne nagyon legyél rá mérges (jó persze biztos ciki volt így a rendőrök elött, de akkor is valószínüleg csak védelmezni akarta a ,,falkavezérjét'') Vagy lehet hogy csak egyszerüen valamiért nem voltak neki szimpik, vagy lehet hogy pl fura szaguk volt...
2016. márc. 13. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg megijedt, mivel hirtelen betolakodtak a ti területetekre, legalábbis ő ezt így értelmezte.

Viszont te nagyon rosszul reagáltad le. Leszidtad, miután már befejezte a támadást.

2016. márc. 13. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Megijedt a hirtelen vakító fénytől+ a rendőrsapkától amit még soha nem látott. Ne légy rá mérges. Lehet hogy a rossz tapasztalat miatt ezután is ideges és bizalmatlan lesz a rendőrökkel. Ha van rendőr ismerősöd érdemes lenne kipróbálni, hogy reagál az egyenruhára, és hozzászoktatni ha fél tőle, hogy később ne legyen gond.
2016. márc. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Nem szidtam le miután abbahagyta a morgást.Mikor hazajöttünk csak ideges voltam, a viselkedése miatt, de akkor már nem szóltam hozzá.

A kocsiban meg nagyon is morgott még.

Ami pedig aggaszt,hogy nyáron simán vittem félig lehúzott ablakkal is, na ha most így van, akkor simán kikapott volna a rendőrnek.

2016. márc. 13. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez de érdekes, ha nem a saját szememmel látom leírva, el sem hinném. Az én örök megadó, túlságosan is nyugodt gombóckám ugyanezt művelte, amikor egyszer éjszaka megállítottak a rendőrök (Berlinben élünk, mostanában előfordul random ellenőrzés). Pedig szokva van az autótáshoz, az autós kiadókhoz, tehát semmi újdonság nem történt, mégis megvadult. Én arra tippelek, hogy benned is megfagy ilyenkor a śzar, hiába tudod, hogy minden rendben van, ha egy rendőr nagyon akar hibát találni, akkor valószínűleg találni is fog.. és a kutya meg hát átvette a hangulatot, főleg álmából felriasztva. Az enyém azóta sem csinált hasonlót, biztosan nem fog a tiéd sem rendszert csinálni ebből.
2016. márc. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Igazából nem voltam ideges, tudtam,hogy meg fognak állítani, mert úgy álltak már.

Amint ezt a gondolatot levezettem, már sétált is ki az útra.

Az autómba nem tud belekötni, minden tökéletes, a KRESZ-nek megfelel, ideges sem voltam, a rendőr is kedves volt.

De lehet valami tudat alatti para volt bennem, és ahogy mondod, ezt érezhette a kutya.

2016. márc. 13. 17:47
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A kutyád nem robot, ő is meg tud ijedni. A leírás alapján semmi baj vele, szóval nyugi.

Most már legalább tudod, hogy ilyen esetre hogy készülj. Ha legközelebb ez van, felkapcsolod a világítást, és szólsz, hogy hátul van a kutyád, légyszi ne világítson a szemébe, mert egyszer már nagyon megijedt ettől.

2016. márc. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Nincs vele gáz, őriz. Végülis valaki elkezdte buzerálni az autót, ami a tiétek, másnak semmi köze hozzá. Még az is lehet, hogy te is ideges voltál, a kutya levette, hogy a rendőr az oka, nyilván unszimpatikus lesz neki. Vagy ugye meg is ijedhetett. De ettől nem lesz vadállat, nyugi :)
2016. márc. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A lámpa miatt lehet hogy azt hitte hogy kirabolnak és meg akart téged védeni.

Az is lehet hogy megijedt hisz, az előbb még békésen aludhatott aztán arra riadt fel hogy hirtelen a pofájába világítanak egy lámpával.

Az is lehet hogy a hirtelen közeledést és az ismeretlen arcokat támadásnak vélte és ismét csak meg akart védeni téged.

2016. márc. 24. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!