Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most akkor kell csonterősítő...

Most akkor kell csonterősítő a nagyra növő kutyakölyköknek vagy nem?

Figyelt kérdés

Már teljesen elbizonytalanodtam. Sok helyen írják, hogy kell, sok helyen meg hogy nem is szabadna. Meg mondták, hogy a néha remegő első lába miatt kapjon. De meddig?

Amúgy Brit prémium tápot kap, méretének megfelelő juniort.


2016. márc. 14. 08:21
 1/7 anonim válasza:
100%
Ez esetben én nem tanácsolnám a külön csonterősítő adását. Könnyű átesni a ló túloldalára és emiatt a csontok megnyúlnak de nem lesznek elég erősek. Legtöbbször azok tanácsolják a csonterősítő adagolását, akiknek a kutya magassága, nagysága a legfontosabb és nem gondolnak arra, hogy a hirtelen megnyúlt csontok valójában gyengék maradnak. Tehát én a helyedben e mellé a táp mellé nem adnék csonterősítőt.
2016. márc. 14. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljes értékű táp mellé nem kell csonterősítő, ízületvédőt, zöldkagyló kivonatot viszont adhatsz neki.
2016. márc. 14. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
És sokat ártottam vele, ha 3 hónapig adtam? Napi 1 szemet kapott.
2016. márc. 14. 09:04
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem nem ártottál vele sokat, valamiért csak árulják a boltban. De inkább a dokidtól kérdezd majd meg. Én kiskora óta zöldkagyló kivonatot adok az enyémnek, de azt adni is fogom felnőtt koráig. Ezt a dokim javasolta, meg alacsony fehérje tartalmú táp, hogy ne nőjjön gyorsan a kutya. Ja, és inkább szikárabban tartsd, kevesebb teher az izületeknek, később ráér "megvastagodni".
2016. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Valahol olvastam, hogy érezhetőnek kell lennie a bordáinak, és úgy is van. Olyan kis arányos, szép kutya. Annyit kap enni, amennyi a tápon a hivatalos mennyiség.

Akkor nem adom neki, mert még véletlenül sem szeretnék ártani neki.

A zöld kagylónak iszonyú húzós ára van...

(Tudom, a kutyára kell pénz, meg is kap mindent, amit csak tudok, meg félre is van téve egy nagyobb összeg baj esetére, de rendszeres kiadásnak sok lenne :( )

2016. márc. 14. 19:59
 6/7 anonim ***** válasza:
Világ végéig elég ám:) Nagyon keveset kell belőle adni (zöldkagyló). Én a Fressnapfba vettem, 5 hónapos most a kutyám, minden nap kap, és még több mint a fele megvan. Amíg felnő, szerintem ki is fog tartani. 10.000 volt, de tényleg kevés kell belőle, de te tudod persze, én is húztam a számat az árán.
2016. márc. 14. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Én csak rendelni tudom, nálunk nagyon messze vannak az ilyen boltok. De akkor lehet összespórolok rá.
2016. márc. 14. 20:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!