Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fontos! Csonterősítő...

Nagyon fontos! Csonterősítő adása ebben az esetben?

Figyelt kérdés
A kiskutyám füle nem áll fel szépen, elég gyenge neki. Egyébként szép kölyök, a tenyésztő azt javasolta, hogy próbáljunk meg segíteni a fogzás miatt kajla füleken. Nekem tetszik így is, mivel az én kutyám, de tény és való, szeretnék kiállításra járni vele, valamint ha sikeres lesz, tenyésztőjével szóba hoztuk a fedezőkan jövőjét is (ami nyilván sok mindentől függ, de beszéltünk róla). Viszont azok a fülek minden esben kizáróak. A porc erősödése érdekében kalcium-foszfor adagolását említette, ettől én kicsit félek. Tudom, hogy a minőségi tápja tartalmaz kellő adagot mindenből, a túladagolás pedig veszélyes. Merjem adni, vagy ne? Fontos a küllem, de az egészség minden előtt. És sportolási céljaim is vannak vele. Esetleg ha kevesebbet adok a napi ajánlott adagnál, vagy csak kétnaponta kap, az ér valamit, vagy épp a hatását csökkentem vele? Az biztos, ha kap is, kúraszerűen, max. egy hónapig. Melyik tablettát ajánljátok?

2015. aug. 8. 12:10
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Ja igen, most van a legintenzívebb növekedési szakaszban, ezért is félek, hogy kárt okozok neki.
2015. aug. 8. 12:12
 2/12 Hovarju ***** válasza:

Szerintem ha a korának megfelelő mennyiségű, minőségi ételt eszik, felesleges pluszba adagolni. Ha befejeződik a fogváltás újra állni fog a füle.

Egyébként milyen fajta?

2015. aug. 8. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Lehetséges, hogy magától visszaáll, de az is, hogy nem. Nem tudom, hogy legyek okos.

Német juhász, 6 hónapos.

2015. aug. 8. 13:32
 4/12 A kérdező kommentje:
Jelenleg csak zöldkagyló kapszulát kap.
2015. aug. 8. 13:34
 5/12 Hovarju ***** válasza:
szerintem annyi elég neki. De ha bizonytalan vagy, kérdezd meg az állatorvost mit javasol.
2015. aug. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Mivel eteted? 6 hónaposan azért már állni szoktak a fülek. Bár van néhány vonal, ahol nagy, húsos fülek vannak. Ezeknél általában ragasztani szokták ilyenkor már.
2015. aug. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én egyszer szintén a tenyésztő javaslatára adtam a kölyökkutyámnak plusz kalcium-foszfor tablettát a táp mellé. Eredmény: csonthártyagyulladás. Soha többet.
2015. aug. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Állatorvos véleményét is ki fogom kérni, de kíváncsi vagyok pár véleményre.

Egyébként igen, az apukájától örökölte a füleit, bár eddig nem volt vele gond, a fogzás miatt gyengébb lett, nincs tartása.

Utolsó, ez ijesztő.

2015. aug. 10. 10:55
 9/12 A kérdező kommentje:
Akkor vessem ez ezt az ötletet? A kevesebb adag sem működne?
2015. aug. 10. 10:56
 10/12 anonim ***** válasza:
7-es vagyok. Nem tudom, én csak leírtam a saját tapasztalatomat. Nekem volt kutyám korábban, akinek zöldkagyló tabitól kezdett fölállni a füle jobban, de a tiéd azt alapból kap, ahogy írod.
2015. aug. 10. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!