Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kullancs fertőzés, meggyógyul?

Kullancs fertőzés, meggyógyul?

Figyelt kérdés
Úgy két hete kullancs ment a beagle kutyámba, kivettük, nem is volt semmi baja. Ma kezdett rosszul lenni, láza volt, és egész nap aludt, ami rá nagyon nem jellemző. Levittük az orvoshoz, mindenféle gyógyszert beadtak neki, és az a kérdés hogy biztosan meggyógyul? Esetleg volt már valakinek hasonló esete?
2010. ápr. 2. 21:58
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%
A mudis voltam. Régen volt egy újfundlandink, ő belehalt. :(
2010. ápr. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A babéziának lappangási ideje van. Általában 10-14 nap.


Az orvosok legtöbbje hadititokként kezeli, hogy mi a betegsége a kutyának és , hogy miféle gyógyszereket ad be neki.

Jogod van megkérdezni tőle , mit adott be.

Nekem minden kutyámnak az oltási könyve hátulján vezetve volt, van minden betegség és az alkalmazott szerek. Szerencsére igen kevés a bejegyzés.

2010. ápr. 3. 02:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
67%
Mi az hogy kipisilte az összes vérét!?!? A pisi azért vöröses mert a kórokozó bontja a vörösvértesteket.Ezért figyelni kell, ha túléli a kutyus, attól maradhat vesekárosodása. Egyébként ha időben kap, Imizolt, nagy eséllyel meggyógyul.
2010. ápr. 3. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Azt mondta az orvos hogy 1napig nem szabad kaját addni. Most is alszik ahogy tegnap egész végig :s Az nem lehet hogy azért mert nem kap kaját?? Mennyi ideig tart a gyógyúlás? Köszönöm az eddigi válaszokat, várom továbbra is!
2010. ápr. 3. 09:48
 15/23 Akiteki ***** válasza:
100%
Ha van étvágya, akkor ehet. Nem kell még éheztetni is, elég baj neki, hogy beteg.
2010. ápr. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
100%
Az imizoltól szoktak hányni, nyáladzani a kutyák, ez a mellékhatása, max. pár órát tart. Ha étváhya van, akkor szerinte ettől még nyugodtan ehetne. Mit mondott az orvos, miért ne adj neki?? A babézia egyébként elég veszélyes, legfőképpen azért, mert nagyon semmitmondó, általános tünetekkel kezdődik, ami még bármi lehet. Én, ha a kutya hirtelen levert lesz, pláne ha hőemelkedése vagy láza is van, azonnal adatok neki imizolt. Abból, ha esetleg feleslegesen kapja, nem lesz baj, de ha mégis az és nem kapja meg időben, arra rámehet. Az én kutyánál első alkalommal pár nap alatt gyógyult, de a második fertőzésnél sajnos komoly komlikációk léptek fel, eléggé rezgett a léc, de végül hála istennek fennmaradt....
2010. ápr. 3. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Oké, hogy kapott egy csomó szurit, de az baromira nem mindegy, hogy mit.

Imizolt kapott? (Mondtad, hogy kullancs volt a kutyában?)

Ha babéziás, de még nem pisilt véreset, és megkapta az imizolt, akkor biztos, hogy rendbe fog jönni.

Ha tényleg babéziás (volt), akkor adj neki enni, ne hallgass a dokira. A szervezetének szüksége van tápanyagra ahhoz, hogy tudjon gyógyulni.

Ha mondjuk pl. bélgyulladása van, ott valóban hasznos a koplalás.

2010. ápr. 3. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az nagyon nagy gond ha nem akar inni? :S (hülye kérdés, de... )
2010. ápr. 3. 19:17
 19/23 anonim ***** válasza:

Az baj, mert kiszáradhat.

Egyáltalán nem iszik, vagy csak keveset?

Itasd fecskendővel, vagy adj neki narancslevet, teát, húslevest, olyasmit, aminek vonzó az illata.

2010. ápr. 4. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
Igen, nagy baj. Ha ez tényleg babézia, akkor különösen. Ugyanis a babesia canis nevű egysejtű vérparazia, ami a betegséget okozza, a vörösvérsejtekben élősködik. Azok tönkremennek és ott esnek szét, ahol nem lenne szabad: a vérben. A vese persze megpróbálja kiválasztani a szétesett vörösvérsejtekből felszabaduló vérfestéket (haemoglobint), de nem akkora molekulákra lett tervezve mint az. Ilyenkor, ha nem veszik észre időben és nem kap az imizol után (ami szinte azonnal elpusztítja a kórokozót) a kutya infúziót (vagy nem eleget), akkor könnyen eltömődhetnek a vesecsatornák és tönkre mehet a vese. Ami -ellentétben a májjal- nem regenerálódik. Nem tudom, mit mondtak a dokinál és nem tudom, hogy ha visszamentek, mit mond és tesz. De én a helyedben -ha ő nem hozza elő- mindaddig ragaszkodnék az infúzióhoz és a furosemidhez, amíg el nem kezd rendesen enni és inni. És 2-3 nappal a betegség kezdete után mindenképpen csináltass vérképet is (ha őneki nem jut esetleg eszébe-sajnos saját tapasztalat, hogy vannak elég trehány hozzáállású dokik is), hogy időben kiderüljön, ha komplikáció van. Itt ne felejtsétek majd el a tesztet az autoimmun reakcióra sem. Az én kutyám 2. fertőzésekor sajnos ez is előjött.
2010. ápr. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!