Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lány kutyámat vasárnap ivartal...

Lány kutyámat vasárnap ivartalanították, és már csak mára van fájdalomcsillapítója. Van valami jó krém amivel esetleg kenegethetném a következő napokban a sebét, amivel enyhíthetném a fájdalmát?

Figyelt kérdés
2016. márc. 15. 13:07
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Sebet SOHA nem szabad krémmel kenni. Vasárnaptól szerdáig el kell múlnia a fájdalmainak, de ha mégsem, akkor menj vissza az orvoshoz, és kérjél tőle még pár napra való fájdalomcsillapítót!
2016. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne akard enyhíteni. Ha nem fáj neki a sebe, nem vigyáz rá, felszakíthatja, és mehettek még egy kört. Nem jó buli.
2016. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! :)
2016. márc. 15. 13:34
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Nincs szüksége már fájdalomcsillapítóra.

Ne kenegesd semmivel!

2016. márc. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
19%
Az aloe vera növény jó rá. Van otthon?
2016. márc. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
51%

fájdalomcsillapítónak megbeszélés szerint mehet algopyrin, nem értem, hogy varratszedésig miért ne kaphatna fájdalomcsillapítót... de az orvosával beszélj először, mert nem jó keverni a gyógyszereket.


az én kanomnak a sebe körüli területet rázókeverékkel kenegettük (orvosi javaslatra), de neki nem a sebe fájt, hanem körülötte a terület, ahol le lett borotválva. az hűsít és fertőtlenít, ő teljesen megnyugodott utána. de ezzel is inkább az orvost keresném fel.

2016. márc. 15. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

az orvos adta így a gyógyszert, hogy csak 2 napra, gondolom az a kritikus időszak amikor nagyon fáj neki.

Én is csak azért gondoltam hogy kenegethetném neki, hogy hűsítse a sebét, mert ha kimegyek vele akkor pólót kell ráadnom, mert a gallért nem viseli el, és gondolom nagyon kényelmetlen lehet neki.

De az aloe verát és a rázókeveréket is megkérdezem az állatorvostól, hogy melyiket ajánlja vagy hogy kenegessem-e egyáltalán :)

Köszönöm mindenkinek a válaszokat :)

2016. márc. 15. 15:44
 8/15 anonim ***** válasza:

Kezdjük az elején! A kutyáknak nem ott van a fájdalomküszöbük, mint az embereknek és a regenerációs képességük is jobb. Ha az állatorvos csak 2 napra adott fájdalomcsillapítót, akkor az úgy van rendjén.


Amikor az én kutyámat műtötték (nagy műtét volt, többek között egy 20 centis vágással a 10 kilós kutya hasán), akkor kapott egy hétre fájdalomcsillapítót. Csak megerősíteni tudom azt, amit a többiek leírtak: folyton azon szenvedtünk, hogy ne átugorja az akadályokat, hanem megkerülje és hogy én vegyem észre hamarabb a macskákat, hogy időben le tudjam tiltani róluk.


Ha mégis szeretnéd valamivel kezelgetni a sebét, előtte mindenképp kérdezd meg a dokit! Nekünk pl. azt tanácsolták, hogy a varratszedés előtti néhány napban kenegessük a varrat mellett Neogranormonnal. A Neogranormon puhítja a bőrt, így nem fog annyira húzódni, viszketni a bőre, amikor gyógyul a seb - nem egy rossz dolog, ha nem gallérkompatibilis a csaj. Ha már úgyis beszélsz a dokival, rákérdezhetnél.

2016. márc. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Nekünk fájdalomcsillapítót nem is adott az orvos, akkor adott be neki injekciót, mielőtt elhoztuk. Direkt azért nem adott, hogy ne ugráljon, ne feszelegjen, így tuti nem lesz baj a sebbel és így is lett, a kutya feküdt 3-4 napig, utána szaladgált, 2 hét után kiszedtem belőle a varratokat és ennyi. Antibiotikumot adott egy fecskendőben, azt másnap beadtam neki, a seb körül Betadine-nal kenegettük és aloe verával.
2016. márc. 16. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Jobban van a kutyu?
2016. márc. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!