Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyírógépet vegyek...

Milyen nyírógépet vegyek havanese-hez?

Figyelt kérdés

2 havanese kutyának kéne rendszeres nyíráshoz egy gép. Az egyiknek iszonyú sűrű, erősebb és enyhén göndörödő, a másiknak viszonylag ritka és egyenes szőre van. Pár cm-nél nem szeretnék nekik hosszabb szőrt, mert egyrészt nincs időm annyit fésülni mint kéne, másrészt a rövid szőrben könnyebb észre venni a beleragadt akármiket és a kullancsokat.

A Moser max 45-öt olvastam több helyen hogy jó, de találtam az 50-eset is, elég a 45 is vagy esetleg egy másik fajta gépen gondolkodjak? (Igen, tudni fogom használni, a kozmetikus megtanít rá)


2016. márc. 16. 01:48
 1/5 elwera ***** válasza:
Nem tudom, nekem csak egy Moser Rex 15 Wattos van. Azzal is le tudom nyírni a Havanese-puli keverék kutyám szőrét, de csak úgy működik hogyha leszedem róla a műanyag távtartó rátétet. Abba beleakad a szőre és akkor leáll az egész és zörög. Ha viszont le van szedve róla a műanyag, a fém fogaiba nem akad el a szőre. Csak úgy nem lehet 1 centisre állítani, max 6 miliméteresre és az úgy jó is. Viszont ha átállítom 2 milisre vagy nullásra, akkor megharapja a kutya bőrét, szét karcolja. Azt úgy nem szabad használni.
2016. márc. 16. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Moser 45 jó,de nem csak a gép a fontos hanem a gépfej is.

Én havanese-t moser 5 mm fejjel nyírok. De lehet az oster 5mm viszi le a kutyád szőrét. Több gépfej kell.Esetleg a kozmetikust kérdezd meg kutyáidat milyen márkájú,méretű fejjel nyírja.Abból vegyél 2-őt. Koszosan letolod az egyikkel,fürdés után szépen átnyírod a másikkal :) Idővel ha csak fürdés előtt koszosan letolod elhasználódik a fej. 2 fejjel meg hosszú távon megéri.


5mm-nél kisebb fejet ne használj Havára.



Egy kutyakozmetikus (én moser max 45-el dolgozok :))

2016. márc. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Persze, a fejet majd megbeszélem a kozmetikussal, nyír majd egy "mintát", hogy mekkorát szeretnék, és akkor olyat veszek, de fejet tudok majd venni a városban, meg éleztetni is tudom, viszont a gépet rendelni kell. Meg tudom hogy a por meg a többi kosz megöli a pengéket és ollónál is mást kell használni fürdés előtt/után. Csak az érdekel, hogy ha veszek egy gépet, akkor az elég erős legyen, és ne dögöljön be a motorja fél év után, mert azért nem olyan olcsók.
2016. márc. 17. 13:05
 4/5 anonim ***** válasza:

2. vagyok


Moser max 45 nagyon jó! Oktatómnak van 2-3 moser gépe több mint 10 évesek :) voltak kisebb dolgok miatt szervizben,de nagyon jól bírják.

2016. márc. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben, akkor ez eldőlt, köszi:)
2016. márc. 17. 20:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!