Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sokat iszik a havanese jellegű...

Sokat iszik a havanese jellegű kiskutyám. Túlzok vagy lehet cukorbetegség?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

10 hetes havanese kan kiskutyáról lenne szó.

Szobakutya, most kezdtük el a szobatisztaságra szoktatást.

Mivel nem rég kapta meg a kellő védőoltását , így nyilvánvalóan eddig nem vittem le az utcára, a lakásban végezte a dolgait.

Amíg dolgozom (4-8 órára marad magára) változó ideig szoktam távol lenni, illetve van lehetőségem haza jönni is hozzá kicsit, nem sokat pisil, 1-2 száradt pisi foltot szoktam feltörölni.

Munka után minden időmet vele töltöm, játszom vele, fárasztom. Rengeteg szaladgál a lakásban,folyamatosan rágcsál valami kis játékot, ilyenkor rengeteget iszik.

20 percenként mindig megáll valamelyik vizes táljánál belekortyolni egyet, így sokat is pisil.

Nem tudom, hogy én aggódom-e túl?!

A játék miatt lehet ez, vagy akár cukorbetegségre, vesebetegségre is lehet gyanakodni?

A ti kutyátok is ilyen volt pici korában?!

Állatorvosomnak még nem jeleztem.


2016. febr. 19. 22:30
 1/2 anonim ***** válasza:

Kiskutyáknak sokkal gyorsabb még az anyagcseréje, ezért is kapnak még többször enni. Sokat kakilnak, sokat pisilnek. Ahogy leírtad, amikor egyedül van otthon, nem iszik olyan sokat, csak amikor rohangál. Ez meg normális, te is több vizet vesztesz edzés közben, így jobban szükséged van az utánpótlásra.

Megemlítheted az állatorvosnak a legközelebbi oltásnál, de a leírásod alapján nem tűnik vészesnek.

2016. febr. 20. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kérdezd meg az állatorvost, de a kutya vízfogyasztását nagyon sok minden befolyásolja. Ha például száraztápot kap enni, akkor alapvetően többet iszik, ha száraz, meleg lakásban szintén, mozgás hatására szintén.

Ráadásul a kutyáknál a cukorbetegség általában később, 5-6 éves korban szokott kialakulni.


Ne aggódj túlzottan, mert nagyon kicsi a valószínűsége, hogy a kiskutyádnak ilyen betegsége lenne.

2016. febr. 20. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!