Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan büntessem meg őket?

Hogyan büntessem meg őket?

Figyelt kérdés

Sajnos ma a 3 kutyánk megölte az egyik cicánkat. Elsirattuk, eltemettük. A kutyákat nagyon megvertem. Az egyik még úgy ahogy bűnbánónak tűnik, de a másik kettő a verés után is csóválja a farkát.

Tudják, érzik a kutyák, hogy mi miatt haragszunk rájuk vagy mostmár késő?


2010. ápr. 3. 11:24
1 2 3
 11/21 Akiteki ***** válasza:
74%
Az előttem szólóval teljesen egyetértek. Még valami: soha ne bánts, ha csúnyán néznek a cicára, attól csak utálni fogják. Nálunk mindenki szereti a cicánkat, de csak ha benn van a lakásban. A kertben már kergetik. Szerencsére az én macskám tapasztalt kutyás: nem menekül, nem karmol, nem fúj, hanem leáll velük játszani és ezzel eltereli a vadászösztönt. Sajnálom a cicádat.
2010. ápr. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:

Ha elszöknek a kutyák, soha, de soha nem szabad őket sem megszidni, sem megverni. Ő azt érti, hogy elmentem, visszajöttem, de kikaptam érte => legközelebb vissza se jövök, mert az nem jó dolog. Ugyanez vonatkozik a behívásra. Ha a kutya a hívó szóra csak egy lépést is tesz feléd, nem szabad leszidni, dicsérni, jutalmazni kell, elősegíteni a visszajövetelt. Csak akkor szabad büntetni, ha neked kell utána menni és megfogni.

Szökés ellen rendes kerítés, rendszeres séta, fizikai és szellemi lefárasztás, ivartalanítás.

2010. ápr. 3. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Ivartalanok és 180 cm magas kerítés van, csak hülye rokonok is, akik nyitva hagyják az ajtót.:-(
2010. ápr. 3. 15:35
 14/21 Akiteki ***** válasza:
49%
Ezek szerint külön vannak a kutyok és a cicák. Akkor viszont nincs más hátra, nagyon kell vigyázni. Ha nincsenek együtt tartva, a macsek mindig zsákmány lesz. Ezért ne büntesd a kutyát, nem tehet róla.
2010. ápr. 3. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
78%
Az a baj hogy ezzel semmit nem értél el mégha bosszantó volt is hogy boldogan várnak! A kutyát csakis akkor szabad megbüntetni ha tetten éred! Egyébként semmit nem fog hatni! Ha kiszöknek és hazaérés után megünteted őket akkor meg pont arra tanítod hogy nem szabad hazajönni.
2010. ápr. 3. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

Hát speciel tetten értem, ha úgy vesszük, mert a kis szemét foxi, úgy rázta, mint floki a lábtörlőt, amikor odaértem. Épp hogy csak eleresztették.

Mostmár mindegy:-((

Most inkább csak éreztetem velük, hogy rosszak voltak, és nem szólok hozzájuk.

2010. ápr. 3. 17:02
 17/21 anonim ***** válasza:
72%

ezzel mostmár semmit nem érsz el, akkor és ott kell büntetni, amikor és ahol a rosszat csinálta, különben csak nem fog rád hallgatni, mert nem foglalkozol vele. verni soha sem szabad, de ha rákiabálsz, akkor érti, hogy nem jót tett.

és igen, mivel elméletileg fölöttük állsz, büszkén és boldogan hozták neked a zsákmányt, ők nem tudhatáák, hogy az a cica a tiéd volt, lehetett volna a zsákmány egy nyúl, egy madár, egy egér, stb... ha kezdettől ismerték volna a macskát, akkor nem bántották volna.

2010. ápr. 3. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Hát pedig ismerték.A macska ide született. A két foxi, amíg a lakásban voltak, addig egy helyen aludtak és sosem bántották. Egyszerűen csak a foxivér kijött belőlük.
2010. ápr. 3. 17:16
 19/21 anonim ***** válasza:
70%
ez hülyeség. nincs olyan, hogy foxivér, vagy akár bullterriervér, vagy rottweilervér. csak nincsenek megnevelve.
2010. ápr. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 Akiteki ***** válasza:
74%

Sikerül néha még engem is totál összezavarni.

Egyszer közlik egy csomóan, hogy micsoda borzalom, hogy a hülye showtenyésztők kiölik a kutyákból a természetes ösztöneiket. Utána meg neveletlen a kutya, mert természetes ösztönétől hajtva elkapja a közéjük beesett zsákmányt.

Miért ne lennének megnevelve a kérdező kutyái? Szó sem volt ilyenről. Külön élnek a cicáktól, kiskoruk kivételével nem találkoztak. Persze, hogy szeretnék elkapni. A macsek sincs hozzászokva, hogy a kutyák között mászkáljon, persze hogy menekülőre fogja, ha közéjük pottyan. Ez azonnal feléleszti a kutya vadászösztönét és elkapja. Utána büszke rá, hogy ő milyen ügyes, fogott egy zsákmányt. Nem lehet és nem is kell büntetni ezért, vigyázni kell, hogy máskor ne forduljon elő ilyen eset. Vagy fokozatosan össze kell szoktatni a kutya és a cicafalkát, vagy megakadályozni, hogy találkozzanak.

2010. ápr. 3. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!