Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A tiszafa levele mennyire...

A tiszafa levele mennyire mérgező a kutyáknak?

Figyelt kérdés

Tudom, én voltam figyelmetlen, sül is a fejem miatta, de a kutyának ma adtam egy darabolt farhátat reggel (nagy testű, 55kg. körül mászkál), amit a lemetszett tiszafa alatt sikerült elnyammognia. Ugye én odaadtam a kaját bejöttem,aztán csak mikor kimentem vettem észre, hogy tiszta falevél a hús. Megpróbáltam elvenni, erre behabzsolta a darabkákat. Ez mennyire veszélyes a kutyára nézve?

Már utánaolvastam, tudom hogy a fa minden része, kivéve a piros bogyót, mérgező, de csak annyit írtak, hogy összerágni nem ok. A kutya már amennyit én láttam kb olyan 50-70 tűlevelet nyelhetett le, de biztosan nem rágta szét őket. Van rá esély hogy átmegy rajta érintetlenül, vagy azonnal rohanjak vele dokihoz? Már vagy egy órája figyelem, semmi baja nincs.



2016. márc. 17. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

" A növény hatóanyag-tartalma erősen ingadozik az évszaktól függően, a tűlevelekben télen 4-6-szor több hatóanyag van, mint nyáron. Napjaink mérgezési esetei főleg a növény magjának fogyasztásával függenek össze. A tiszafa minden része (különösen a tűlevelek) jelentős mennyiségű mérget tartalmaz, egyetlen kivételt a nem mérgező piros magköpeny jelent (ez utóbbi nem véletlenül kedvelt tápláléka sok madárfajnak). A tiszafamérgezés tünetei a fogyasztást kb. egy órával követő rosszullét, szédülés, öntudatlan állapot, pupillatágulat, az ajkak vörösödése, felszínes légzés, tachycardia. Később a pulzusszám és a vérnyomás csökken, a halál légzésbénulás következtében következhet be. A tiszafamérgezés egyértelmű diagnosztizálása – főleg kisgyerekek esetében – nem könnyű, a gyomortartalomban lévő tűlevelek mikroszkópi azonosítása segítheti ezt a feladatot."


Szerintem orvos. Az összerágás a magra vonatkozik, a tűlevél mérgező, ha lenyeli és nem kell ehhez megrágni.

2016. márc. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
ha sokat evett,akkor áshatod a gödröt!
2016. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A tiszafa minden része (különösen a tűlevelek) jelentős mennyiségű mérget tartalmaz, egyetlen kivételt a nem mérgező piros magköpeny jelent (ez utóbbi nem véletlenül kedvelt tápláléka sok madárfajnak). A tiszafamérgezés tünetei a fogyasztást kb. egy órával követő rosszullét, szédülés, öntudatlan állapot, pupillatágulat, az ajkak vörösödése, felszínes légzés, tachycardia. Később a pulzusszám és a vérnyomás csökken, a halál légzésbénulás következtében következhet be."


Én rohannék vele.

2016. márc. 17. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Oh megelőztek :D
2016. márc. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kb. mikor kiírtam a kérdést, akkor hívtam fel az egyetlen állatorvost a faluban, ő azt mondta, hogy csak páratlan ujjú patásokra veszélyes a tűlevél, mert ők összerágják, de azért figyeljem a kutyát, mert nem biztos benne, hogy rájuk milyen élettani hatása van, szerinte maximum ki fogja hányni, ha viszont kóvályog vagy furcsán viselkedik hívjam és fél-háromnegyed óra múlva, ahogy ideje engedi kijön és meghánytatja meg ad neki hashajtót.Azért mondjuk ettől a választól nem nyugodtam meg...
2016. márc. 17. 12:59
 6/11 anonim ***** válasza:
Ha baj van, a kijárós doki nem elég, jól felszerelt rendelőbe kell vinni.
2016. márc. 17. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, hívtam egy pesti rendelőt, azt mondták délután 3körül vigyem be és kimossák a gyomrát.Addig meg figyeljem és ha baj van, hívjuk a saját dokinkat, de megnyugtatott a recepciós lány, azt mondta ő is, hogy szerinte hamarabb fogja kihányni, mint hogy baj legyen, esetleg adjak neki tejet ha nem szeretném megvárni, hogy magától kijöjjön.
2016. márc. 17. 13:06
 8/11 anonim ***** válasza:
Az jó sz.r doki, fejből megmondom hogy cianoglikozidok(cián), diterpènek, taxán ( mitózisgátló) a fő mèreganyga, embertől kezdve kutyáig mindekire ugyanúgy hat. Megjegyzem ha már tüneteket látsz azt règen beszìvtad, mert mondjuk egy ciánmèrgezèsre nincs ellenanyag, de mègigazából kezelès se, szval mèg azelőtt kène pl egy gyomormosás.
2016. márc. 17. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
a dokihoz, aki azt mondta nem lesz baj, ne menj többet...
2016. márc. 17. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére nem lett semmi baj, nem is hányt, nem viselkedett furcsán, hívtam a pestieket hogy végül bevigyem-e, azt mondták ők is, ha nincs semmi baj, feleslegesen nem csinálnának gyomormosást. Azt mondták ők is eddig csak lovak esetében találkoztak tiszafamérgezéssel, kutyákra úgy tűnik, nincs hatással.
2016. márc. 17. 16:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!