Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költői kérdés - A vizsla...

Költői kérdés - A vizsla gazdik miért járnak ennyire a fellegekben, miért hordják így fönn az orrukat?

Figyelt kérdés

Rengeteg kutya rohangál oda nap mint nap séta közben a pórázon lévő kutyámhoz (mivel jól nevelt nincs belőle probléma). Budapest, belváros, körút, tehát azon kívül, hogy kötelező, igencsak indokolt a póráz használata. De rengeteg a póráz nélkül sétáltatott vizsla! És a gazdáik mennek, mint valami nagyurak, se bú, se bá, nekik mintha tök természetes lenne, hogy a vizslájuk torpedóként száguldozik a járdán és mindenhova odarohangál. Nem ritka, hogy megyünk a körúton, nyílik egy kapu és egy vagy két vizsla puskagolyóként kilő és megy amerre akar, a gazdi meg vonul és füttyög nekik, a kutya meg vagy megy rögtön vagy nem.... Tisztára, mintha a birtokukon sétálgatnának az almásban, vagy nem tudom... De könyörgöm, a négysávos út mellett, nagy tömegben azért ez egyrészt felelőtlenség, másrészt hatalmas bunkóság, szerintem. Nyilván parkban, erős részen ez nem baj, de ez belváros.


Ma húzott fel egy gazda, vele tegnap is összefutottam egy hídon, akkor is lerohant minket a kutyája, de ma konkrétan a zebrán száguldott át hozzánk(szerencsére épp zöldre váltott a lámpa...). A nő meg visított a kutyája után, de le se szidta, tőlem meg elnézést se kért, amiért lerohant minket és elállta az utunkat.


Nem ritka, hogy futtatóban is a más kutyája a hibás, ha épp egy hiperaktív, túlpörgött vizsla kiprovokálja, hogy rászóljon egy másik kutya. Merthogy szegény vizsla csak játszani akar, meg a tacskó milyen köcsög, hogy odakap neki (miután a vizsla - pusztán játékból persze - jól megtaposta), a németjuhász meg milyen szemét, hogy rávicsorog mikor huszadszorra is le akarja dominálni. Az ő kutyájuknak mindent szabad és még jó pofát is kell vágni hozzá...? :D


Namármost én szeretem a vizslákat! De a gazdáiktól néha idegbajt kapok. És valahogy más fajták gazdáinál ez nem ennyire általános. Miért van az szerintetek, hogy ennyire felsőbbrendűségi érzetük van ezeknek az embereknek? Tényleg kíváncsi vagyok!


Persze tisztelet a kivételnek, vannak nagyon normális, rendes vizslások is, de szinte nagyítóval kell keresni :D



2016. márc. 18. 18:22
 1/9 anonim válasza:
88%
Akkor erre ne valaszoljak
2016. márc. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

1. Mi ez az általánosítás?

2. Most ezt komolyan így gondolod, hogy ez csakis a vizslákra jellemző?

3. Gyere át a 11. kerbe, máris legalább 12 fajta fog odarohanni hozzád!

4. Találni fogsz normálisan viselkedő VIZSLÁKAT is, de más fajtát is!

2016. márc. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, hogy ez egy költői kérdés, de muszáj válaszolnom. :D "Namármost én szeretem a vizslákat! De a gazdáiktól néha idegbajt kapok. És valahogy más fajták gazdáinál ez nem ennyire általános." Szerintem a nagyvárosokban többet találkozik az ember póráz nélkül vagy éppen flexin sétáltatott pamacsokkal, akik bunkóznak, morognak, hörögnek a póráz végén.

Egyik este a vizslámmal (!) pórázon sétálva két westi tűnt fel a sarkon és lerohanták a kutyámat. A gazdi a sarok túloldalán beszélgetett. Aztán egyik reggel egy idősebb tacskó keverék rohant nekünk. Aztán a szomszéd csivije bokán kapott a múltkor. Költői kérdés: a kistestű kutyák gazdái miért járnak ennyire a fellegekben, miért hordják fent ennyire az orrukat? :D

Ugyanezt leírhattam volna több fajtával is, mivel van a környékünkön tapló boxeres, bunkó retriveres, stb. :D Az általánosítás nem szép dolog na.

2016. márc. 18. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Amit leírsz annak kb. maga a fajta a magyarázata szerintem. Egyrészt eleve, ahogy írod, is egy pörgős, hiperaktív kutya, így sokkal feltűnőbb jelenség ha odarohan, vagy ha csak az utcán cikázik. Tehát, jobban felfigyelsz rá. Másrészt, ritka az a gazdi aki ilyen kutyát meg tud fékezni és képzeld, ha mondjuk úgy kirohan ahogy mondod, és a csajt meg húzza maga után :-) lehet hogy volt már pár ilyen jelenetük, és ezt akarja elkerülni. Az meg embertípus függő, hogy ki mennyire veszi észre ha másoknak kellemetlenséget okoz. Vannak akiknek a kutyája ugyanilyen pofátlan, csak az alaphangon kevésbé zavaró mert lassabb a kutya.

Itt az egészben a fő kérdés, hogy miért vesz valaki ilyen ámokfutó típusú kutyát, ha nem ért hozzá vagy nincs se ideje, se lehetősége lemozgatni.

2016. márc. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

"Másrészt, ritka az a gazdi aki ilyen kutyát meg tud fékezni és képzeld, ha mondjuk úgy kirohan ahogy mondod, és a csajt meg húzza maga után :-) lehet hogy volt már pár ilyen jelenetük, és ezt akarja elkerülni."


?? Ezt most tényleg nem értem. Tehát szerinted az rendben van, hogy nem tudja féken tartani a hiperaktív kutyát, ezért inkább póráz nélkül hagyja átszáguldani a zebrán? Mert ez történt, a kutya meg le se tojta a gazdit, hogy mit óbégat neki. Baromi veszélyes.


Általánosítok, mert itt, az V., VI. és XIII. kerületben sajnos ilyenek a vizslatartók és nagyon sokat tartanak. De hangsúlyozom, vannak (!!!) normálisak is, akik igenis féken tudják tartani a szeleburdi kutyájukat, de az kb. 10% :)

2016. márc. 18. 22:04
 6/9 A kérdező kommentje:

1. Mi ez az általánosítás?

2. Most ezt komolyan így gondolod, hogy ez csakis a vizslákra jellemző?

3. Gyere át a 11. kerbe, máris legalább 12 fajta fog odarohanni hozzád!

4. Találni fogsz normálisan viselkedő VIZSLÁKAT is, de más fajtát is!



1. Igen! Mert általában ez a jelenség itt pont a vizslásokra jellemző.

2. Tényleg nem voltam egyértelmű. Sok a póráz nélkül sétáltatott kutya a környéken, de az ész nélkül mindenkihez odarohangálók túlnyomó része bizony vizsla.

3. ?

4. Kérdésleírás legutolsó sor.

2016. márc. 18. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:
0%

Akkor én is általánosítok! Akik ennyire nem értik a lényeget, azok a reménytelen eset kategóriába tartoznak.

Te bajod.

2016. márc. 18. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

4. válaszadóval értek egyet.


Egyébként én is észrevettem ezt a "jelenséget" :/

2016. márc. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
4. vagyok: nem azt mondtam hogy szerintem ez rendben van, hanem próbáltam egy lehetséges magyarázatot adni arra, hogy miért jellemzőbb a vizslásokra. Egyáltalán nincs rendben az, hogy bármilyen fajta kutya magasról tesz arra ha hívja a gazdája, hiszen ez számára lehet veszélyes, de aki nem neveli bele a behívhatóságot a kutyájába, azt ez valószínűleg nem is érdekli.
2016. márc. 19. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!