Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire van korhoz kötve az...

Mennyire van korhoz kötve az agilityzés elkezdése?

Figyelt kérdés
Két éves, keverék kutyám van. Járunk kutyasuliba, még alapszintesek vagyunk, de ma kipróbáltuk az agilityt, és szerintem szuper ügyes lenne benne, élvezte is. Nem hiszem, hogy versenyezni fogok vele, csak hobbi szinten űznénk. Mennyi idő ebbe beletanulni? Általában kölyökkorban szokták elkezdeni tudtommal, de akkor mi még nem voltunk együtt sajnos. :)

2016. márc. 19. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:
Az agilityt sosem késő elkezdeni, én a kutyámmal 7 éves korában kezdtem el. A fejlődés attól függ milyen gyakran tudtok járni, és részemről úgy látom, a kutya gyorsabban szokott haladni, mint a gazdi :D
2016. márc. 19. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ameddig a kutyának nem okoz fájdalmat, addig simán lehet csinálni. csak fokozatosan kell felépíteni.

két évesen még bőven időben vagytok.

2016. márc. 21. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Még bőven időben vagytok, alapból is legkorábban csak 1 éves kora körül lehet elkezdeni ugratni a kutyákat, hogy az izületeinek ne legyen baja. A haladás mértéke meg csak tőletek függ, nekem pl van egy kistestű keverékem (2 éves múlt) és még nincs 1 éve hogy agilityzni járunk. Mi most lettünk A1 es szintűek, és kezdőben minden versenyt végig nyert a kutya. Csak kell egy jó edző és sok kitartás! Hajrá
2016. márc. 29. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!