Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Német/dán dogról írnátok...

Német/dán dogról írnátok nekem tapasztalatokat? Mondjuk egy ilyen kutya gazdija véleményére kíváncsi lennék! Illetve tenyésztőket tudtok ajánlani? Big Dope kennelről vélemény? Esetleg az árakról tudnátok valamit mondani, belőni, hogy kb. mennyi?

Figyelt kérdés
Köszi előre is! :)

2016. márc. 20. 12:54
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Barbi jó tenyésztő(övé a Big Dope kennel),lelkiismeretes,a kutyái családtagok.Az árai megegyeznek a jelenlegi magyarországi dogTENYÉSZTŐK áraival.Kb 120-150 ezer egy kölyök.Nekem Nílusparti gyerekem volt,előtte más tenyésztőtől is vettem dogot.Big Dope kennelből bátran vehetsz.

A dog tartása anyagilag húzós,mert fontos az indítás,és utána sem mindegy mit etetsz vele.Sem az hogy mikor és mennyit.Érdemes a tenyészszemléken és kiállitásokon nézelődnöd,szót váltani a tenyésztőkkel.A fajta nagyon problémás,kényes és érzékeny ez igaz.De ha jó helyről veszed,akkor kapsz egy hatalmas kutyát kétszer akkora szívvel,akit ha megfelelően nevelsz,egy igazi társ lesz.Az enyém a gondolatomat is megérezte,póráz nélkül is max 3 méterre ment el mellőlem,bármilyen helyzetben behivható volt és csendes is.A dog nem ugatós kutya.Mielőtt családi házat vettünk,panelben laktunk.A kutya már 11 hónapos volt amikor összeakadtam a szomszéddal mikor levittem sétálni.Rácsodálkozott,azt hitte akkor került oda.Mondtam hogy 3 hós kora óta él velünk.Sosem hallotta ugatni.Azután sem.Alapvetően lusta kutyák,lakásban is szuperül elvannak,nem rombolnak,a kertet sem dúlja fel,legalábbis nekem nincs ilyen gondom vele.A 7 hónapos gyerekem a hátára mászik,amig le nem veszem róla,addig levegőt is óvatosan vesz,nemhogy megmozdulna.Persze tisztán tartott,oltott féregtelenitett rendszeresen.És természetesen nem hagyom a kicsit egyedül vele,nem azért mert nem bizom benne hanem mert a gyerek túl vadul játszik még.

Jelenleg havi 20ezer a kajája.Megtakaritásod legyen-más kutyánál is,de a dog extrém eset-mert lehet szemproblémája,vagy gyomorcsavar,de egy ivartalanitás is 60-tól indul.

Viszont elsősorban azt döntsd el,neked való e ez a fajta.Nagy,tehát erős.Nem kell hozzá kivételes tehetségű gazdi de határozottság mindenképp.Jómagam 49kilós nő vagyok de kisujjal fogom a pórázt ami sosem feszül meg.

Aztán mennyi időd van rá?Mozgatni kell,de nem melegben és semmiképp bicikli vagy kocsi mellett futtatva.Az tönkrevágja a kutyát.És nagyon embercentrikis.Ha kint tartod,minimum napi 4-5órát legyél vele és a köztes időben is érzékelje a jelenlétedet.Alapvetően benti kutya már a rövid szőre miatt is.Szigetelt kennel nélkül nem tartható udvaron.Ha kifutóba teszed annak is legalább 70-100nm kell lennie.Már ha hosszabb időre becsukod oda.

Szóval ha ez mind menne neked akkor hajrá. :)

2016. máj. 30. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!