Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudnám leszoktatni...

Hogyan tudnám leszoktatni kutyáimat az ugrálásról?

Figyelt kérdés
Két szép kölyök Labrador,de pici koruk óta állandóan ugrálnak rám..mit tehetnék?lassan fellöknek..
2016. márc. 21. 10:10
 1/6 anonim ***** válasza:

Én ölbe teszem a kezem és hátat fordítok nekik ilyenkor. Elvileg beválik, csak az a baj, hogy sokan járnak hozzám, mert itthon van a vállalkozásom és sokan meg megengedik, és így nehéz megértetni velük, hogy egyszer szabad, egyszer nem. A kutyák sokkal többet értenek a testbeszédből, mint a szavakból.

Az elutasítás lehet a leghasznosabb hosszú távon. Sokáig, ha több órát távol voltam és álltam be az autóval, alig bírtam kiszállni a kocsiból, mert leszedték rólam a kabátot, és én is bele mentem az örvendezésbe. Aztán rájöttem ,hogy ez így nem jó, és bár megszakadt a szívem, de hátat fordítottam nekik. Azóta nem csinálják ezt.

2016. márc. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nekem is igy tudnak örülni :-) és milyen szuper mikor nyakig sárosak és az egyik jobbról a másik balról mászik rám :-( Köszi kipróbálom..
2016. márc. 21. 10:45
 3/6 anonim ***** válasza:
2016. márc. 21. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekünk a kutyasuliban tanácsolták, hogy lökjük el, szóljunk rá erélyesen és forduljunk el. Bevált, két-három ilyen alkalom után nem ugrált többet, a földön örült tovább. :)
2016. márc. 21. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha ugrik a kutya magasba emeled a terded hadd ugorjon neki,ez kenyelmetlen a kutyanak es elobb utobb abbahagyja az ugralast. Vagy masik modszer,hogy osszetekert ujsaggal racsapsz az orrara .

Nekem most ot honapos,nagytestu kutyam van,elso perctol tiltottam az effele megnyilvanulasokat,gyakran hordtam egy munkavedelmi kesztyut a zsebembe es azzal csaptam az orrara. Most akarhogy "orul" nekem,szepen leul elem es csak nez,varja,hogy megsimogassam. Semmi ugralas,lokdoses.

2016. márc. 21. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. márc. 29. 12:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!