Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Séta után az otthon maradt...

Djjjozsiiiii kérdése:

Séta után az otthon maradt kutya berágott a megsétáltatott kutyának. Mi a teendő?

Figyelt kérdés
tegnap elvittük az egyik kutyánkat sétálni, és mikor jöttünk haza rá pár percre a nagy kutyánk neki ment a kisebbiknek (két kan). Azóta nem tudjuk összeengedni őket mert egymásnak mennek. Tudnátok adni valami jó tanácsot hogy lehet kibékíteni őket? Köszönöm.
2016. márc. 21. 13:14
 1/9 anonim ***** válasza:
86%
Nem kibékíteni kell, hanem keményen rendet tenni. Te vagy a főnök, te döntöd el, hogy ki sétál és ki nem. Büntesd meg azt, amelyik konfliktust kezdeményez. Ha ez nem megy, kutyasulit javaslom, mert úgy látom, gondok vannak a falkasorrenddel.
2016. márc. 21. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Ha az egyiket viszitek sétálni, a másikat miért nem?
2016. márc. 21. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%
Ha már így alakult, részben igaza van az elsőnek, rendet kell tenned, de részben meg nincs, mert a kutyák olyanok, mint a gyerekek. Sőt még nehezebb esetek, mert nem tudod megértetni vele, hogy egyiket miért vitted el ,a másikat meg miért nem. Ezt most elhibáztad, mert ha két kutyád van, akkor ügyelsz rá, hogy mindig mindenben egyenlően jusson. Nekem is két kutyám van, mindegyik kan, egyedül vagyok velük, de mindig odafigyelek, hogy minden egyformán legyen. Igaz ez a sétára, a jutalomfalatra, de még a simogatásra is. Vagy kiviszem mindegyiket, (szerzek hozzá embert) vagy egyiket sem, és nincs vita.
2016. márc. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
55%
3. voltam. még annyit az első válaszához, hogy aki kutyát tart, tudja, hogy ők is nagyon érzékenyek, és az adott esetből is kiderül, hogy van igazságérzetük. Nem értek egyet azzal, hogy a kutyát büntetni kell, mert a gazdi rossz döntést hoz. A büntetéssel csak még jobban fog haragudni a másikra, szerintem inkább megbékíteni kell őket, amit csak úgy lehet elérni, hogy egyenlően van bánva velük. El lehet vonni a figyelmét pl. egy kis közös simogatással, labdázással.
2016. márc. 21. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Természetesen egyenlően kell bánni velük, de ettől függetlenül lehetnek olyan helyzetek, hogy az egyiknek kénytelen vagy kedvezni. Például az egyiket orvoshoz kell vinned, akkor a másik otthon marad és az hiszi, hogy a másik sétálni ment. Vagy az egyik beteg és koplalónapot kell tartanod. Vagy az egyikkel külön kell gyakorolni, mert valami probléma merült fel, vagy versenyre készültök stb. Ezeket a helyzeteket a kutyáknak konfliktus nélkül ell kell viselniük. Ha ilyesmiből olyan durva konfliktus van, hogy még másnap sem lehet össze engedni őket, akkor ott nem annyi a probléma, hogy szegénykével igazságtalanul bánt a csúnya gazdi.
2016. márc. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és nem könyörgünk a kutyának, hogy "légyszi, ne verd meg a másikat, legközelebb dupla sétát kapsz, hogy be legyél szomorú", ez elfogadhatatlan viselkedés volt a kutya részéről és kész.
2016. márc. 21. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

3-4-es!

És ha pl állatorvoshoz kell vinni az egyiket, akkor viszed az egészségest is? Ugye hogy nem. Igaza van 1-nek, rendet kell tenni köztük, főleg ha 2 kant tart az ember.

És neked is van még mit tanulnod, ha nem tudod egyedül sétáltatni a 2 kutyát.

Férjemnek volt egy boxere meg egy foxija. (a foxi volt a "rangidős). Mindig egyszerre vitte őket sétálni. Ha otthon összeverekedtek, hogy ki teljesít jobban a gazdinak, mindig szétszedte őket. Utána nyugi volt.


Tudnék jót tanácsolni: akkor tarts együtt 2 kant, ha tudsz velük bánni. Bár azt nem írtad, milyen fajták, és hogy ivartalanítottak-e (az is sokat segít).

2016. márc. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, mennek a + ok!
2016. márc. 21. 15:38
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 3 kutyám van, akkor vigyem a hármat egyszerre? Ugyan már! Nem viszem őket egyszerre, hanem hol egyiket, hol másikat. Sosincs belőle vita. Persze ehhez nevelni kell őket,nem hagyok rájuk még egy mordulást sem.
2016. márc. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!