Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 7 hetes westim és...

Van egy 7 hetes westim és sajnos meg van fázva és fosik. ILyenkor mi a teendő? Otthon kitudom én valahogy gyógyítani a betegségből. Már egyszer megfürdettem és még mindig kellemetlen ázott kutyaszaga van. Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 12:57
 1/7 anonim ***** válasza:
Mivel még nagyon kicsi, inkább ne te kísérletezgess vele, vidd orvoshoz. :S
2010. jún. 24. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem viszed orvoshoz? 7 hetesen még amúgy is az anyja mellett lenne a helye és rendszeres orvosi ellenőrzés alatt kellene állnia! De ha az ember hazavisz egy legalább 8 hetes kiskutyát, akit addig minimum 2 hetente meglátogatott az állatorvos, akkor is az az első, hogy el kell vinni a saját állatorvoshoz. 8 hetesen egyébként is esedékes lenne neki a harmadik védőoltás és egy féreghajtás is!
2010. jún. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Először is, a megfázás miatt nem fosik, a fosás inkább emésztési problémákra utal. Ha nem most váltottál tápot és nem azért fosik, akkor kb. 4-5 napig csak natúr főtt rizst és kaukázusi kefirt adj neki, a rizs megfogja a hasát, a kefir helyreállítja a bélflóráját. Az ázott szag ellen meg annyit tudsz csinálni, hogy megszárítod, utána már nem szabad erős szagának lennie. Nekem is Westiem van és ha száraz nincs szaga, csak 1 minimális, mert azért csak kutya.
2010. jún. 24. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen az anyja mellett lenne a helye és semmiképpnem szabadna fürdetni.

megvan az első oltása? ha nincssimánlehet parvós és már el is búcsúzhatsz tőle.


Vidd orvoshoz!

2010. jún. 24. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Amikor te csecsemő voltál, és fostál, meg meg voltál fázva, anyukád otthon kísérletezett veled?


Gondolom nem. Felnőttkorban már az ember nem roha orvoshoz egy kis köhögéssel, de egy ilyen kis kutyánál muszáj!


Oltások, féreghajtás ahogy előttem mondták. Gondolom nem törzskönyves, és nem jó helyről vetted.


A megfázás esélyes, hogy kennelköhögés, vagy valami más hasonló vírus, a hasmenés meg akár fertőző bélgyulladás miatt is lehet. Ha meg nem kezdtétek el az oltási programot, akkor tényleg bármi olyasmi is lehet, amitől napokon belül temetheted.


Ha már rossz helyről hoztál beteg kutyust, legalább szaladj vele az orvoshoz! Amúgy is egy új állatot normális embernek első dolga orvoshoz vinni!

2010. jún. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"8 hetesen egyébként is esedékes lenne neki a harmadik védőoltás és egy féreghajtás is!"

Bocsánat, kapkodva írtam, természetesen 8 hetesen a 2. oltás, 6, 8, 10 hét a menetrend.

2010. jún. 24. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

7 hetesen ilyen beteg?

7 hetesen még az anyja mellett a helye. Azonnal vidd dokihoz, egy ilyen pici kutya simán belepusztul egy enyhe megfázásba!

2010. jún. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!