Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis, vagy közepes...

Milyen kis, vagy közepes termetű kutyát ajánlanátok udvarra?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A családban én is, és testvérem is nagyon szeretne egy kutyust. Testvérem kijelentette, hogy nem szeretne nagy termetű kutyát, csak közepes, vagy kis termetűt, viszont csak az udvaron tudnánk tartani.

Faluban lakunk, az udvarunk nagy, lehetne neki játszadozásra való hely. A házát én a kazánházba raknám be - hidegben szerintem tökéletes hely lenne neki ott -, foglalkozni mindketten sokat tudnánk vele, az iskolából már délután hazaérünk, nem lenne sokat egyedül. Mindennap kivinnénk sétálni, szeretet és törődést kapna - ugyanis utánanéztem ennek a témának, láttam, hogy sok kérdezőt lehurrogtak, hogy hogyan meri az állatot a kertben tartani, biztos nincs foglalkozva vele eleget. Tehát, attól függetlenül, hogy ő az udvaron lenne tartva, amit csak tudnánk, megadnánk neki.

A kérdés már csak az, hogy milyen kutya fajtákat ajánlotok, ami kis, vagy közepes termetű, de az udvaron is lehet tartani? Mi személy szerint a tacskóra gondoltunk, egyik ismerősömnek is van, mindig kinn volt tartva, de ettől függetlenül boldog, sajnos már öreg kutyus - ezzel azt akarom mondani, hogy semmi baja nincs, mert hogy az udvaron van tartva. És ha már a tacskónál tartunk, melyiket ajánljátok: a rövid, szálkás, vagy a hosszúszőrűt?

Köszönöm előre is a segítségeteket! :)



2016. márc. 21. 20:44
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%
Köszi annak, aki lepontozott, csak mert leírtam a tapasztalataimat 😊
2016. márc. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
0%

#11 Szívesen, máskor is! O:)


Kérdező, foglaljuk össze mit tudunk!

- Kerti tartásra kicsi és apró termetű kutyát NE! Lehet, hogy most úgy tűnik, hogy "jól elvan", de idős korára tönkre vágja az ízületeit. (Menhelyi 10+ éves tacsi mixem van, nagy, tömött bundával. Rosszabb napjain ropog. 15 fok alatt, ha nem mozog, remeg, több centis kilengéssel.)

- Maradnak a hosszabb, vastagabb bundájú, közepes termetű kutyák.

- Ha fajtatisztát szeretnétek, szánjátok rá a pénzt!

- Ha nem ragaszkodtok a fajtatisztához, nézzetek szét a környékbeli menhely(ek)en!

- Fajta- és egyedválasztásban úgy gondolkozzatok, hogy ki tudja, mi történik veletek a következő 10-15 évben! Egy biztos, javulni nem fog a helyzet. Lehet, hogy per pill tök alkalmasok vagytok egy pörgősebb, nagyobb mozgásigényű kutya tartására, de ha kifogtok egy rémes órarendet egyetemen vagy 8-tól 4-ig dolgoztok, meggyűlhet vele a bajotok. Próbáljátok kerülni a szélsőségeket!

2016. márc. 23. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Kistestű kutyát nem tartunk kint, semmilyet! Közepes testű, dúsabb szőrű menhelyi keveréket javasolok, bár sosem lehet olyan kapcsolatod egy csak kinti kutyával, mint egy valóban a falkához tartozóval.
2016. márc. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!