Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyenkor mit kell csinálni?

Ilyenkor mit kell csinálni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Van egy 2 éves Illatos útról származó 2 hónapja örökbefogadott szuka tacskó keverékünk. Az a problémánk hogy mikor meglát egy számára nem szimpatikus embert egészen addig ugat ameddig el nem megyünk a személy mellett. Kutyákkal más a helyzet. Mikor találkozik egyel vagy ugat és borzolja a hátán a szőrét meg vicsorog vagy pedig nyugodtan megszagolja a kutyust majd ha az már idegesíti akkor nekimegy. Voltunk a Cerberos kutyasuliba viszont ott teljesen normális volt és azt mondta a kiképző hogy vele nincs túl nagy gond és hogy majd megtanulja a kutyákkal való kommunikálást. Ott láttam egy jó módszert a kaviccsal töltött fél literest palackot. Már használtam is mikor nagyon beindult viszont nem szeretném mindig magamnál hordani. Idáig szerencsére még nem sérült meg viszont sokszor egy hajszálon múlott. Nagyon féltem őt mert félek hogy egyszer egy kutyának nagyon elege lesz belőle és széttépi. Szerintetek mit csináljak? Hogy zökkentsem ilyenkor ki? Már próbáltam azt hogy ilyenkor amikor elégedetten odasétál hozzám kizárom egy pár percre a "falkából" viszont ilyenkor meg még inkább csinálja tehát ez nála annyira nem használ. A kavicsos palackot azért sem szívelem annyira mert gondolom a többi gazdi sem örül annyira a kavicsok hangjának de legalább a kutyákat kizökkenti. Szerintetek alkalmazzam vagy mit csináljak? Amúgy a falkasorrenddel minden rendben van. Rendesen hallgat rám. Nem túl domináns típus. Amúgy eléggé féltékeny is. Ma pl felugrott rám 4 francia bulldog erre ő iszonyatosan elkezdte őket ugatni majd elkergette őket és mint aki jól végezte dolgát odajött hozzám egy kis simiért. Természetesen leszidtam és nem kapott simit. Egy-két kutyát megtűr maga körül viszont velük sem játszik inkább csak elviseli őket. Ti milyen módszereket alkalmaznátok a helyemben hogy jobb viszonyt ápoljon a fajtársaival?



2016. márc. 24. 07:07
 1/2 anonim ***** válasza:

Pórázrántás, horpaszbökés/tépés, saller, ilyesmik. Értse meg, hogy a "nem", az azt jelenti, hogy akárhogyan is édes fiam, de be fogod fejezni a hisztit meg az acsargást, mert én azt mondtam. A normális ismerkedést nyilván hagyni kell, meg bátorítani, az agresszív megnyilvánulásokat meg lehetőleg már akkor letörni, amikor még csak gondol rá a kutya, hogy neki kéne menni a másiknak. De határozottan, nem próbálkozósan, mert érzi a kutya, hogy nem vagy magabiztos, és szarni fog rád, merthogy ő viszont az. A lényeg, hogy ne add fel, ne legyen a kutya makacsabb, érd el, amit akarsz. Mindig.

De ha nagyon nem akar javulni, akkor én igazából megnézetném kiképzővel otthon, ahol csinálja az ilyen hisztiket. Nehogy az legyen a vége, hogy minden fegyelmezést megszokik a kutya, aztán lehet jönni az olyan technikákkal, amikért már feljelentenek állatkínzásért :)

2016. márc. 24. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Meg kell értetned a kutyával, hogy mindig, minden helyzetben TE irányítasz.


A kutyád nagyon bizonytalan a leírásod alapján és nincs eléggé bekorlátozva, megy a saját feje után :)


Ha valamelyik viselkedésforma neked nem tetszik, azonnal rászólsz. Pl. morog, agresszívan ugat egy másik kutyára, minden indok nélkül. Tiltod egyszer, kétszer, harmadszorra meg megbököd, kivonod a szituból és leszidod, erélyesen rádörrensz, beállsz vele szembe úgy még hatásosabb.


Ha ideges más kutyák jelenlétében, akkor meg éreztesd vele, hogy nincs rá oka, te legyél végig nyugodt, akár le is guggolhatsz mikor más kutyával ismerkedik, így még kevésbé feszült a hangulat. Ha morog, odakap, fogd meg a nyakörvét, tiltsd, de utána engedd vissza a kutyák közé. Ha nem engedi hogy más kutya megszaglássza akkor addig megfogod a nyakörvét, tartod, majd ha vége elengeded, így le fog neki esni, hogy a fenékszaglászás nem a világvége.

Mindent halálosan nyugodtan csinálj, tényleg, ez a legfontosabb, sose idegből, frusztráltan!


Vidd sokat kutyák közé, de ha pl. nagyobb társaság összejön akkor nyugodtan mondhatod, hogy most szocializálod a kutyádat szóval ne lepődjenek meg, ha hülyén viselkedik DE mindig lépj közbe, ha tényleg hülyén reagál.


Ha más kutya túl durva, zaklatja, erőszakos vele, akkor meg védd be a tiédet, tedd magad mögé és küldd el a másikat, ne várd meg hogy ő tegye meg.



Nekem is valami tacsi keverékem van az Illatosról, vele is volt szocializációs probléma, de kineveltem belőle. Most már mindenféle kutyával összeengedhető és az se gáz, ha idegen kutyák odarohangálnak hozzá, amikor pórázon van :)


Úgyhogy ami kell:

-nyugalom

-türelem

-következetesség

-határozott irányítás

-sok gyakorlás



És lesz egy jó kutyád :)

2016. ápr. 10. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!