Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék menhelyről örökbefog...

Szeretnék menhelyről örökbefogadni egy kutyust, van elképzelésem hogy myen fajtát, keveréket szeretnék. Tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Bull terrier, shar pei rottweilert vagy ilyen keveréket szeretnék, Csak azt nem tudom hogy mivel veszélyesebb fajtákról van szó, ha menhelyről hozom akkor nem lesz-e agresszív. Valakinek.van tapasztalata menhelyi kutyussal? És tenyésztőtől nem szeretnék hozni, mert szerintem a menhelyi kutyusoknak is van joguk egy jó élethez.

Van már egy kutyusom (yorki) őt tenyésztőtől hoztuk, és nem szeretnék többet tenyésztőtől.



2016. márc. 25. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Nincs olyan hogy veszélyes fajta. Nevelés kérdése, hogy milyen a kutya. A jobb menhelyeken tájékoztatnak a kutya előéletéről, tulajdonságairól. Ha van rá lehetőséged, a szimpatikus kutyát először vidd el párszor sétálni, ismerkedjetek meg, utána már nem érhet sok meglepetés, miután hazaviszed.
2016. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :)
2016. márc. 25. 09:41
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Roti esetében érdemes lenne őket megkeresni, biztos segítenének olyan kutyát keresni, ami nektek megfelelő lehet.


[link]


Azt azért remélem tudod, hogy ilyen fajtáknak nagy a mozgásigénye, tehát az nem fog működni, hogy majd szépen elül a kertben a fenyő alatt, aztán amikor úgy gondolod előveszed. Napi séta és kutyaiskola ajánlott.

2016. márc. 25. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Bullterrier:


[link]

2016. márc. 25. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
nekem egy mentett staffim van 3 éves. Nem agresszív, pedig harci kutyának akarták használni. Érdeklődni kell, többszőr kimenni. Sétáltatni a kiválasztott kutyát. És akkor kiderül ,hogy ő az akit kerestél.
2016. márc. 25. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


#3 társasházban élünk, és remélhetőleg nemsokára költözni fogunk és akkor hoznánk egy kutyust, és igen tisztában vagyok hogy minden kutyának van mozgásigénye, sokszor megyünk túrázni, és a yorkimat is naponta 3-szer viszem sétálni

2016. márc. 25. 10:07
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Esetleg megpróbálhatod a fajtamentést is. Pl tudom, hogy van rotti fajtamentés. de szeri
2016. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
68%

bocsi, elküldte...


de szerintem a másik két fajtához is kell lennie valaminek. Ők ugyan úgy megárvult kutyákkal foglalkoznak, mint a menhelyek, csak úgymond "tematikusabban", ami megkönnyíti a dolgod, ha adott fajtát keresel.

2016. márc. 25. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Van tapasztalatom menhelyi kutyákkal.

A legtöbben teljesen normális kutyák, maximum neveletlenek, de nem veszélyesek.

A menhelyi gondozók tudnak neked segíteni, mert ők ismerik a kutya jellemét, tudják, hogy melyik az, amelyiket nem ajánlanak pl. kisgyerek mellé, más kutya vagy macska mellé.

Ne kapkodd el a választást, nézz körül több helyen, a neked szimpatikus kutyust vidd ki sétálni, ismerkedj vele, mielőtt döntesz.

2016. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,
2016. márc. 25. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!