Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kistestű,8kg körüli...

Ha egy kistestű,8kg körüli kutya tesz az ugatásgátló nyakörvre, akkor kb esélytelen, h a villanypásztor vagy az elektromos kerítés a telken belül tartsa?

Figyelt kérdés
Az ugatásgátló nyakörv maximumra van véve, de vígan ugat vele, illetve addig szórakozik vele, míg le nem meríti az elemet. A villanypásztor vagy az elektromos kerítés ugyanezen az elven működik... Vagy az erősebb? (NEM vagyok állatkínzó, de ezzel a kis piszokkal nem boldogulok, s nem szeretném, ha lemérgeznék, esetleg a többivel együtt...)

2016. márc. 29. 22:48
1 2 3
 11/22 bollocks ***** válasza:
0%
Én attól félek, hogy túl hülye vagy a kutyatartáshoz.
2016. márc. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:
#11, nyilván azért rehabolok 11et jelenleg... S nyilván ezért ő az első kudarcom...
2016. márc. 30. 11:35
 13/22 A kérdező kommentje:
Akumi, már másfél éve ivartalan, mindig azzal indítunk. S a többivel tényleg semmi gondom. Már a hosszúpórázon is gondolkodtam...
2016. márc. 30. 11:37
 14/22 bollocks ***** válasza:
28%
Szép, amit próbálsz tenni, de ettől még hülye vagy. A rehabilitációnak melyik része teszi indokolttá, hogy a 11 kutyából 8 egyáltalán nincs, 2 pedig elvétve van sétáltatva? Kb úgy rehabilitálsz, mint az Illatos úti telep...
2016. márc. 30. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
68%
nem értem miért kell bántani azt aki legalább tesz a kutyákért... Így valószínű még mindig jobb helyük és életük van mint bármelyik gyepin vagy menhelyen. Talán előbb végig kéne gondolni, hogy miket írsz... Ha még nem voltál látogass el a hozzád legközelebb eső menhelyre és akkor megérted h miről beszélek!!!!
2016. márc. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%

A stílus tényleg nem az igazi, de attól még van igazság abban, amit bollocks mond. Egy kutya sem lehet kiegyensúlyozott kertbe zárva, rehabilitációról pedig nem beszélhetünk úgy, hogy még a kutya legalapvetőbb igényei sincsenek kielégítve, és a rendszeres séta igazából elég alapvető.

És egyébként nem tudom, hogy beszélhetünk itt rehabilitációról ilyen alapvető hiányosságokkal. A rendszeres és alapos lefárasztós séta nagyjából minden problémás kutya kezelésének kezdete. Ha enélkül is helyrejönnek, akkor valószínűleg nincs mit rehabilitálni rajtuk, vagy annyira egyszerű esetek, hogy egy határozottabb mókus mellett is normalizálódna a viselkedésük. Esetleg van mit rehabilitálni, de félbe van hagyva, hiszen kint a nagyvilággal isten tudja, milyen a kapcsolatuk, nem lehet tudni, hogyan működnek egy átlagos napi sétán, új helyzetekben, mert a közelébe se kerülnek a potenciálisan problémás szituációknak.

Mellesleg 11 kutya egyszerűen sok, annyival nem lehet rendesen foglalkozni akkor sem, ha nincs velük gond, hát még rehabilitálni. Szóval érzek némi költői túlzást a történetben.


Nem támadásként mondom, mert gondolom (remélem), hogy gazdakereső kutyák, és ezért ez a túlvállalás, ami dicséretre méltó, de azért ne dobálózzunk szakkifejezésekkel szaktudás nélkül, mert árt a szakmának. Aki tényleg ért a rehabilitációhoz, az nem felteszi az ilyen kérdéseket, hanem megválaszolja, amikor őt keresik meg vele.

2016. márc. 31. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
51%

akumi

igen abban egyetértek, hogy valószínű kicsit túlvállalta magát, de attól nem kell így kiosztani...Sajnos sok enhelyen ennél roszabb a helyzet, ha vannak kint önkéntesek mennek a kutyák, ha nincenek a mini ketrecükben vannak összezárva akár 5en 6an is.


a 11 kuty amúgy sem ideális, viszont ha tényleg úgy van ahogy írta, ki-be járhatnak plusz játszanak velük akkor valamivel jobban járnak a kutyák akik nála vannak

2016. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Ez így van. De én olyan típus vagyok, hogy mindig a jobbra törekszem, nem elégszem meg annyival, hogy hát van rosszabb is. A magyar gyerekekkel kapcsolatban sem illik onnan kiindulni, hogy hát legalább nem dolgoznak négy éves koruktól cipőgyárban, a többi akkor mindegy. :)
2016. ápr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Persze elhiszem, de sajnos Magyrországon nincsenek olyan feltételek az állatvédelem tekintetébe, h akár az ideális állattartást megközelítse:( Ha többen be tudnának fogadni ideiglenes, vagy az állam támogatná a menhelyek fejlesztését mindjárt nem kéne h nála legyen 11 kutya csak mondjuk 5:/
2016. ápr. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Az állam inkább az ivartalanítást meg a felvilágosítást támogassa, a többi csak tüneti kezelés :)
2016. ápr. 1. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!