Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tudtok ajánlani jó irományt...

Tudtok ajánlani jó irományt az elektromos nyakörv SZAKSZERŰ használatáról?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy nem büntetőeszköz, hanem csak figyelemfelhívás. A gyakorlati használatába szeretném minél mélyebben beleásni magam.

(Olyan nyakörvem van, ami csipog vagy állítható erősséggel vibrál.)

Amire elsősorban használni szeretném: az "alkalmi süketség" megszüntetése, hőbörgő üzemmódból való kizökkentés.


2016. márc. 9. 12:59
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ilyenre gondoltál?

[link]

2016. márc. 9. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos nem tudok ilyen leírást.

Csak azért válaszolok, mert pl a hőbörgő üzemmódnál elég kényes a dolog, (fajtától is függ) valamelyik még jobban begőzöl, azt meg ugye tudjuk, minél intenzívebb felfokozottabb állapotban van, annál mindig erősebbnek kell lenni a kizökkentés intenzitásának, tehát ha már hőbörög, akkor vagy figyelmen kívül hagyja, vagy csak olaj a tűzre.


Ilyenkor neked kell nagyon észnél lenni, és akkor fegyelmezni (kizökkenteni) mikor már az előjeleit látod, mert ha erről lekésel, akkor azt már b-hatod.

Ha elkezd valamire fókuszálni, vagy látod, hogy bármi módon kezd izgatottá válni, stb, azonnal kizökkenteni.

2016. márc. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Jó az 1. által linkelt cikk, de jöhet még. :)


Elég jó szemem van a kutyák jelzéseihez, szóval általában előre látom, hogy a következő pillanatban pl. elindul egy fácán után, de ilyen magas ingerkörnyezetben a szóbeli tiltás már sajnos nem elég neki. Ráadásul a kutyám kimondottan hajlamos "bepróbálkozni" újra meg újra. Önfejű a szentem.


Hogy kezdjem kondicionálni? Arra gondoltam, hogy elsőre mondjuk teszek-veszek a kertben, a kutya mellettem kóricál, rajta a nyakörv, és időnként adok neki valami szokványos utasítást (pl. gyere ide, ereszd, menj odébb), és ha próbálkozik, akkor a legalacsonyabb fokozattal kezdve (100 fokozat van) kezdeném neki tanítani, hogy a rezgés az én rosszallásom meghosszabbítása. Ha az nem elég, emelem a szintet, míg hatást nem látok. Aztán folytatom magasabb ingerkörnyezetben.

Hogy hangzik?

2016. márc. 9. 13:31
 4/11 anonim ***** válasza:
57%

Ez úgy hangzik, mintha lenne egy simán csak neveletlen kutyád, és nem próbáltál volna még kutyasulizni, vagy hosszú pórázozni, vagy utánamenni és büntetni, mindezzel párhuzamosan meg kontrollált körülmények között lehetőséget biztosítani neki, hogy kiélje a vadászösztönét. Vagy próbáltál, csak nem ment. Mesélj, min vagy túl, miért nyúlnál már elektromoshoz?


Amúgy de, az elektromos nyakörv elsősorben büntetőeszköz, hacsak nem süket kutyán regzeted, hogy nézzen rád. Mégis mi a túróért lenne különben olyan fokozata, amitől egy embernek már lezsibbad a karja? :) A kutyának ugyan nem olyan durva, mert az ő bőre vastagabb, meg ugye ott a szőr is, de azért nem egy baráti csiklandozás, és ez így van rendjén, arra találták ki, hogy szar legyen a kutyának. Ne áltasd magad. Ettől még nyilván ésszel használva nem kellemetlenebb, mint amennyire szükséges kellemetlennek lennie, és életmentő lehet a használata, szóval nem ítélem el, csak legyél tisztában azzal, hogy mit csinálsz. Próbáld ki magadon, csak hogy legyen róla némi sejtésed :)

2016. márc. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Akumi, eszem ágában sem volt az elektrosokk funkciót használni!

Lehet, hogy neveletlen a kutyám, de bizonyos szituációkban már kifogytam az eszközökből.

Voltam kutyasuliban. Pozitív megerősítésesben és fojtóval rángatósban is. Jött házhoz is kiképző. Egyik sem váltotta be a hozzá fűzött reményeket.

Utánamenés-büntetés pipa. Nem éreztem hatékonynak. Lassú és esetleges, könnyen átmegy bohózatba, és én meggátolni akarok bizonyos viselkedéseket (pl. nyúlkergetést), mielőtt valami buzgó vadász kilövi nekem.

Túl vagyok a hosszú pórázazáson is. Sokáig csak hosszú pórázzal vittem sétálni a kutyát a mezőre. Ha felugrott előtte a nyúl, ugyanúgy elindult utána, nem volt az a rántás, ami kizökkentette volna.

A hosszú póráz a továbbiakban viszont NEM opció. Hosszú, hogy miért, a lényeg, hogy nem. Kell helyette valamilyen eszköz, amivel nagyobb távolságról tudok hatni a kutyámra és biztonságossá teszi a sétákat. Direkt olyan nyakörvet választottam, aminek van hang és rezgés funkciója. A kutyám a korlátaimat használja ki, ezeket akarom megnyújtani.

2016. márc. 9. 14:26
 6/11 anonim ***** válasza:
75%
Ha simi módban akarod használni a nyakörvet, nem lesz több hatása, mint a hosszú póráznál volt veled. Amikor olyasmit akarunk elérni, hogy egy életre megjegyezze a kutya, ezt , most soha nem teheti meg, akkor bizony a lehető legerősebb ingert kell használni . Azonnal.
2016. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
2016. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nevelésre kell, akkor az e-nyakörv büntetőeszköz, viszont arra nagyon jó! És ott nem az enyhe fokozatot kell használni, hanem olyan erősségűt, amire a kutya azonnal leáll a viselkedéssel. Viszont adnod kell neki valami más utat. Tudnia kell, hogy mi a helyes viselkedés a büntetés után. Vagyis ne csak rakd rá a nyakörvet és rázd meg vele a legmagasabb fokozaton, mert lehet, hogy sokkot kap a kutya és kirohan a világból. Először meg kell tanítanod, hogy mit csináljon helyette. Például ha letiltottad, utána menjen be hozzád vagy feküdjön le, így véget ér a büntetés. Ezt hosszú pórázzal, esetleg mellé szöges nyakörvvel meg lehet oldani.


De azért tegyük tisztába, az e-nyakörvet nem csak büntető eszköznek lehet használni! A munkakutyáknál ezt nem gátlásra, bizonyos viselkedések leállítására használják!

2016. márc. 9. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
67%

leírtad, hogy szerinted hogyan használnád. na azt nagyon gyorsan felejtsd el. annak az lesza vége, hogy a kutya baromi jól megszokja majd a rezgést-rázást, hamar el fogsz jutni odáig, hogy a legmagasabb fokozat után is röhögve folytatja a baromságait, csak mert tudja, hogy ne hal bele, akármilyne kellemetlen is. és baromi jól össze fogja kötni a nyakörvet a fájdalommal, egyszer nincs rajta véletlenül és bamm :)

ez egy büntetőeszköz. lehet nevelő célzattal használni. de nem így. nem véletlenül gondolom, hogy csak az használhasson elektromost, aki nem szimplán béna ahhoz, hogy megnevelje a kutyáját, hanem az, aki ért hozzá és konkrét célja van vele, például munkakutyázás, vadászat, mert ott baromi jól működik :(

ne haragudj, hogy ezt mondom, mert hidd el, nem bántani akarlak. de az elmondásod, elképzelésed alapján te egyszerűen nem bírsz a kutyáddal. olyan nincs, hogy egy módszer sem jön be sehogy, akkor valamit nagyon nem jól csinálsz... a használatának elképzelése után pedig kijelentem neked, hogy az elektromossal csak rosszabbul járnál.

ha már mindenképpen ebben látod az utolsó reményedet (ami szomorú), akkor úgy használd az elektromost, hogy kimész a kztyával, éltek, ahogy eddig és amint elkezd pl. hőbörögni, rászólsz. rendesen, keményen. és ha ezek után is folytatja, jön az elektromos, de nem kis rezgésen, hanem úgy, hogy az már kellemetlen legyen neki (te ismered a kutyádat, neked kell tudni, hogy mi az, ami már sok neki és kiszalad a világból miatta, mi az amitől megtörik és mi az, amitől megriad ugyan, de másodszor már nem fogja érdekelni, találd meg azt, lehetőleg elsőre, amitől komoly traumája nem lesz, viszont eszébe nem jut többet szórakozni veled).

ha jól csináltad, egy, ha kevésbé, akkor két-három alkalom után a kutya már figyel rád. de életetek végéig nem támaszkodhatsz az elektromosra. én az elektromos előtt azt ajánlanám, hogy adj magadnak még egy esélyt, húzd fel magad és döntsd el, hogy a te kutyád ha akarja ha nem most szót fog neked fogadni. azt írtad ismered a jelzéseit, akkor amint kezdi a hülyeséget, te büntetsz. nincs elkényeztetés, az van, amit te akarsz. tűzd ki magad eléa célt és próbáld elérni, figyeld magadat és a kutyát, mi válik be, mi nem, ha még mindig semmi, akkor jöjjön az elektromos, de úgy, ahogy írtam.

2016. márc. 9. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%

Nem is állítottam, hogy sokkolni akarod a kutyát ;)

Oké, így indokoltnak tűnik a dolog, nézd el nekem a felvetést, nagyon sokan nyúlnak ok és ész nélkül elektromoshoz.

2016. márc. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!