Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nézik le manapság a...

Miért nézik le manapság a keverék kutyákat? Hiszen egy keverék is lehet ugyanolyan okos, mint egy fajtiszta.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 4. 22:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Ezt hívják faji alapú megkülönböztetésnek.
2010. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
nekem mindegy milyen a kutyus, nekem mind aranyos!
2010. ápr. 4. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
76%

rasszizmus :/

persze, hogy lehet olyan okos, mint egy fajtatiszta. tulajdonképpen a fajtatiszták is keverékek, csak annyira hasonlóak jellemre és kinézetre, hogy egy fajtának lehet őket nevezni.én a keverékkutyusomat magyar tacsli fajta néven mutatom be, tacskó és puli keveréke. ha az amerikaiak csinálhatnak pugle-t, akkor én miért ne?

2010. ápr. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
76%
Sajnos én is tapasztaltam már. Nem tudom miért:(de szerintem soha nem fogom megérteni. Én az ilyen embereket kerülöm, legyen el az ő saját kutyájával és kész. Akit ez zavar az nem fog megváltozni ilyen gondolkodásban. A legrosszabb az volt, amit mondtak, hogy a keverékek ilyen-olyan betegségeket terjesztenek, és nem akarja az ő fajtatiszta kutyáját egy korcshoz engedni (szó szerint így mondta) Nem értem miért, de nem is nagyon foglakozom az ilyennel. Amúgy ezt nem általánosításnak szántam, mert az ilyen idióta ember is ritka. A legtöbben kedvesek. Bár én mindig kifogom őket és sajnos mind fajtatisztás (ne vegyétek magatokra, ha ti nem ilyenek vagytok) Én nem tartom a keveréket se a fajtatisztább többre mindenkinek saját joga milyen kutyája van, de annyi legyen már egy emberben, hogy tolerálja a másik ember választását. Több példát is tudnék mondani ilyen esetekre, de nem részletezem.
2010. ápr. 4. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

hát sajnos..

de tudjátok,az én szememben minden kutya egy kincs,és ez a "külső alapú megkülönböztetés" is ...uhhh

szerintem a következetes nevelésen múlik egy kutya jelleme!!

2010. ápr. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem is lehet ugyanolyan aranyos, sőt!

Nekem elég sok kutyusom van, és egyetlen egy fajtiszta sincs közöttük! Mindegyik keverék! És kivétel nélkül mind nagyon aranyosak! És szerintem a keverékek, esetleg még jobbak is, mivel ellenállóbbak a betegségekkel szemben.

2010. ápr. 4. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
60%
A keverék kutyáknak általában nincsenek genetikai betegségeik, mint a fajtisztáknak.
2010. ápr. 4. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
41%

Na és azt miért nézik le aki gondosan kiválasztja a jó helyről a kiskutyát és fizet érte egy csomót, és kutyás sportokat űz vele neadjisten kiállításra viszi? Tudjátok manapság már ez a divat. Utálni a gonosz sznobokat. Akkor csodálkoztok hogy vissza is kapjátok? Soha egy kutyással sem találkoztam aki lenézi a keverékeket, nekem is van. Ellenben a törzskönyves kutyáim számtalanszor szólták már le, hogy nekem csak a papír számít, meg sznob vagyok, meg a túltenyésztett fajkutyáim ésatöbbi...

Egy gondos tenyésztőtől vett kutya utgyanúgy mentes a genetikai betegségektől mint a csodakeverékek... Ja persze aki a legdivatosabb, extrém fajtát akarja annak már legyen a saját baja. De a legtöbb átlagos fajta nem beteg...

2010. ápr. 5. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
74%
Olyannyira nem nézik le őket, hogy még versenyt is szerveznek nekik :) [link]
2010. ápr. 5. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát szerintem az ilyen ember nem is igazi állatbarát, aki a keveréket lenézi! De tök fura, hogy ha sétálok a kutyáimmal az utcán, mindenki a keverékemet akarja megbabusgatni, a fajtatisztámra pedig már többször megkérdezték, hogy ez keverék? :D A keverék kutyámra meg mindig megkérdezik, milyen fajta. :D
2010. ápr. 5. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!