Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Most menjek vele dokihoz?...

Most menjek vele dokihoz? Vagy várhatok keddig?

Figyelt kérdés

A kiskutyóm most lesz 11 hetes. mikor elhoztuk, a tenyésztő azt mondta, van rajtuk spot-on. ekkor a kutyus 8 hetes volt. reggel játszottam vele a kertben. hemperegtettem, dobálgattam a játékát, és mikor egyszer visszajött, és megsimogattam a hasát, észrevettem, hogy a combjánban ott egy kullancs, még egészen pici. gyorsan hoztam is a csipeszt, kivettem, de furcsáltam, hogy belement a kullancs, hiszen a spot-on nak még hatni kéne.

mikor a déli kaját adtam neki, elkezdte enni, aztán mikor végzett, felugrott, és nyüszkölve odaszaladt hozzám. néztem, de sem a száján/szájában nem talátam semmit, és azt engedte is megnézni, a lábát, fülét, farkát sem fájlalta, viszont amikor megtapogattam a hasát, kemény volt, és nyüsszentett is egy párat, valamint próbálta rágni a kezemet. egyébként jó étvággyal evett, a vacsiját is szépen megette, és egész nap aktív volt, ugyan olyan, mint máskor. délután és este már nem volt kemény a hasa, és hagyta, hogy megtapogassam. ugye nem lehet babéziás? vagy vigyem reggel rögtön dokihoz? az a baj, hogy normális állatorvosoktól jó messze vagyunk. a környékbelieket úgy ismerem, mint akik nemigazán értenk ahhoz, amit csinálnak...


2010. ápr. 4. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
53%

nem maradt benne a kullancs feje??

nem szorítottad össze kullancs testét miközben kivetted?

mert ha igen akkor bejuthattak a kutya testébe a kullancsban lévő baktériumok így az lenne legjobb megoldás ha orvoshoz vinnéd bár azt nem tom hogy a kutyák immúnisak -e vagy sem csak annyit tok hogy a macskák azok..

2010. ápr. 4. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
53%

Pici kullancs még azonnal nem fertőz. Lappangási idő van.Nem tartja távol a kullancsot szinte egyik szer sem 100 %-osan, hanem megöli, mikor bele fúródik.

Milyen kaját kap? Tápot? Szárazon?

2010. ápr. 4. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

nem először vettem már ki kullancsot, nem maradt benne a feje, és nem nyomtam meg a testét, vigyáztam. a direkt kullancs kiszedő cszipesz úgy van megszerkesztve, hogy jól meg lehet vele fogni a kullancsot.

profilum junior száraztápot kap, egy kajálás alkalmával kb. 90 grammot, de iszik mellé mindig rendesen. szokott néha egy falatnyi főtt husit vagy ilyesmit kapni, ha van, de nem mindig. most nem kapott.

2010. ápr. 4. 22:58
 4/14 A kérdező kommentje:
és a mcsakák immunisak a babéziára? ez nekem új. mondjuk még nem volt saját macskám... :)
2010. ápr. 4. 22:59
 5/14 Akiteki ***** válasza:

Valószínűleg frontlinet tehetett rá a tenyésztő, sajnos a legtöbb kullancs már megszokta, immunisak rá.

A kullancsfertőzésnek is van lappangási ideje, a babéziánál 1 hét, azt hiszem a lyme-kórnál is hasonló, de most nem néztem utána. Nem hiszem, hogy a hasa attól lenne kemény, a babéziának nincs ilyen tünete. Nézd meg a kullancs helyét, ha piros körülötte, akkor lyme-kórra utal. De úgy tudom az sem aznap.

A cicák nem lesznek babéziásak.

2010. ápr. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

valahogy akkor is el kéne vinni egy rendes állatorvoshoz..

mert az is megeshet hogy egy pici méreg jutott a szervezetébe így a láimkort is elkaphatja..én csak azt tom javasolni hogy vigyétek el mihamarabb orvoshoz..

de a csípés helyénél nem piros??

2010. ápr. 4. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

A babézia tünetei nem azonnal jelentkeznek,amint belement a kutyába a kullancs.

és nem is tünete a keméyn has,ennek tünete,étványtalanság,levertség,kedvtelenség,és már súlyos stádiumban sötétbarna vizelet.

Nyugi,biztosan nem babéziás .

De ha nem tudsz nyugodni,vidd el orvoshoz,ők általában imyzolt adnak babézia ellen,de ezt nem lehet olyan gyakran beadni a kutyáknak,mert kárositja a májat.

Hidd el,a babézia (én is nagyon féltem tőle a kutyámat)nem azonnal jön ki,egyáltalán nem minden kullancs terjeszti,bár nekem is minden kullancsnál ez jut eszembe.

Ha a kutyusod kedvtelen,nem eszik,nem iszik,akkor azonnal vidd orvoshoz,és mondd hogy mikor volt benne kullancs.

A kemény has nem ennek a jele,nyugi.

2010. ápr. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

nem is csak az, hogy kemény, hanem hogy úgy tűnt, fáj neki, ha hozzáérek. de nem levert, és a mai reggelit is jó étvággyal megette.

nem, nem volt piros a csípés helye.

nem frontline-os spot-on volt rajtuk, azt mondta a tenyésztő, hogy nem olyan jó, ha frontline-t vennénk, akkor vegyünk inkább spray-t.

2010. ápr. 5. 10:25
 9/14 A kérdező kommentje:
azért egy kicsit megnyugodtam. köszi (:
2010. ápr. 5. 10:26
 10/14 anonim ***** válasza:
27%
Úgy tudom ha 1-2órán belül még kiveszed akkor valószínűleg nem lesz baja. A lázát mérd meg, bár ha aktív, eszik-iszik rendesen nem lehet nagy baj. De persze figyelj nagyon oda rá, mert a babézia nem azonnal jön ki. 1-2hét a lappangási idő. Mindenképpen írj majd még az állapotáról! (Egyébként milyen fajta?)
2010. ápr. 5. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!