Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segitenétek? Kutyusom elvágta...

Segitenétek? Kutyusom elvágta valamivel a lábát. Szégyellem de csak a hét végén tudom elvinni dokihoz. (anyagi okok miatt) Addig is mit tegyek?

Figyelt kérdés
A talpán vágta el,a farkaskörömhöz közeli kis párnás részen.Szerintem elég csúnya mert lóg az a kis "párna".Nem vérzik,kicsit sántit is.Nem tudom,hogy bekössem-e vagy nem mert itt a neten fele-fele arányban olvastam erről véleményt.Köszi a segitséget!
2011. ápr. 19. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne kösd be! Kamillateával mosd neki,mert az fertőtlenít! :) Hidd el nem lesz jó,ha bekötöd,mert úgy kevésbé gyógyul.
2011. ápr. 19. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szerintem leszedné, ha bekötnéd:S

tegyél rá neki betadine kenőcsöt, vagy oldatot, de az oldatot csak a seb köré. Azt nyugodtan ráteheted semmi baja nem lesz tőle, ha baleset érte az állatkáinkat mindig azt javasolta a doki, hogy ezzel kenjem, mert ha véletlen még se is nyalja, akkora problémát nem tud okozni, mint az egyéb, erős fertőtlenítőszerek.

Nyugi, semmi baja nem lesz a kutyusnak

2011. ápr. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
A kutya nyalogatja a sebet, ezzel gyógyul is, ne kösd be neki, de viszont fertőtlenítsd le addig, ameddig nem tudod elvinni az állatorvoshoz..
2011. ápr. 19. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
viddel most a dokihoz, majd fizetsz a jövő héten. Nem fog szólni semmit. de az a rész elhalhat, vagy kap egy olyan fertőzést, hogy aztán tényleg a gatyádat is ráköltheted.
2011. ápr. 19. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ba.....us!


Hát amikor az én kutyim belemászott az üvegházba szétvágta Ő is a mellső lábát, de följebb mint a Te kutyid. És neki is lógott a bőr. Én se tudtam vinni dokihoz röktön, mert persze hétvége is volt, és nem találtam dokit.

Ám amint eljött a Hétfő vittem, és meg is lett műtve. Kőrbe vágták a sebet ( így nagyobb lett ) mert csak friss sebet tudnak varrni, meg szídták azt a dokit aki nem jött ki ügyeletben aznap....

Addig is hogy a seb ne fertőződjön el BETADIN -nal ecseteltem. Ezt hígítani kell 50- 50 % -ban mert amúgy nagyon tömény.

Dokinál asszisztáltam régen, tőle tudom.

Jobbulást!

2011. ápr. 19. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Hívd fel a dokit és mondd el neki, hogy mi a helyzet, szerintem belemegy, hogy később fizess, főleg ha amúgy is hozzá jártok!
2011. ápr. 19. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Betadine, azt jól írták előttem, és sétához tegyél rá egy babazoknit, csak betonon sétálj, pórázon, nincs futás, meg salakon mászkálás. Vigyázz, víz ne nagyon érje, mármint az utcán.

Pár hónapja jártam ugyanígy, elvittem az ügyeletre, 20.000 ért összevarrták, BEKÖTÖTTÉK neki, kapott tölcsért a fejére. Mondanom sem kell, még aznap leszedte a kötést, másnap kiszedte a varratokat, hiába figyeltünk rá, éjjel tevékenykedett.

Elvittem másik dokihoz, aki mondta, hogy felesleges pénzkidobás volt. Ha csak a párnája ment szét, nem kell varrni, mert az nem fog összeforrni, hanem nő alatt új, és a sérült elszárad, lekopik. Csak akkor kell varrni, ha az alatta lévő bőrig felszakadt.

Tartsd be addig is a séta szabályokat, amit írtam, és amit én is kaptam és betartottam, amíg nem tudod orvoshoz vinni. Gyakran törölgesd betadinnal, ha van aloe-s géled, vagy növényed, 10 szeresére gyorsíthatod a gyógyulást.

2011. ápr. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

17:19 vagyok.


Nekünk is azért kellett műteni, mert sokkal több ideig tartott volna a gyógyulás, és maradt volna ilyen csüngő rész a bőrén, ami bármibe beleakadhat.

Nekem csak azért kellett kötni, hogy ne szedje szét a varratot. Nem kellett tölcsér, nem piszkálta nagyon.


Kérdező azt tanácsolom én is amit utolsó. A lényeg hogy kosz ( föld stb. ) ne kerüljön bele a sebbe. Nekem anno KÉK LUKÁCS krémet adtak ( állatgyógyászati patikában van ) piszok drága, de nagyon jó cucc. Azzal kellett kenni.

2011. ápr. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kamilla hülyeség, csak belehordod a trutyit a sebbe.

Én a helyedbe bekötném és huznék rá egy zoknit. Nálunk is volt épp most lábprobléma. Ráhuztam a zoknit és körbe leukoplastoztam, így nem tudta leszedni.

A betadin meg természetes, szerinte minden kutyás tart otthon.

2011. ápr. 20. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!