Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dögtetemet evett a kutyám,...

Dögtetemet evett a kutyám, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Ma ásott ki valahonnan a földből egy legalább két éves döglött macskatetemet. (Mi két éve költöztünk ide, előtte kerülhetett oda.) Szinte megette az egészet, csak a szőrt hagyta meg. Próbáltuk elzavarni, de ugatott, őrizte a "zsákmányt", ami messziről bűzlött. Tehetetlenül néztük végig, ahogy megette. Lehet valami baja tőle, vagy mit lehet csinálni ilyenkor?

2016. márc. 30. 17:41
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Én felhívnék egy állatorvost, hogy milyen veszélyei lehetnek, mire figyeljetek, esetlegesen vigyétek-e be. Mondjuk két év alatt lebomlik egy tetem, legfeljebb a csontok még a szőr maradnak szerintem. Nem lehet, hogy mostanában került oda?
2016. márc. 30. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%
Ami két év alatt megmarad, abból nem állapítod meg, hogy macska. Egyébként én is állatorvostól kérnék tanácsot.
2016. márc. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Az előttem lévők már leírták, felesleges lenne újra leírnom.


Csak annyit fűznék hozzá, hogy azt a kutyát sürgősen neveld meg - mint falkavezérnek, neked lenne jogod 'elsőként lakmározni a tetemből' - magyarul elhajítani a francba, hogy a kutya ne ehesse meg.

2016. márc. 30. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg semmi nem lesz, csak ma már ne kapjon vacsit. Azért hívd fel az orvost. A kutyát meg neveld meg, mert ez nem egy normális állapot.
2016. márc. 30. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Azt nem tudom, lesz-e baja tőle, valószínűleg nem, de egy soron kívüli féreghajtást beiktatnék, és ha bármi tünete van, hány vagy valami, akkor állatorvos.


Másrészt, ez igen komoly nevelési problémát jelent, ha nem lehet elvenni tőle a kaját, vagy bármit. Ezen kellene sürgősen változtatni. Normális esetben a kutya tiltható kell, hogy legyen bármilyen talált kajáról, sőt a szájából is engednie kell, hogy kivegyél valamit.

Neveljétek meg, mielőtt tényleg olyat eszik fel, amibe belepusztul.

2016. márc. 30. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Semmi baja nem lessz,a kutya megiscsak a farkastol szarmazik...

Viszont amint azt mar elottem leirtak:

Probald megnevelni,nem szabad bevedje a kajat a gazdi elol!

2016. márc. 30. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Valójában nem a mi kutyánk, csak itt töltötte a telet nálunk. Reggel elmegy, napközben pedig visszajön. A szomszédok is szeretik és adnak neki kaját is.
2016. márc. 30. 21:31
 8/8 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz tőle. Ha pár napos nagytestű (50 kg+) tetemből bezabálna lehet hogy hányna és fosna, két év alatt a talajban a szőrön és csonton kívül kb minden elbomlik.
2016. márc. 31. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!