Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A városi emberek, hogy, hogy...

A városi emberek, hogy, hogy jobban kimutatják a szeretetüket pl. sétálás közben a kutyák iránt?

Figyelt kérdés
Vidéken élek egyik nap felmentünk egy nagyvásorba állatorvoshoz és rá a kiskutyára a póráz és mentünk sétáltunk a dokiig és az emberektől annyi szeretetet kapott a kiskutyám ,hogy mondom ez nem igaz 6 év alatt vidéken nem kapott ennyi szeretetet mint 1 nap alatt városban. Nagyon sokan megálltak megsimogatni mások elkezdtek hozzá aranyosan beszélgetni erre a kiskutya csóválta a farkát vagyis örült a szavaknak:) Ja és akik kutyát sétáltattak azok simán odaengedték a kutyájukat az enyémhez és még ők is elmosolyodtak,hogy elkezdtek puszilkodni:) Járókelőkön is látszódott,hogy mikor ránéztek egy mosolyt kapott a kis eb :D Szóval vidéken teljesen más az egész élet nem igazán sétáltatják a kutyákat akik sétáltatják is nem engedik oda a kutyájukat a másik sétáltatotthoz. Fura dolognak éreztem ezt az egészet viszont nagyon helyeslem,hogy sok városi szereti a kutyákat:)

2016. márc. 30. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
39%
Falun a kutya házőrző, városon inkább divat, játék meg négylábú társ.
2016. márc. 30. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Azért hidd el városon is sok a bunkó, főleg ha nagytestű kutyád van. De igen, faluban kevésbé kezelik őket családtagként.
2016. márc. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem vidéken eleve kevesebben sétálnak csak úgy az utcán, én ezt vettem észre. abból meg kevesebb ember akarja a kutyádat simogatni.
2016. márc. 30. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
89%

Több oka is van.


A városba az emberek nagyon közömbösek vagy bunkók egymással, mindenki folyton rohan, a kutyák meg ebből kicsit kizökkentik az embereket. Vadidegenekkel szóba elegyedhet az ember anélkül, hogy hülyének néznék, mert ott a közös érdeklődési pont, a kutya.


(Nekem a kutyás ismerőseim amúgy többet foglalkoznak velem, mint a volt osztálytársaim/barátok :/ )


A másik meg, hogy a városban rengetegen tartanak kutyát és akarva akaratlanul sok más kutyával összetalálkozol.

Aki jót akar magának az megneveli a kutyáját, ami azt jelenti, hogy probléma nélkül összeengedheti más, normális kutyákkal. Eleinte idegbajt kaptam tőle, hogy folyton ráengedték flexin a kicsi meg nagy kutyákat is az enyémre, most már nem érdekel, megállok, összeszagolnak és mindenki megy tovább, tök laza lettem :D


A városi kutyák általában sokkal jobban szocializáltak, mint a vidéki társaik és sokkal jobban le is vannak mozgatva, tehát nyugodtabbak is MERT muszáj sétáltatni őket. Itt nincs kert, menni kell velük.

2016. márc. 30. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!