Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pórázon sétálás tanítása csak...

Pórázon sétálás tanítása csak nyakörvvel oldható meg?

Figyelt kérdés

Egy menhelyi kutyáról van szó. Alapból okos, értelmes kutya, szót fogad. Viszont mivel magára hagyták, így a szocializációval is akadtak gondok (pontosabban semennyire nem szokott másik kutyákhoz), illetve pórázon is húz elég rendesen.

A pórázon való sétát ilyen esetben lehet hámmal is gyakorolni vele, vagy inkább nyakörv legyen rajta ?


2015. szept. 16. 11:50
 1/4 anonim ***** válasza:
70%
Célszerűbb a nyakörv. A hámot direkt húzásra találták ki. Séta tanításához, ill. húzásról való leszoktatáshoz mindenképpen nyakörvet javaslok.
2015. szept. 16. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm !
2015. szept. 16. 11:57
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Biztosan egyszerűbb a gazdának nyakörvvel, de az én -szintén mentett- kis lárvácskám eleinte úgy húzott, hogy szó szerint fojtogatta magát, befulladt. Hát én inkább kivágtam a nyakörvet, vettem hámot és ha kellett, akkor minden másdik lépésnél megálltam, megvártam míg lehiggad, vagy irányt váltottam, vagy valami módon igyekeztem őt kibillenteni az agybajos hangulatából... nem mondom, hogy könnyen, de sikerült őt így is szófogadóvá nevelni, és eközben nem kellett hallgatnom, ahogy sípol szegénykém tüdeje.
2015. szept. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg lehet tanítani hámmal is, de jóval nehezebb.
2015. szept. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!