Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák megérzik azt, ha...

A kutyák megérzik azt, ha valaki rossz ember?

Figyelt kérdés
Ma kivittem a kutyámat sétálni. Barátságos, mindig oda megy az emberekhez, azt akarja, hogy simogassák őt. (Ne értsetek félre, otthon védi a házat, ha sétálni megyünk csak akkor ilyen) Még sosem volt olyan, hogy megugatott volna valakit ilyen alkalmakkor. Ma viszont igen. Egy sejtelmes kinézetű embert, aki csak elsétált mellettünk. Senkit sem ítélek el a külseje miatt, de ez akkor is fura volt. Ő tényleg mindenkihez oda megy. Szerintetek ez igaz?

2015. aug. 16. 21:24
 1/6 anonim válasza:
Igen ez igaz! Februárban haza jött velem egy Golden a falu közül (már ezerszer megbántam, hogy nem fogadtam be)... Nem tudom, hogy miért engem választott a 15 ember közül (egyáltalán nem tartom magam jó embernek) Végig hűségesen kísért hazáig pedig nem csalogattam vagy ilyesmi. Odajött a kapuhoz az egyik szomszéd (aki finoman fogalmazva is egy moslék ember...) Elég volt csak ránéznie a kutyára szerencsétlen úgy összehúzódot félelmében még a vízelvezető árokba is beleesett...
2015. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:
Igen ..alltalaban megerzik szerencsere:)
2015. aug. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Szegény kutyus :/ Köszönöm szépen a válaszokat! :)
2015. aug. 16. 21:46
 4/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy annak a bizonyos "rossz" embernek olyan szagú feromonjai vannak, ami taszítja a kutyát is, meg titeket is?


Az én kutyám is néha így nem tudom hogy miből választja ki azt, hogy van olyan lány/fiú akinek a nyakába ugrik, meg olyan is akinek a közelébe se akar menni, elhúzódik.

2015. aug. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A kutya szemszögéből "rossz ember" az, aki

- őt,

- vagy gazdáját tettleg bántja.

.

Számtalan példa van arra, hogy

- a gazda véresre veri kutyáját, a kutya mégis marad nála/visszamegy hozzá, hiszen a gazda nem rossz ember, amit tett, az a falkavezér igazságos és jogos tette,

- a gazda elleni támádás esetén védi őt, hiszen a gazda jó ember, bár azért támadták meg, mert épp most bizonyosodott be, hogy alávaló sorozatgyilkos.

Nehéz más fejével, főleg egy kutyáéval gondolkodni...

2015. aug. 17. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Fura szaga lehetett az illetőnek, vagy a mozgása volt gyanús.

Az én kutyáim a részegekre meg az öregekre (!) ugranak. Az egyik kutyám sunnyog, ha ilyet lát, de a másik támadna, szóval nagyon észnél kell lennem. A harsányság, a túl erős testszag, a koordinálatlan vagy "támadó" mozgás (előre döntött felsőtest, lassú lépkedés) az, ami vörös posztó számukra.

De azokat is utálják, akiket én is utálok, legalább egy megugatás erejéig.


Ha a kutyák tévedhetetlenül megéreznék, hogy valaki "rossz ember"-e, sokkal könnyebb dolga lenne az igazságügyi rendszernek.

2015. aug. 17. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!