Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találtam egy kutyát, nem jó...

Találtam egy kutyát, nem jó állapotú; állatorvos?

Figyelt kérdés

Sétálás közben a házunktól egy kilométerre találtam egy kutyát. Kb. 40 cm lehet a marmagassága, tacskó alkatú, keverék. Két nap alatt hatszor látogattam el hozzá, mindig ugyanazon az utcasarkon állt, és a kerítésen bámult befele, a benti kutyát nézte, valszeg tetszett neki.

A kutya nincs jó állapotban, a hátsó lábai remegnek, már három napja ott áll. az utcabeliek nem ismerik.

Vittem neki enni, inni ma viszek mert tegnap nem sikerült,meddig éli így túl? Az állapota nem túl jó, és mivel nem mozdul el onnan, nem hiszem hogy eljár enni, inni. Sovány, és a levegőt halkan nyüszítve veszi.

Nagyon jámbor, odajön az emberhez, de nem követi.

Mi lenne a legjobb? Vigyem el állatorvoshoz? Azt még hozzáteszem, hogy a sarokról nem hajlandó elmozdulni, mert bent van a szuka, akinek udvarolni akar.



2016. márc. 31. 10:03
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen érdemes lenne dokihoz vinni, ha másért nem is, chipet nézetni; lehet, hogy keresik. Pórázzal fogd meg és vidd el.
2016. márc. 31. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vagy vidd el dokihoz, vagy hívj ki hozzá egyet, már csak chip leolvasása miatt is. Ha van benne, még lehet keresni a gazdáját.
2016. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tudod vidd el állatorvoshoz. De lehet, hogy ki kellene hívni hozzá a menhelyről valakit, ő biztonságosabban be tudná fogni. Nem biztos, hogy nem agresszíven reagálna rá, hogy meg akarod fogni, kocsiba tenni.
2016. márc. 31. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Én a közeli menhelynek szólnék, ha esetleg nem intézkednek, akkor elvinném állatorvoshoz. Majd írd meg a fejleményeket.
2016. márc. 31. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat, ma is kimentem a kutyushoz, vittem neki vizet és maradékot a húsvéti sonkánkból.

Azonban mikor odaértem, a benti fekete kutyát éppen sétáltatták, a kutyus meg ott lófrált mellette, a gazda nem foglalkozott vele.

A barátnőmmel mentünk, így a háztömb körül sétáltunk egy kört, majd mikor visszamentünk, a benti kutya bent volt, és a kóbor is.


A nagyszüleim azt feltételezik, hogy biztos az övék a kutya, de én nem hinném, mert nem hagyták volna, hogy kint sétálgasson. Valszeg bemehetett a másik kutya után, és nem tudta a kisfiú (mert az sétáltatta a bentit) kitessékelni.

Mindenesetre ma még egyszer elmegyek arra, hogy megnézzem, mi a helyzet vele, mert aggódok, ha a szülők észre veszik a kutyát, kidobják az utcára, mert időközben,-aminek mi is szemtanúi voltunk, "közösült" a benti, fajtiszta kutyával.

2016. márc. 31. 12:42
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Szomorú, milyen felelőtlenek az emberek :( a kutyát sétáltató gazdira gondolok most, fel se tűnik nekik, hogy mi történik a kutyájukkal, aztán majd meglepődnek, ha születik egy rakás kiskutya, amik majd (jobb esetben) menhelyen kötnek ki. Mondjuk ez alapján nem lepődnék meg, ha nem ez lenne az első eset...
2016. márc. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Újabb fejlemény:

Barátnőmmel ismét kint jártunk, és ez a látvány fogadott:

a benti, fekete kutyát simogatta a kisfiú (a "gazdi"), és a kerítésen kinyúlva pedig a kóbor kutyust simogatta, aki nem foglalkozott vele, hanem csakis a benti kutyát bámulta.

Az utcában is sokan jöttek-mentek, így tettünk egy kört. Mire visszaértünk, a gazdi sehol, a két kutya meg bent a kertben, és ismét "közösültek".


Szerintem ez így nagyon nincs rendben, hogy egyszer kiteszik a kutyát, egyszer meg beengedik, de legalább tudhatom, hogy éhenhalni nem fog.

Tehetek én még valamit, vagy ne üssem ebbe az orromat?

Mert mégiscsak vagy fogadják be, vagy hagyják kint, de ki-be rakosgatni a kutyát, hát ez azért nincs rendben...

2016. márc. 31. 18:07
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Hogy lenne már rendben?

Legközelebb ha arra sétálsz és kinn és teljesen egyedül van a kutya, kihívod a menhelyeseket, vagy befogod és elviszed megnézetni a chip számát. Ha mégis az övüké akkor meg talán felelősségre lehet vonni őket hogy kinn tartják az utcán (?).

2016. márc. 31. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Valószínűleg ezt fogom tenni, amint újra arra járok.

És ha összetalálkozok a gazdival, vele is elcsevegnék erről.

2016. márc. 31. 19:36
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
valósziinüleg tüzel a bent levő kutya, azért posztol már napok óta a ház előtt.Azért nyüszit, mert fedezni szeretne. Ilyenkor képesek napokig nem enni, nem inni, valószinüleg ez a baj.
2016. márc. 31. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!