Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Babézia és szívférgesség?

Babézia és szívférgesség?

Figyelt kérdés
Az évek során egyre több kutyákat érintő betegségről lehet hallani, amik halálos kimenetelűek lehetnek és ténylegesen történnek is halálesetek. A kérdésem pedig az, hogy hogy lehet az hogy a rókák, farkasok, medvék nem kaphatják el ezeket? (gondolom nem kapják el, mert a hallott esetekből kiindulva mára már ki kellett volna pusztulniuk) Mert ugye a kisrókát nem viszi senki szüretni és nem vesz neki 3 havonta bravectot, de még forestot sem aggatnak a nyakába. Jó lehet mondani hogy a rókák génállománya nagyban különbözik a kutyáétól, de akkor ott vannak a farkasok. Ők miért nem kapják el ezeket?

2016. márc. 31. 22:53
 1/8 anonim ***** válasza:

egyrészt lehet olyan amire az egyik immunis, a másik meg nem. amelyik immunis, az megmarad, amelyik nem, az elpusztul, így csak az előbbi örökíti tovább a génjeit.

ettől függetlenül simán lehet, hogy elpusztulnak benne ők is, csak a kutyát nem érdekli. de a babézia emberre sem veszélyes (illetve úgy tudom, hogy van embert fertőző fajtája, de én ithon még nem hallottam ilyen esetről, ahogy elvileg macskára is van, aztán azt se hallottam még), szóval vannak ilyen fajtaspecifikus dolgok. kutyáknál meg lehet, hogy lenne/van immunis/ellenállóbb egyed (ismertem olyan kutyét akinél egy véletlen, teljesen más okból csinált vérvételnél derült ki a babézia, a kutya SEMMI tünetet nem produkált - ez persze lehet véletlen is), de mi ugye nem hagyjuk "kipusztulni a selejtet" akármilyen durván is hangzik, nem ez alapján szaporítják tovább a kutyákat.

szerintem szívférges vadállatok is bőven vannak, csak ellenállóbbak, lehet, hogy később pusztul el benne, mint egy kutya tenné. de a vadállatok van, hogy nagyon rövid ideig élnek, szóval bármi megtörténhet.

2016. márc. 31. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Mondok egy példát. Egyszer használtam eddig Scalibort, amiről utólag derült ki, hogy bolhára nem jó (utána lehet olvasni, tényleg nem). Anyósom kutyája olyan bolhás lett, hogy öröm volt nézni, az enyém meg, akivel összebújva aludtak, tiszta volt, mint a hó. Pedig egyszerre kapták a Scalibort, és mindenhova együtt mentek, ugyanazt is ették, semmi különbség nem volt az ellátásukban. Az enyém egyszerűen nem olyan vonzó a bolháknak, és hálisten a kullancsoknak, meg ebből kiindulva valószínűleg a szúnyogoknak sem. Ez genetika, ő így született.

Na most a természetben vélhetően azok az egyedek élnek túl, és ezáltal ugye szaporodnak ősidők óta, amelyek hasonlóan kevésbé vonzók a mindenféle vérszopóknak, így könnyebben elkerülhetik ezeket a betegségeket. A kutyák viszont nem szelektálódnak már erre, mióta tudunk mindenféle szerekkel védekezni, meg mióta bevittük őket a városokba, ahol eleve kevésbé vannak kitéve a mindenféle élősködőknek.

2016. márc. 31. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
A feltételezéseddel szemben a vadon élő állatok hullanak, mint a legyek. Pont a minap olvastam valahol a bükki farkasfalka kapcsán, hogy a vadon élő farkasok 60-80 százaléka nem éri meg az ivarérett kort. Amelyik igen, az se nagyon húzza tovább hat évnél.
2016. márc. 31. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Akumi, ha tényleg utánaolvasol, akkor kiderül, hogy a Scalibor hatóanyaga jó a bolhára.
2016. ápr. 1. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És ezt te hol látod? Mert a Scalibor weboldalán sem esik szó bolháról, csak kullancsról és szúnyogról.


Amúgy ja, az a másik fele a dolognak, hogy nagyon sok állat elhullik. A vadonban élni nem csupa móka és kacagás.

2016. ápr. 1. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Tehát az az indokod, hogy azért nem hat, mert nincs leírva? Ez elég gyenge érv. A Scalibor hatóanyaga a deltamethrin nevű általános rovarölő méreg:

[link]

(Angolul a flea a bolha.)

"It is helpful in eliminating and preventing a wide variety of household pests, especially spiders, fleas, ticks, carpenter ants, carpenter bees, cockroaches and bed bugs."


Más országokban a dobozára is rá van írva (a hatóanyag is ugyanaz):

[link]


Sőt, sokan azt mondják, hogy nem vízálló, pedig ez is egyértelműen le van írva, hogy bizony vízálló:

"Water resistant—can be worn while swimming or in the rain!"


Ettől még elhiszem, hogy Scalibor mellett is bolhás lett számtalan kutya. Biztosan vannak hatékonyabb szerek is bolha ellen és egyéb tényezők is szerepet játszhatnak benne, ha nem hat megfelelően. Végül is kullancs ellen se 100%-os.

2016. ápr. 1. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Egyrészt láttam, hogy nem volt jó, másrészt ha valamiben, hát a pénzéhes marketingben hiszek, szóval ha ténylegesen hatásos lenne bolhára, nyilván reklámoznák azt is. Oka van annak, hogy nem merik ráírni, hogy az ellen is véd.

De mindegy, nem ezen fogunk összeveszni :) Örülök, ha ennek ellenére bizonyos kutyákon működik bolha ellen is. De ne offoljuk szét ezzel a kérdést :)

2016. ápr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
akumi, nem a marketingen múlt, csak magyarországon nem így lett törzskönyveztetve, nem kapta meg rá az engedélyt. előfordul gyógyszerekkel, egyebekkel is. enélkül nem írhatja rá legálisan, de a tény, hogy más országokban megkapta és a hatóanyagot is használják ellenük, igazolja, hogy véd ellenük. de csak ugyanannyira amennyire kullancs ellen, van olyan kutya akinek mindegy. az én kutyám kiltix mellett szedte össze élete kevés bolhájának jóval több, mint a felét, pedig arra rá van írva, hogy kullancs ellen hat, aztán a hajamra is kenhettem volna, kidobott pénz volt.
2016. ápr. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!