Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Örökbe fogadót kutya láncon...

Örökbe fogadót kutya láncon volt eddig, nálam lehet szabadon ugye? 12L

Figyelt kérdés
Majd ha kutyám lesz menhelyit szeretnék.Csak nem tudom ha ott mondjuk olyan tetszik meg aki láncon van én át tudom nevelni hogy lánc nélkül se szökjön meg.Anyu szerint kutyasuliban biztos segítenek.Azt mondta még, legyek türelmes mert az állat tartás nagy felelősség.Ő azt mondta csak akkor tarthatunk kutyust ha meg tudunk adni neki mindent,és ha kitudjuk fizetni az ivartalanítást.Szerintetek is fontos hogy ivartalanított legyen?És azt mondta hogy nem engedi megkötni.szerintetek a lánchoz szokott kutya nem szökik el?Minden választ köszönök.Még sose volt kutyánk csak szeretnénk .

2016. ápr. 1. 23:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Át tudod nevelni szerintem, de anyukádnak igaza van, kutyasuliban segítenek. Tényleg felelősség. Fontos, hogy ivartalanítva legyen, feltéve, ha nem akartok kölyköket (én szerettem volna, de nem tudtunk volna vigyázni rájuk).

Nem szökik el, ha van jó kerítés.

2016. ápr. 1. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Klasszul gondolja anyukád és nagy felelősséggel az ivartalanítást. Lenyugszik tőle minden kutya. Nem akar csajozni/pasizni -és emiatt nyugtalanságában szökni. Mit is tennénk, mi emberek, ha pl mellettünk lenne sok-sok terülj-terülj asztalka, de nem érhetnénk hozzá? Én pl kiszereltetném magamból az éhségközpontot, csak, hogy ne szenvedjek.

A kutyád figyelmesebb, nyugodtabb lesz, és nem lesz kölyök sem - elegen vannak a menhelyen.

Viszont a kutyaiskolát nagyon meg kell gondolni, mert nem mindenhol tanítanak pozitív mógszerekkel. Ahol pl kaviccsal töltött palackokat vágnak a fejük mellé, vagy lespriccelik őket vízzel fegyelmezés miatt, attól óvakodjatok!

Tiltással, fenytéssel nem lehet nevelni egy olyan kutyát, akit már bántottak, hisz nem véletlenül van menhelyen. A kutya úgy van összerakva, hogy együtt akar működni az emberrel, ő ösztönösen ettől lesz boldog. Meg kell erősíteni, milyen okos, ha jól csinál valamit. Sokszor. Meg kell tanítani, hogy ne féljen az embertől a menhely után sem, mert biztosan félni fog ettől-attól. Ha bántották valaha, azt tudni fogod abból, mitől fél. Enyém pl az üvegeket nem bírta - és a cigit. Később láttuk, hogy ezek okozták a sérüléseit is.

De ha nincs is ilyen baja, egy ketrecben élni, miután a sintér megfogta a hurkosbottal neki félelmetes.

Olvass sokat a kutyákról, és vigyétek ha kell suli oda, ahol szavak nélkül is értik őket. Héjjas Barbara, Kerekes Barbara (FB).

Még annyit, hogy a kutya sosem nő fel, ellentétben a farkassal, a kutya élete végéig azt hiszi magáról, hogy ő kölyök. :) A farkas nem.

Ezt nevezik úgy, hogy a kutya "infantilis" marad.

Ha helyesen nevelitek, hagyjátok, hogy ő közelítsen felétek, nem rohanjátok le, nem a fejét lenyomva simizitek, hanem az oldalát, és bízik bennetek, nem kell lánc. Semmilyen. Önszántából marad veletek. (De ivartalanítani kell).

- egy "kutyológus"- ;)

2016. ápr. 1. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A láncnélküli életet bármelyik kutya megszokja SŐT sokkal jobban fogja érezni magát. A menhelyek ma már álltalában vagy ivartalanítva v ivartalanítási kötelezettséggel adnak ki kutyát, hogy elkerüljék az esetleges szaporulat okozta nehézségeket.

12 évesen gondolom még álltalános suliba jársz egy ideig. Abba gondolj bele, ha készülni kell a felvételire, vagy bekerülsz egy hajtósabb középiskolába lesz-e rá időd, hogy foglalkozz vele. Nyilván néha anyukád be tud segíteni, de nem lenne szerencses ha a "nyakára maradna"

2016. ápr. 2. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Egyelöre nem lehet kutyusunk.Anyú arra tanitot hogy nem szabad hirtelen felindulásból állatot venni,ha nem vagyok biztos benne hogy jó életet tudok nyujtani neki.Mivel Anyú egyedül nevel és két munkahellye van én nem akkarom még evvel is leterhelni.Csak nagyon kiváncsi voltam.Majd ha nagylesszek ,szeretnék egy kutyust.És mindent meg akkarok majd adni neki amire szüksége lesz de addig is .Gyüjtöm az infokat!
2016. ápr. 2. 07:17
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád nagyon jó fej :) És igaza van mindenben.

Ha menhelyről fogadsz örökbe majd, ott nem tartják láncon a kutyákat, hanem kennelekben (nagyobb ketrecek).

Ettől független minden kutya örül és boldog, ha megszabadul akár a láncról, akár egy kis kennelből, és saját, normális gazdija lesz.

Minden kutya nevelhető, tanítható, de aki nem ért hozzá, mert első kutyája, annak érdemes elmenni egy alaptanfolyamra egy kutyaiskolába. Itt nem csak a kutya tanul, hanem a gazdi is tanul sokat, arról, hogy hogyan működnek a kutyák, hogyan lehet őket szeretettel, de hatékonyan nevelni.

Igen, az ivartalanítás mindenképpen fontos.

A szökést nem lánccal kell meggátolni. Hanem jó kerítéssel, ivartalanítással, elegendő foglalkozást kell nyújtani a kutyának, napi hosszú sétákat, játékot a gazdival és más kutyákkal. Így nem akar majd szökni, hiszen jó dolga van, és sokkal jobb a gazdival, mint nélküle.


Addig is, míg nem lehet kutyád, és ha anyukád beleegyezik, látogass el menhelyekre, ott simogathatsz, ismerkedhetsz kutyusokkal, ha idősebb leszel, sétálni is kivihetsz egyet-egyet.

2016. ápr. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!