Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bélgyulladása van a kutyámnak!...

Bélgyulladása van a kutyámnak! Ez így rendben van? Nem lesz baj?

Figyelt kérdés
Ma reggel orvoshoz kellett vinnem a kutyám mert nem evett tegnap óta, hányt egyszer, remegett és ilyen habos nyákos valamit fosott (bocsánat) adott neki egy injekciót (amúgy 3 napja furán viselkedett, folyton a "seggembe volt" gondolom érezte hogy valami nem ok ) kaptunk sumetrolint meg drontalt! az injekció után kb 1 óra múlva teljesen jól volt ,evett ivott, játszott minden okés volt! este vacsizott meg beadtam neki a sumetrolint utána nem sokra kihányt mindent! szóltam a dokinak , azt mondta hogy mindegyikből reggeltől kellett volna adni, biztosan azért hányt, pedig teljesen úgy emlékszem azt mondta ebből este már adjak! előbb kikéreckedett kimentem vele, láttam kakil de már rendeset nyomott viszont látom nincs valami jól! Akiknél volt ilyen a kutyájuknál ez így rendben van? tényleg ne aggódjak? eléggé túlaggódó vagyok
2016. ápr. 3. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:

Még karácsonykor volt komoly vastagbél gyulladása a kutyámnak. Sumetrolimot kapott ő is. Mellé még Kliont. Valóban aznap, amikor injekciót kap nem kell a gyógyszer. A Drontál nem tudom miért kell egy hányós, fosós kutyának, amikor az féreghajtó.

Mit adtál enni neki? A szokásost? Diéta kell ilyenkor és pár nap után fokozatosan visszavezetni a rendes étkezést, ha elmarad a hányás és rendbe jön a széklet.

2016. ápr. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nálunk ilyen esetben nagyon jól beválik kiegészítésként a kamillatea.

Sajnos az én kutyámnak gyakran van ilyen problémája.

A kóbor macskák bejárnak a kertünkbe,itt piszkítanak,ez az eszement meg felzabálja,ha egy pillanatra nem figyelünk oda.

2016. ápr. 3. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az mit jelent hogy diéta? 😒 igen szokasosat ette már kora du is kajált de csak este hanyt de akkor ahogy elnéztem mindent. amióta kakilt alszik remelem igy marad! Igen azt én is neztem minek kell adjak fereghajtot?! Mindig utanaolvasok a neten milyen gyógyszert adott neki. Itt eddig belfertozes volt tobbszor mert folyton megeszi a kiscsulikat ami kiesik a fészekből olyankor valami piros gyógyszert kap mindig de idén kiszedtuk a fészkeket elképzelése nincs mitől lehet ide macska max ejjel tud bejönni mikor be vannak zárva 3 kutyam van ő szobakutya.
2016. ápr. 3. 22:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyomor- és bélgyulladás

Kutyákban gyakori megbetegedés a bélgyulladás. A kutyák természetes viselkedése, hogy minden érdekesebb, illetve számukra kellemes szagú tárgyat megszagolnak, megnyalnak. Ennek következménye, hogy gyakorta számukra fertőző, romlott táplálék kerül a tápcsatornába. A betegség fő tünete az étvágytalanság, hányás, hasmenés. A betegség jelentkezésekor fontos a táplálékmegvonás és a folyamatos folyadék és elektrolit utánpótlás. Ezt követi a diéta mely kiválóan emészthető fehérjeforrásból, csökkentett zsírtartalmú és nyersrost-tartalmú táplálékból álljon. Ilyen pl.: főtt rizs, főtt csirke hús felaprózva (a zsíros bőr nélkül) naponta többször, kis adagokban való etetése. Itatásra: kamilla tea csipetnyi sóval és mézzel.

"Laza" dokid lehet, ha nem említette a diétázást legalább egy pár napra.

2016. ápr. 3. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Hát nem 😒 köszönöm szépen akkor reggel próbálok ilyesmit adni nwki. Azota most volt wc n pont elaludtam mikor felkeltett picit kakilt utana ivott sokat most alszik vissza remélem nem lesz semmi komoly baj
2016. ápr. 4. 00:15
 6/8 anonim ***** válasza:
a drontalt az esetleges giardia fertőzésre kapta.
2016. ápr. 4. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én már kb 7 éve szenvedek a kutyámmal bélgyulladásra hajlamosságra miatt évente 2x-3x biztos kijön rajta.


Ilyenkor kap injekciót ami antibiotikum,meg fájdalom csillapító illetve ezeket tabletta formában. Ami fontos rizses diéta amíg helyre nem jön főtt rizs,csirkemell,kis sárgarépa!! Emellett érdemes adni bélflórahelyre állítót. Én a Probicol-H-t szoktam venni,vény nélküli.

Ezt ugyan a doki nem mondja,de én adom.

Minket most legutóbb gyógytápra állítót át. Nagyon drága. De most találtam hasonló tápot Eukanuba daily care digestion vagy mi a neve. Ezek a gyomor kímélő tápok jók. Nekünk mindig adnak minta csomagot 2-3 db-ot,hogy ne csak a rizses diétát hanem ezt a gyógytápot is kapja.


Amíg rossz kedve van addig nincs jól!


Rizses diétát meg a bélflórahelyre állítót ajánlom illetve amit felírt doki gyógyszert ha 3 napon belül nincs javulás akkor keress fel egy másik orvost!!

2016. ápr. 4. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen! megkérdem a dokit van-e ilyen probiotikumja, ha nincs akkor rendelek neki neten! már tegnap sokkal jobban volt a hasmenése is abbamaradt, ma már teljesen a régi, de még ma diétás kaját kap:) igen közbe rákérdeztem a dokira, hogy miért kap féreghajtót ő is ezt mondta :) köszönöm a segítségeteket
2016. ápr. 5. 12:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!