Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyusom legyen?

Milyen kutyusom legyen?

Figyelt kérdés
Egy két kutyafajtát ismerek csak, azért kérdezlek titeket? Lakásban lakom, de lenne időm sétálni vele. Rövidszőrű, és kisebb termetű , esetleg térdig érő barátot szeretnék. Az sem baj, ha lustább fajta. A séták még beleférnek, de a túrázások, futások sajnos nem minden nap lennének kivitelezhetők. Chihuahua és társai kizárva, KUTYÁT szeretnék. (bocsánat, sejkit sem akartam ezzel megsérteni). Gondolgoztam , hosszabb szőrűn is. Esetleg spániel ? Igaz ellent mondok, mert neki hosszú a szőre, de talán még az is belefér. Vinném nyiratni is. Köszönöm.

2016. ápr. 4. 16:59
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

minden kutya fajtiszta.... ha az alapfogalmak nem mennek nem kell irosgatni a fajták elkülönülnek pl a német juhászkutya fajtatiszta. de miért morális bűn??? ha jobban megnézed egy utcai populációban nincsgenetikai mutáció?

Ne értsd félre továbbra sem a menhelyi kutyák ellen vagyok, de az dühít ha valaki lenézi a menhelyi kutyyákat, mert nem fajtatiszták, de ha nem baj fordítva is felháborít, hogy semmibeveszik a fajtatiszta kutyákat...

2016. ápr. 5. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

nem értem miről beszélsz.

nem azon van a hangsúly, hogy melyik kutya jobb. hogy le kell nézni az egyiket vagy a másikat. a lényeg az, hogy támogatod a kutyák tenyésztését, miközben rengeteg árva kutya van, érted? rengeteg éhező, beteg, árva kutya. ez a morális bűn. nem az hogy neked nem fajtiszta kell, vagy tenyésztett kutya. nekem is tetszik sok fajta kutya, elfogadnék többet is.

a személyeskedést hanyagoljuk. egyértelmű, mire vonatkozott a fajtiszta, de akkor kiírom a kedvedért, hogy fajtatiszta. a lényegen nem változtat. az emberek mindkét szót használják, mindenki érti, miről van szó. ez már csak arra megy ki, hogy lényegtelen dolgokba kössünk bele, úgyhogy ha nem válaszolsz érdemben, akkor hagyjuk a témát inkább.

2016. ápr. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha aszaporítókat támogatnám érteném, hogy mit mondasz...
2016. ápr. 5. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Miért olyan rossz ha valaki fajtatiszta kutyát akar? Nagyon sokan vannak úgy hogy ha kinéznek egy fajtát akkor fajtatisztát vesznek mert azok hordozzák a fajtára jellemző kinézetet, tulajdonságokat, személyiséget, ami mondjuk minden kutyánál más, temperamentumot, aktivitást....És nem kell leszólnu a tenyésztőket, nagyon sokat tesznek azért hogy szép és egészséges kutyákat adjanak el, és általában minden tenyésztő ivartalanítási kötelességgel adja a kiskutyákat, és a sok szegény menhelyi kis keverék nem a sok tenyésztő miatt van, hanem a felelőtlen gazdik meg a szaporítók miatt. Amúgy nekem is dgy fajtatiszta tk-es kutyusom van. :)
2016. ápr. 6. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én is erre próbáltam kilyukadni:)
2016. ápr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
"Ivartalanítási kötelezettséggel", bocs elírtam. :)
2016. ápr. 6. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2016. máj. 19. 08:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!