Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldog. Igaz az,...

Francia bulldog. Igaz az, hogy fajtiszta kutyusokat, egyes kennelek hobbiállatként eladnak törzskönyv nélkül ha így kéred, sokkal olcsóbban azzal a feltétellel ha kasztráltatod az állatot?

Figyelt kérdés

Egy ismerősömtől hallottam, hogy ilyen létezik. Nagyon szeretnék egy francia bulldog kiskutyát, de sajnos anyagilag nem engedhetem meg magamnak, mert nagyon drága. Nézelődtem apróhirdetéseket, amelyeket szaporítók adnak dfel, de több helyen olvastam, hogy nem érdemes ilyen kiskutyát vásárolni, mivel nagyon betegesek is lehetnek ha nem megfelelő a vérvonal és a tartás. Nem mellesleg azt is felháborítónak tartom, hogy van képük egy törzskönyv nélküli kölyköt, 120.00 Ft-ért is árulni, míg egy másik hirdetésben "elit vérvonalként" emlegetett törzskönyves kutyák minden adattal csak 18.000 Ft-al drágább. Bár sem tenyészteni sem versenyeztetni nem szeretném a kutyus, még is sajnálnám kasztráltatni a kicsit, mert olyanról is hallottam hogy így a kutyák elhízhatnak, illetve boldogtalanabbak lehetnek. Nem tudom ezek mind igazak e, vagy csak tévhitek.


Létezik egyáltalán ilyen?

Ha igen tudnátok nekem ilyen kenneleket említeni?


Előre is köszönöm az értelmes válaszokat!


2016. ápr. 4. 17:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
0%

Te kis naiv :D A mai világban mindent hamisítanak. :D Ne hidd már el azt, hogy jó pénzért nem intézik el neked az ilyen dolgokat. :D Mennek ott is azért a disznóságok bőven. :)

A kutya meg normálisan volt tartva, nem volt se túlsúlyos, normális egészségnek örvendezett. Nem kezdő kutyásról van szó, ért az ilyenekhez.

Szövegértésre meg gyúrjatok már rá, de nagyon erősen. Baromira nem azt írtam, hogy ne vegyen szűrt kutyát, mert hamisítják az eredményeket, hanem az se biztosíték már, hogy nem lesz semmi gond egészségügyileg a kutyával. Ez tényleg olyan nehéz mondat, hogy nem tudod normálisan értelmezni? Kicsit égő, hogy utána még te próbálsz beszólni nekem. :D

2016. ápr. 8. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Hamisítani bármit lehet, pénzt is, de ha tízezerből egy bankjegy hamis, attól azért még bátran használunk készpénzt.


Az meg egy vicc, hogy nem számítanak egy kutya ősei, mert bármelyik kutya lehet beteg. Ja, tényleg lehet, csak az _esélyek_ mások. Egy példából eleve nem lehet általánosítani. Ez az "érvelés" azon a szinten van, mint a "hülyeség, hogy dohányozni egészségtelen, mert nagyapám is 90 évesen halt meg, pedig egyik cigiről gyújtotta a másikat". Hát ja, csak volt tíz hasonló kortársa, akiket meg 60 évesen elvitt a tüdőrák, meg ki tudja, lehet a nagyfater dohányzás nélkül 110 évesen halt volna meg :)

2016. ápr. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"hanem az se biztosíték már, hogy nem lesz semmi gond egészségügyileg a kutyával"


De ezt én pont így leírtam. Viszont azt nem állíthatod, hogy egy ismeretlen származású, szaporított kutya kölykei pont ugyanakkora eséllyel lesznek betegek, mint egy generációk óta csak szűrt ősökkel rendelkező kutya.

2016. ápr. 8. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!