Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy tenyeszkutyanak milyen...

Egy tenyeszkutyanak milyen aranyban novekszik a tenyeszerteke ha az orokletes betegsegektol mentes es ez orvosi bizonyitvanyokkal alatamaszthato?

Figyelt kérdés

Most teljesen targyilagosan beszeljunk egy tenyeszkutyarol, ne egy kedves kis szorgolyora gondoljunk.


Szoval annyi a lenyeg, ha nekem van egy kutyam, aki fajtiszta, az mondjuk er 50 ezret, ha van torzskonyve, akkor mar 100at, ha a szulei szepsegversenyeket is nyertek, akkor mondjuk 130-150 ezret. Es mennyivel nol akkor most a kitalalt kutyam tenyeszerteke, ha fajtabetegsegekre vizsgaltatom? Pl csipoficam, vagy patellaficam, esetleg PRA?


Amennyibe a vizsgalat kerult, annyival no a tenyeszallat erteke? Vagy hogyan mukodik?


Kerlek tenyesztesben jartas emberek irjanak es ez most egy kitalalt kutya, tehat senki se terjen el a targytol, hogy pl. el akarom e adni a kutyamat stb., mert meg a kitalaltat sem akarom:D


Koszi a rendes valaszokat!



2015. nov. 7. 16:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
A tenyészértéke ettől nem növekszik. Az egészségügyi szűrés egy olyan alapvető dolog, ami nélkül a tenyészértéke abszolút nulla és nem nevezhető tenyészkutyának. A vizsgálat ára ebben nem játszik semmi szerepet. Ja, és törzskönyv nélkül se ér 50 ezret, csak annyit, mint bármely átlagos keverék kutya.
2015. nov. 7. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%

Így nem tudom megmondani, de én pl. mindenre szűrt kölyköt (genetikai szűrés volt kettő, plusz klinikai szemszűrés és veseszűrés) 20 ezerrel többért vettem, mint szűrések nélkül lett volna, és még így is én jártam jól (hisz úgyis leszűrettem volna).

A tenyészérték szerintem nem igazán ültethető át pénzbe, maximum hogy mennyivel kérsz többet bizonyos betegségekre valószínűleg kisebb hajlamú kölykökért, de ez a betegségtől is függ, mivel nem lehet megjósolni azt, hogy pl. egy DP mentes szukának mekkora eséllyel lehet DP-s kölyke, maximum ha van megbízható genetikai vizsgálat, akkor lehet hasonlót.

2015. nov. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így megy.

Alap, hogy tenyészállat csak az az egyed lehet, ami törzskönyvezett (tk nélkül nem is számít fajtatisztának, hiszen nem tudod mivel igazolni), betegségektől (orvos által) bizonyítottan mentes, és a fajtastandardnek megfelelő a külleme. Egyedül a kiállítási eredményei nyomhatnak valamit az árán.

2015. nov. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Azt ertem hogy csak torzskonyvvel, tenyeszszemlevel es minimum egy cac-al lehet tenyesz allatnak nevezni valamilyen kutyat, de! Egy csomo hires tenyeszto semmire sem vizsgalja a kutyait. Ez nem sejtes vagy vad, hanem igy van, mert sokkal beszeltem (tobb fajtanal) es kozoltek hogy adnak egeszsegugyi garanciat ami amugy semmit sem er, mert a szulok nincsenek kivizsgalva csak arra jo hogy a megvetel utan ha fertozo betegsege van a kutyanak 3 napon belul, akkor rajuk lehet fogni, amugy genetikara nem terjed ki es utana ugyis azt mondjak hogy semmi kozuk ahhoz, sajnaljak. De azert sok szepsegversenyt nyert..

Es masok mondtak, hogy nem a versenyek dobnak nagyot egy kutya aran (persze egy kotelezo es a tobbi a tenyeszto dolga), hanem az egeszsegugyi kivizsgalasok, mert manapsag mindenki elcsalja es inkabb elviszi meg tiz kiallitasra a kutyajat, mint hogy egy alapveto vizsgalatot megcsinaltasson.

Foleg a nem divat kutyason csinalnak vizsgalatokat, pl nemetjuhasz, golden retriever, es a divatfajtak pl csivava, yorki, azok alog vizsgaltatjak.

2015. nov. 7. 17:37
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Normális esetben amíg nincsenek meg ezek a vizsgálatok, addig nincs tenyészértéke a kutyának. Merthogy épeszű ember nem rakja össze egy lutri kannal a szukáját, hogy majd hátha nem lesznek betegek a kölykök.
2015. nov. 7. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ahol a tenyésztésbe vételhez előírás bizonyos egészségügyi szűrés, azt meg kell csináltatni. Máskülönben nem felel meg a tenyésztésbe vételnek.

Van fajta, ahol több szűrés van előírva, és van fajta, ahol szinte semmi.

2015. nov. 7. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ja, nem tudom, miért asszociáltam kanra, de a lényeg, hogy bizonytalan egészségű kutyának nincs tenyészértéke.


"ha nekem van egy kutyam, aki fajtiszta, az mondjuk er 50 ezret, ha van torzskonyve, akkor mar 100at, ha a szulei szepsegversenyeket is nyertek, akkor mondjuk 130-150 ezret"

Ez meg amúgy így ahogy van hülyeség. Ha az érték alatt vételárat értesz, akkor az minden kutyának annyi, amennyit hajlandóak fizetni érte. A szaporítós kutyáknál sokszor inkább a szaporító kéne hogy fizessen a gazdának, amiért elvállalja a kutyát, nem fordítva. De a vételár meg egyébként baromira nem azonos a tenyészértékkel. Tenyészkutyákat eleve nemigen szoktak eladogatni. Szóval döntsd el, hogy végülis mi érdekel, mert ez így baromira zavaros.

2015. nov. 7. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
75%
egy kutya tenyészértéke az utódokban mérhető. Az, hogy törzskönyves, szűrt, alapdolog, ha többszörös kiállitási győztes, ez maga a kutya eszmei értékét növelheti. de ha min. 2 kantól egészséges, gyönyörú, és jó karakterű kölykei lesznek, akkor már ennek a szukának magas a tenyészértéke.
2015. nov. 8. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!