Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 2 hónapos amstaff kiskutyám...

2 hónapos amstaff kiskutyám morgásával mit kezdjek?

Figyelt kérdés
Amikor felveszi bárki a kicsit, elkeztd morogni vagy ha meggyűrkésszem a fenekét akkor is morog, mintha mondaná h nagyon nem tetszik ez neki. Erős jellem vagyok, már meg is tanulta hogy ha mondom neki erősen hogy NEM akkor abbahagyja. De másoknak még mindig morog.Ha pedig megráncigálom a grabancát mikor morog néha felém akar harapni. Kutyasulit ajánlotok, vagy van valami jó módszer erre? Köszi!
2010. ápr. 5. 16:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kutyasuliba egy 2 hónapos kutyát még nem érdemes vinni. Viszont később feltétlenül szükséges! Próbáld ki azt, ha helytelenül viselkedik elkülöníted. Bezárod egy másik szobába amíg meg nem nyugszik. Ha morog megint bezárod. Kiszakítod az adott szituációból így tudatosítod benne, hogy nem helyes az amit csinál!
2010. ápr. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Örülök, hogy ilyen erős jellem vagy. Ezek után már csak azt kéne tudnod, hogy mit kezdj a kutyáddal. Minden órában ki fogod írni a kérdést???
2010. ápr. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Elképzelhető,hogy idegrendszeri vagy szocializációs probléma.

Szaporítótól vagy tenyésztőtől van?

Ha előbbi,nem sokat tehetsz,legfeljebb speciális suliba viszed,de az sem lesz 100%-os eredmény.Ha utóbbi,a tenyésztő biztosan ad tanácsot.

2010. ápr. 5. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez nagyon gyakran előfördul az amstaffoknál(saját tapasztalat,most 5 staffim van) mert egy nagyon temperamentumos fajta,de ha most és az elkövetkező hónapokban keményen és következesen neveled a kösöbbiekben nem lesz vele gondod.Nekem a "nem szabad" tökéletesen bevált,még játék közben is leállitottam ezzel,ha abba hagyta folytatuk a játékot,ha nem akkor otthagytam.
2010. ápr. 5. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha az én kutyám rámmorogna, nagyon megverném. Még soha nem merte mondjuk megtenni, de ha esetleg mégis elmenne az esze, biztos hogy felrúgnám.

Ne értsetek félre, imádom a kutyámat, minden meg van neki adva, és normális a kapcsolatunk, mindenhova jön velem, és ő a világ lejobb kutyája.

DE meg kell szabni a szabályokat. Én is megszabtam, ezért tudunk ilyen boldogan együttélni.

2010. ápr. 5. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Kicsi korában nekem is ezt csinálta:)

Majd kinövi.

2010. ápr. 5. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2 hónaposan ez még csak játék, teljesen természetes viselkedés.

Ha morog, szidd meg, vagy zárd ki a falkából 10 percre.

Részben a kölyök kutyák a morgós játékot kinövik, de következetes nevelés is szükséges hozzá. A büntivel (szidás vagy kizárás) megtanulja, hogy morogni nem helyes dolog.

A grabanc rázásnál persze, hogy odakap, mert játéknak tekinti a cibálódást.

2010. ápr. 6. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!