Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A vegánok mit adnak a kutyákna...

A vegánok mit adnak a kutyáknak enni?

Figyelt kérdés

Egy vegán étrendes videó után elgondolkoztam, hogy akik vegetáriánusok vagy vegánok, mivel etetik állataikat. Próbáltam utána nézni a száraztápok összetevőinek, de nem sok mindent találtam.

Nem akarok offenzívnek tűnni, viszont tényleg érdekel a válasz.



2016. ápr. 9. 01:19
 1/10 anonim ***** válasza:
96%

a normálisak kutyának való dologgal (rendes táp, rendes házikoszt, nyers kaja, de mindenképpen állati dolgokkal), az idiótábbja rákényszeríti az életmódját a szegény állatra. mert annyira nem akar állatokat kínozni, hogy közben nem tűnik fel neki, hogy épp a sajátját kínozza.

félre ne értsen senki, útban vagyok a teljes vegánság felé, de hogy a kutyámat nem fogom így etetni az hétszentség.

2016. ápr. 9. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%
Kutyáknak való normális kajákat. Mivel tudják hogy szüksége van a kutyának húsra, attól még hogy nekik nincs. Persze vannak hülyék is... akik pl a gyereküknek sem adnak húst, állatnak sem adnának nyilván. De nem ez a többség szerencsére.
2016. ápr. 9. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
És ez "filozófiailag" korrekt? Mert amit sok helyen olvasok azaz egész iparág elleni fellépésről IS szólt, hogy mennyire káros a környezetre nézve, amit ők nem támogatnak.
2016. ápr. 9. 02:04
 4/10 anonim ***** válasza:
58%

A kutyám 8 éves, én 7 éve vagyok vega, szép lett volna, ha kidobom a kutyám az életmódom miatt.

Másrészt az én vegaságom egyik fő oka az ipari "állatgyárak" elleni tiltakozás. Én elfogadom, hogy a legtöbb ember szereti a húst, és nem képes lemondani róla (más kérdés, hogy saját tapasztalatból tudom, hogy egyáltalán nem kell a normális, kiegyensúlyozott élethez). Szóval a legnagyobb problémám azzal van, ahogyan a haszonállatokkal bánnak, amíg élnek, illetve ahogy leölik őket.

Az én kutyám egyébként csirkeallergiás, és egy olasz gyártású tápot kap, amiben csak hal van állati származékként, illetve olyakor marhahúst kap néha, amit ismerős marhatelepéről van (akiről tudom, hogy nagyon jól tartja az állatait, nem kínozza őket, mint a nagyipari állattartók). De volt már olyan, hogy 2 héten keresztül nem sikerült sem táphoz, sem húshoz jutni. Ekkor rizst, tojást, tejtermékeket, zöldséget/gyümit és olajos magvakat kapott, és iszonyatosan pörgött tőle, a bundája is még szebb lett.

2016. ápr. 9. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%
Én vagyok vegán, nem a kutyám :) Rendesen eszik mindent, húst is. De szerencsém van vele mert oda van a zöldségek ért is (krumpli, uborka, kukorica, répa, cékla - képes ellopkodni a polcról, úgy szereti)
2016. ápr. 9. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
89%

Attól, hogy valaki tiltakozik, a kutyájának szüksége van húsra. Az ember fogazata, és berendezése olyan, hogy bármit ehet. Ha valaki annyira hülye, hogy a kutyáját is megpróbálja így etetni, az vagy ne tartson, vagy kicsit olvasgasson biológia könyveket. Nem mellesleg általános iskolás tananyag. :D A kutya ragadozó, erre van berendezkedve. Nyilván vannak tápok, amik sokmindent pótolnak, és nagyon jók, nekem is napi egyszer tápot kapnak a kutyáim. Az egyik ismerősöm ahhoz képest, hogy vegán, tele van a fagyasztója hússal a kutyának. :D

Én szerintem a kutya húsevése nem tartozik bele az "állatok felesleges gyilkolásába".

2016. ápr. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
55%
Már vannak vega kutyatápokról is,de ezt nem tartom jónak.
2016. ápr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
ha valakinek ez nem fér bele, akkor ne tartson ragadozó ősöktől származó állatot. legyen nyula vagy hasonló, azok is nagyon jó házikedvencek. vagy tartson otthon haszonállatokat, amiket ő nevel fel, etet és vág le és így tudja, hogy milyen életük volt, nem kínozza őket és etessen így. de ha rákényszeríti az életmódját a kutyájára (és persze, hogy boldogan fogja enni az állat azt is, a legtöbb kutya bármit megeszik, de jusson eszébe hogy a fagyállót is felnyalják, mert finom íze van, pedig belehalnak), az a szememben tényleg állatkínzó, ha egy mérsékeltebb fajtájú is...
2016. ápr. 10. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A spektrum elég széles, onnantól, hogy szigorúan megtagadja a kutyatartás intézményét is azaz nem tart "rabságban" kutyát, azon keresztül, hogy nem érdekli és húst ad neki, odáig hogy vegánná "neveli" a kutyáját.

Attól függ, milyen megfontolásokat vesz figyelembe.

2016. ápr. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok, köszönöm!
2016. ápr. 14. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!