Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan magyaráznátok el...

Hogyan magyaráznátok el valakinek, aki nem látott még kutyát, hogy miről ismerhető fel egy kutya?

Figyelt kérdés

Hülye kérdésnek tűnik, de tegyük fel, hogy valakit felnőtt koráig úgy nevelnek, hogy képen sem lát kutyát. Aztán szembe jön vele egy csivava. Azt mondják rá, hogy ez egy kutya. Megy tovább. Szembe jön vele egy német dog. Ő is kutya. Majd lát egy tacskót. Szintén kutya. Utána meglát egy macskát. Rá miért nem mondják, hogy kutya? Simán lehetne egy furcsa kutyafajta. Mik azok a külső jegyek, amik alapján ránézésre meg tudná állapítani ez az ember, hogy kutyát lát-e vagy sem? Hiszen az egyik pici, a másik hatalmas. Az egyik rövid szőrű, a másik hosszú. Van nyomott orrú, és hosszú egyenes orrú, lógó fülű és álló fülű. Egyes fajtáknak levágják a farkát, másoknak meghagyják.

Tudom, hogy hülye kérdés, mert senkit nem nevelnek így, de engem ez tényleg érdekel.


2010. ápr. 6. 10:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha ugat, csóválja a farkát, felugrál akkor kutya. Ha nem, akkor nem az. xD. Ennél jobb nem jut eszembe.
2010. ápr. 6. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát péládul a mozgása alapján meg tudná különböztetni a kutyát a macskától, hiszen a macskának kecses a járása, nem nagyon megy úgy egy kutyafajta sem. Valamint a macskék többsége általában ugyanúgy néz ki, mármint gondolok itt a nagy kerek szemre, a hegyes fülekre, ezek minden macskánál nagyjából ugyanazok. Illetve a macskából nincs túl sok méret. :)
2010. ápr. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igaz, a mozgása alapján meg lehet a két fajt különböztetni. De ha ezek után lát egy skót juhászt, vajon tudni fogja, hogy ez is kutya, nem pedig egy harmadik faj?
2010. ápr. 6. 11:01
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Először is mutatnék neki macskáról és kutyáról is képeket. Elmagyaráznám, hogy az egy faj és a fajon belül rengeteg fajta van. Macskánál is mutatnék párat, de valószínűleg utcán csak házi macskával fog találkozni. Nem sűrűn van kidobott perzsa macska :) Kutyánál mutatnék több fajtát elmagyaráznám, hogy van kis testű, közepes és nagy testű kutya is. Orruk lehet nyomott kicsit kiálló és hosszúkás is. Szőrük rövid, félhosszú hosszú. Fülük pedig lelógó vagy felálló. Amúgy meg szerintem egy kutyának sincs olyan pofija mint egy macskának. Nem tudom én valahogy sose tudnám össze keverni őket. Szinte látszik hogy ez egy macska és nem egy kutya. Mozgásából is, kinézetéről is.
2010. ápr. 6. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Arról,hogy kinő belőle egy zsineg,ami egy kétlábú testében végződik.
2010. ápr. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
11.01 Nem tudhatnád, hogy akkor sem kevernéd-e össze őket, ha felnőtt korodig a világtól elzárva nevelnek.
2010. ápr. 6. 11:07
 7/11 anonim ***** válasza:
Nehéz kérdés, mert vannak már olyan túltenyésztett kutyák, hogy én sem tudom eldönteni, kutya-e, vagy valami nagy rágcsáló... De szerintem amivel még lehetne jellemezni, hogy a gazdájával együtt, pórázon sétál (ami macskáknál szinte elképzelhetetlen), szimatol, ugat, hallgat a nevére, fütyülésre, imád labdával játszani, a hőt úgy adja le, hogy liheg... hirtelen ennyi :)
2010. ápr. 6. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Macskát is sétáltatnak néha pórázon, viszont nem mindegyik kutya jól nevelt, némelyik nem jön hívásra, van, amelyiket nem érdekli a labda és vannak kóbor kutyák is.
2010. ápr. 6. 11:17
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
a macska nyávog, a kutya ugat. macska tud dorombolni a kutya nem. mondjuk ezek hallás utáni felismerhető jegyek. külsőre amit előttem elmondtak.
2010. ápr. 6. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Az embereknek van kollektív tudatuk és képesek általánosítani. Ez utóbbi már az egészen kicsi gyerekekre igaz. 1,5 éves unokahúgom csak képeskönyvben látott "olyan édi-bédi" rajzolt lovat, amikor meglátott a hétvégén egyet tudta h az a ló, mert a mesekönyvből már ismerte. Pedig ami a mesekönyvben volt az foltos volt, rajzolt, ez meg egy nagy fekete hidegvérű, nagy sörénnyel.


Amíg nem ismerted a kínai kopasz kutyát, amikor megláttál egyet te se azt kérdezted, h "mi ez?" hanem h "milyen kutya ez?"

2010. ápr. 6. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!